Jump to content
wirtz

DOAR PENTRU NATIONALISTI/PATRIOTI!

Recommended Posts

Ba w! Daca tu ai trait pe vremea lui Adolf si ti-a placut traiul, ai citit "Mein Kampf" si ti-a placut lectura atunci explica-ne si noua (celor care nu pricepem) cum sa citim arta nazista in asa fel incat sa ne para o floare (nu o pula de cvazidecedat)!

//E: Acum am priceput.

FU!

Edited by fusername
Link to comment
Share on other sites

Nu pot sa tac. Poti sa te iei de unguri, tigani, chiar foarte bine asta . Dar eu nu cred ca ai trait in comunism sa stii cum e. Din auzite si citite , pot sa spun ca ,lumea pana in anii 70-75, pana a ajuns sa se imprumute Ceausescu, in aceasta tara se traia chiar foarte bine. Uite, Ceausescu a construit o gramada si astia ce fac?? Distrug tot.. Hai lasati-ma cu democratia ca nu e asa buna pe cat pare.. sau nu a fost inteleasa la noi cum a trebuit. Si lumea nu stia atatea pe vremea aia.. Aveai loc de munca garantat, la 20 de ani o casa de la stat si un salariu bun. Acum ce ai? O PULA. Eu dupa ce termin facultatea, eu si alti zeci de mii de studenti unde ne gasim un loc de munca? Sau putem face ceva cu impozit 24 la suta, gen sa ne deschidem o firma? Firmele din Romania astupa gaurile lasate de asa zisii "oameni destepti" din guvern. Hai sa fim seriosi... si lasa-ma cu prostiile astea de nationalism. Comunismul daca era la fel ca si in China, adica regim semi deschis atunci Romania era departe...

Link to comment
Share on other sites

Nu pot sa tac. Poti sa te iei de unguri, tigani, chiar foarte bine asta . Dar eu nu cred ca ai trait in comunism sa stii cum e. Din auzite si citite , pot sa spun ca ,lumea pana in anii 70-75, pana a ajuns sa se imprumute Ceausescu, in aceasta tara se traia chiar foarte bine. Uite, Ceausescu a construit o gramada si astia ce fac?? Distrug tot.. Hai lasati-ma cu democratia ca nu e asa buna pe cat pare.. sau nu a fost inteleasa la noi cum a trebuit. Si lumea nu stia atatea pe vremea aia.. Aveai loc de munca garantat, la 20 de ani o casa de la stat si un salariu bun. Acum ce ai? O PULA. Eu dupa ce termin facultatea, eu si alti zeci de mii de studenti unde ne gasim un loc de munca? Sau putem face ceva cu impozit 24 la suta, gen sa ne deschidem o firma? Firmele din Romania astupa gaurile lasate de asa zisii "oameni destepti" din guvern. Hai sa fim seriosi... si lasa-ma cu prostiile astea de nationalism. Comunismul daca era la fel ca si in China, adica regim semi deschis atunci Romania era departe...

In caz ca nu stiai, comunismul/nazismul/fascismul si alte asemenea forme de guvernamant totalitare se bazeaza pe ceva numit "indoctrinare", o chestie care le da mieilor impresia ca traiesc bine.

“By the skillful and sustained use of propaganda, one can make a people see even heaven as hell or an extremely wretched life as paradise.”

? Adolf Hitler

Iar mereu asemenea atrocitati s-au instalat la conducere prin convingerea tinerilor naivi ca tine ce pot avea decat o intelegere superficiala a unui sistem politic.

“He alone, who owns the youth, gains the future.”

? Adolf Hitler

Si de fiecare data in istoria omului cand o forma de guvernamant totalitara (teocratie/fascism/comunism/etc) a primit o sansa la conducere, acesta nici macar nu a ezitat sa incalce cele mai de baza drepturi ale omului, s-a cacat automat, aproape involuntar, pe toate valorile "colective" ce le promova.

As vrea sa stiu parerea ta asupra atrocitatilor comunismului.

Edited by Cryo
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@Nemessis: Poate ar trebui sa te gandesti si la tenta fascista si la materialul fascist pe care il promoveaza site-ul tipului asta. Eu l-as bana pe tip deoarece promoveaza asta, indiferent de cata libertate si etica promoveaza site-ul asta. Sa promovezi materiale xenofobe in contextul in care tu esti aproape analfabet este jenant. Opinia mea este ca atunci cand ai o opinie, o ai dupa ce treci prin anumite experiente si ai capacitatea sa separi binele si raul, abilitate pe care evident respectivul nu o are, altfel nu s-ar mai raporta la modele invechite si nu ar cauta exemple in nebunia altora. Per total, acest individ este o suma de defecte si din nou, oricat de mult liberalism se pleadeaza aici, este peste putinta acestui forum sa reabiliteze o persoana cu vizibile deviatii comportamentale.

