Jump to content
CristianRoflmao

OnePlus One - Smartphone-ul de 300$

Recommended Posts

OnePlus, start-up-ul lansat de fostul sef executiv de la Oppo, Pete Lau, a fost asaltat de zeci de mii de mesaje dupa ce a anuntat lansarea primului sau smartphone, One Plus One. Un telefon care, la cum arata si ce specificatii tehnice propune, ar putea avea un cuvant greu de spus in industria IT&C, relateaza GadgetReport.ro

Urmare a solicitarilor clientilor, compania OnePlus a fost nevoita sa isi regandeasca calendarul de productie, devansandu-l cu cateva luni.

Astfel ca, dincolo de telefoanele de teste, 100 la numar, ce vor fi lansate in luna mai, de la inceputul lunii iunie va incepe productia modelului de 16 GB, iar apoi a celui de 64 GB.

Telefoanele One Plus One vor fi disponibile pe piata de la sfarsitul lunii iunie, iar oferta va creste puternic din luna iulie.

Smartphone-ul One Plus One vine cu un ecran de 5.5-inch la 1080p cu 401 pixels-per-inch (ppi), un procesor de 2.5 GHz quad-core Qualcomm Snapdragon 801, 3GB de RAM si o baterie de 3,100 mAh.

Potrivit expertilor, la ce specificatii tehnice propune, One Plus One va concura, cu succes, cu Samsung Galaxy S5, HTC One (M8) si Sony Xperia Z2. Iar pretul este la jumatate.

Modelul de 16GB va fi vandut cu 269 de euro, in timp ce One Plus One de 64 GB va costa doar 299 euro. (in us 300$)

La aceste preturi, One Plus One ar putea lansa o adevarata revolutie in piata, nefiind exclus sa determine o scadere masiva a preturilor smartphone-urilor.

Parearea mea e ca asta se pisa pe orice telefon la ora actuala la ce specificati are iar androidul cyanogen mod face toti bani :D si va fi in top mult timp,sper sa ajunga in romania la un pret bun :)) nu de 2-3 ori mai mare.

Un video in care e comparat cu s5 :

Specifiacti telefon :

sursa : One Plus One, smartphone-ul REVOLUTIONAR de 269 de dolari, gata de productie | REALITATEA .NET

more : (in romana) OnePlus One - smartphone ieftin cu specifica?ii de top

Link to comment
Share on other sites

Da e un tel excelent.dar un marketing de kkt. Si nu costa 300 de dollari ,costa 340 euro,de pe siteul orig . Eu am avut invitatie si la plata am refuzat tot. Mi-am luat un tcl idol s960 si e traznet .

Edited by zak
Link to comment
Share on other sites

Da e un tel excelent.dar un marketing de kkt. Si nu costa 300 de dollari ,costa 340 euro,de pe siteul orig . Eu am avut invitatie si la plata am refuzat tot. Mi-am luat un tcl idol s960 si e traznet .

de ce OPO a ajuns la 340 E? si de unde ai cumparat TCL IDOL?

mersi!

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
ce telefon ai? daca afirmi ca octa core e slab :))))...?

Da, e slab. E foarte slab si foarte instabil. Ce faci cu octa core? Niciodata, nici un telefon din lumea asta nu are nevoie de mai mult de un dual core. La fel ca la calculatoare, va luati octa core sa va jucati jocuri.

Link to comment
Share on other sites

B?ie?i am luat de pe ali... tcl s960.eternal se cheam? store-ul. Fiimea are s4 si e destul de mul?umit? de el, dar al meu îi da clasa .cel pu?in camera e 2 clase mai sus. Cu OnePlus one cand am primit invitatia m-am gr?bit sa pl?tesc.dar cand am ajuns la plata totala incluzând ?i transportul mi-a transformat totalul in euro.nu schimbul oficial ci dollar pe euro.?i i-am luat mecla la motan si am anulat tot.

Link to comment
Share on other sites

il comanzi bagi adresa tot tot nume plm si dupa vreo luna iti vine aviz acasa si trebuie sa mergi la posta vamala sa il ridici unde platesti taxe 24% din valoarea produsului ;)

Link to comment
Share on other sites

Fii atent ca mtk 6572 nu prea suporta 3g.cauta mai bine ceva cu mtk 6582 .sunt de buna calitate. Cauta umi x1 pro vezi daca iti place.e cel ma bun tel la un pret sub 100 euro.eu am vândut vreo 6 buc??i ?i clientii sunt super super mul?umi?i.

Link to comment
Share on other sites

Eu am avut Allview P5 QMax, nu prea ai ce sa-i reprosezi, dar la un moment dat ti se face pofta de finetea si calitatea unui telefon gen Galaxy S4/S5, Galaxy Note 3, LG G2/G3 si multe altele. Deci te plictisesti la un moment de chinezariile astea. Ai nevoie si tu de un update la OS in rand cu lumea.

Link to comment
Share on other sites

Depinde. Cu o chinezarie deja root-ata faci ce vrei.schimbi cum vrei modifici cum vrei.uite la umi x1 pro sa vezi ce design fin are.sa vezi ce poze face la 8mega.e adevarat ca performanta nu e comparabil? cu s4 ,s5 sau lg g3.dar ?i pretul de la 600 la 100 de euro e destul de abrupt. Stim?.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...