Link to comment
Share on other sites

Bravo man.

Ne stim de mult timp; te-am imprumutat odata cu 50 RON (nu e nevoie sa zici cine sunt pt ca acest nick e la misto aici pe site).

Te sustin. Zilele astea (sper) o sa ajung pe la banca si iti voi oferi un mic cadou.

Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa te jignesc , dar esti un om complet batut in cap , atata timp cat tu jignesti pe toata lumea si-ti permiti lucru asta , ca doar na esti un mare ciocoflender nazist sau ce cacat la farfurie impins pe tava esti tu , nu vad de ce eu si toti useri nu pot face la fel atata timp cat vad ca nici unul dintre admini nu iti fac nimic ( si nu condamn pe nimeni , apreciez intr-un fel faptu ca te lasa sa-ti etalezi prostia pe aici) , nu vad rostul acestui topic pe un forum de securitate , am inteles , esti ocupat , vrei niste bani , pur si simplu daca tot esti asa smecher cu site-ul ala al tau de ce pula mea nu iti faci o sectiune pe site de donatii? dupa parerea mea topicu asta este unul injositor practic cersesti bani (parerea mea) , si ar trebui sa sti ca daca mai multi oameni iti spun ca trebuie sa treci pe la un doctor , ar trebui sa o faci.

PS : Pe langa faptul ca esti un semi - retard , mai tastezi si pe langa gramatica , nimeni nu cred ca este perfect in chestia asta , dar nici in halu tau .

PS 2 : Stiu ca probabil o sa iau un warn sau chiar ban sau nu stiu , dar mi se pare corect ca nu ar trebui sa iau atata timp cat tu injuri pe toata lumea si-ti bati joc de parerile noastre , mai da-te-n pula noastra cu tot cu site-ul tau pe locu 5 pe alexa sloboz cui ii pasa .

PS 3 : Un admin sa inchida topicu

Link to comment
Share on other sites

Cu 5k vizitatori pe zi faceam pe putin 25$ pe zi din Adsense.

Pune mana si invata cum sa monetizezi traficul si nu mai cersi pe forumuri.

Tu vorbesti de parchet si alte cacaturi cu politia, dar ti se pare moral sa instigi la chestii ilegale vanzand liste de siteuri gata de spamat...

Si nu mai manca cacat prin articole, aberezi de rupi, esti cancan 2.

Link to comment
Share on other sites

Mai, ce va tot bateti gura aici?

Nu vedeti, @Eric ia trimis 30$ si el nici macar nu ia multumit.

(Sau probabil, nu stie ca a primit bani de la eric, nu m-ar mira)

tre sa multumesc public neapart sau pe privat sau pe mess? poate am multimit. te bagica musca in cacat.

EDIT PT TOTI IDIOTII COMUNISTI: SITEURILE NATIONALSITE NU SUNT ACCEPTATE DE ADSENSE! hakerilor. mars acasa care esti comunist.

REPET! NU Este cerseala! CITIT BINE TITLUL SI POSTUL! va rog frumos chiar si pe tradatorii de tara si neam sa nu mai discute .. eu nu-s democrat! ma pis pe libera expiramare!

CEI CE VOR SA DONEZE SA O FACA... doar care SUNT NATIONALSITI restu sa o suga care ii doare in cuc de RROMania .. ca asa a cam ajuns din nefericire.

Edited by wirtz
Link to comment
Share on other sites

Si daca e comunist de ce cacat isi pasa tie ma? Esti tu vreun judecator ca sa separi binele si raul asa cum vrea pula ta? Fiecare este ceea ce isi permite, ca de aia traim intr-o democratie. Daca nu intelegi conceptul asta mergi la Polul Sud si traieste acolo.

Link to comment
Share on other sites

crezi tu ca esti intr-o democratie. in sistem da. cu cei ca mine nu. zboara la Auschwitz.. paote se redeschide iar. Oricum verifica ziarele. .extrema dreapta a ajuns pe primele locuri in tari importante. o sa ajungi pe horn si cei ca tine.

Link to comment
Share on other sites

Bai vere tu ai ceva in cap dar nu sti cum sa te exprimi.. oricum nu asculta la hateri pentru ca ei o sa fie aia care o sa o suga mai tarziu. Zi ceva si de biciclisti.. daca tot esti nationalist!

PS: Din moment ce ofera ceva la schimb nu putem numi aceasta actiunea ca fiind "cerseala" si nici "donatie" mai mult un schimb.

Link to comment
Share on other sites

O intalnire cu un medic de specialitate cred ca ti-ar face bine. Cei ca tine? Cine sunt bro aia ca tine? Si eu imi iubesc tara, dar nu pentru ca urasc tiganii si tu, inadaptatule, inca nu ai invatat sa faci diferenta asta. Nici eu nu inghit si nu halesc anumite chestii, dar nu vandalizez ca sa ies in evidenta, eu merg la proteste legale si civilizate, eu tip atunci cand ma iau politicienii de gat, nu instig la ura si crime impotriva altora. Creste extrema dreapta? Catre ce? O societate divizata, bazata pe ura catre unguri si tigani? Sa zicem ca rezolvati problema asta, dupa aia ce faceti? De fapt, aveti altceva in capul ala in afara de batai si de ura? Un plan, macar mediocru, prin care sa ajutati tara asta sa creasca, programe sociale prin care sa ajutati cetatenii acestei tari? Nu nene, la voi se merge pe ideea primitivismului, cu cat mai mult, cu atat mai bine.

Link to comment
Share on other sites

Bai vere tu ai ceva in cap dar nu sti cum sa te exprimi.. oricum nu asculta la hateri pentru ca ei o sa fie aia care o sa o suga mai tarziu. Zi ceva si de biciclisti.. daca tot esti nationalist!

PS: Din moment ce ofera ceva la schimb nu putem numi aceasta actiunea ca fiind "cerseala" si nici "donatie" mai mult un schimb.

Ofer si eu la schimb un multumesc si poate un like pe facebook. Nu-mi dati si mie vreo 200 EUR ? :D

"partz" ia vezi te ajuta asta http://www.fiverr.com/ ?

Edited by coreq
Link to comment
Share on other sites

O intalnire cu un medic de specialitate cred ca ti-ar face bine. Cei ca tine? Cine sunt bro aia ca tine? Si eu imi iubesc tara, dar nu pentru ca urasc tiganii si tu, inadaptatule, inca nu ai invatat sa faci diferenta asta. Nici eu nu inghit si nu halesc anumite chestii, dar nu vandalizez ca sa ies in evidenta, eu merg la proteste legale si civilizate, eu tip atunci cand ma iau politicienii de gat, nu instig la ura si crime impotriva altora. Creste extrema dreapta? Catre ce? O societate divizata, bazata pe ura catre unguri si tigani? Sa zicem ca rezolvati problema asta, dupa aia ce faceti? De fapt, aveti altceva in capul ala in afara de batai si de ura? Un plan, macar mediocru, prin care sa ajutati tara asta sa creasca, programe sociale prin care sa ajutati cetatenii acestei tari? Nu nene, la voi se merge pe ideea primitivismului, cu cat mai mult, cu atat mai bine.

Bai antena 3 taci in plm. ori esti nationalist ori nu esti. nationalismul mereu se rezuma la extremism bai copilasu...

Link to comment
Share on other sites

Daca tot a primit ban wirtz pentru ideile lui si threadurile deschise, ar trebui verificat tot threadul si dat un ban de 3 zile la fiecare omulete care in loc sa argumenteze o idee, a folosit un vocabular neadecvat si a atacat ceilalti utilizatori. Daca imi spuneti ca ploua de jos in sus, vin cu un argument si va explic ca nu e asa, nu va zic ca intru peste voi in casa si va umplu frigderele.

Da, ideile de genul ala trebuie vorbite mai cu perdea, dar nu ne putem pisa pe convingerile lui. Omul ala a facut inchisoare pentru ele, si nu odata.

"Magistratul Geanina V?sâi, prim procuror la Parchetul de pe lâng? Judec?toria Buz?u, declara în perioada procesului: „A utilizat în public simboluri fasciste, purtând în mod vizibil tatuajul reprezentând însemnele trupelor naziste SS" - hai ca e buna. deci daca imi fac un tatuaj pe mana cu asta, o sa fiu arestat ? ce cacat ma ...

Edited by aelius
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Daca tot a primit ban wirtz pentru ideile lui si threadurile deschhise, ar trebui verificat tot threadul si dat un ban de 3 zile la fiecare omulete care in loc sa argumenteze o idee, a folosit un vocabular neadecvat si a atacat ceilalti utilizatori. Daca imi spuneti ca ploua de jos in sus, vin cu un argument si va explic ca nu e asa, nu va zic ca intru peste voi in casa si va umplu frigderele.

....

Sa ne tinem de cuvant:

cwrbzhqc - ban permanent pt. offtopic

ZFun - ban 7 zile pentru offtopic

Cryo - ban 3 zile pentru offtopic si insulte

smbgpla - ban 3 zile pentru offtopic

Coco - ban 3 zile pentru offtopic si insulte

Edited by aelius
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...