Jump to content
Ecolor

Cereti-mi programe SEO

Recommended Posts

ar fi mai bine sa descrii o tehnica cum poti ajunge cu un site in prima pagina in cautari pe anumite cuvinte cheie. presupun ca nu doar cu un program poti face acest lucru.....

Nu te astepta sa-ti zica cineva vreo metoda minune prin care sa ajungi pe prima pagina(Nici tu nu ai zice-o altcuiva,moca) .Eu te sfatuiesc sa citesti diferite guide-uri pe forumuri de seo,cpa etc(bhw,cpaelites,etc).

On: Ar fi bun un acces la majestic SEO , opensiteexplorer @Moz ceea nu stiu daca e posibil

Link to comment
Share on other sites

@MatriX

Pentry GSA eu am folosit acest trick, testat pe xp Captcha Breaker Unlimited Trial | Screencast-O-Matic - Free online screen recorder for instant screen capture video sharing.

 1.Download RunAsDate from here [url=http://www.nirsoft.net/utils/run_as_date.html]RunAsDate - Run a program with the specified date/time[/url]

2. In the field Application to run browse for GSA_CapBreak.exe or Search_Engine_Ranker.exe

3. In the field Date enter the date the program was installed for the first time. You can check it by going to : Start -> Run -> type in

%APPDATA% and look for GSA folders. Check the file properties for the date when program was installed for the first time.

4. Change the time to 00:00:00 if you can, if not just leave it the way it is.

5. Tick the boxes as shown in the picture below and in the "seconds" field input 120


6. Create the desktop shortcut ( enter the name for the shortcut you will be using instead of the original shortcut)

H6NGjRn.png

Alta optiune!

Nu pricep de de aceasta metoda nu merge la oricine.

intrati in C:/Users/Appdata/Gsa Search Engine Ranker

Click dreapta pe config.ini -> properties selecteaza userul si 'deny full control' asa nu o sa mai expire trialul

Inainte de a incepe, stergeti toate urmele de la gsa din pc.

O sa vin cu ceva mai bun in weekend

Edited by Ecolor
Link to comment
Share on other sites

asta asa e. am fost inainte ...acum 2,3 ani cand aveam mai mult timp.... am facut o retea de bloguri si postam articole pe ele cu link catre ce vream sa promovez. erea de ajuns.... :) , am stat in prima pagina cu multe siteuri pentru mult timp.

asta pana a facut google nush ce modificari si sa ales prafu.

Link to comment
Share on other sites

Cu cit citesti mai mult guide-uri pe forumuri de seo , cu atit nu mai stii ce sa crezi , care sa fie adevarul..

Nu mai stiu ce sa cred.

Un raspuns il contrazice pe celalat. dar asta este ...

Adevarul este undeva la mijloc , iar cine il afkla nu vrea sa il share.

Link to comment
Share on other sites

Cu cit citesti mai mult guide-uri pe forumuri de seo , cu atit nu mai stii ce sa crezi , care sa fie adevarul..

Nu mai stiu ce sa cred.

Un raspuns il contrazice pe celalat. dar asta este ...

Adevarul este undeva la mijloc , iar cine il afkla nu vrea sa il share.

Eu nu am site si nu am avut niciodata unul, am doar un blog gratis, vai de capul lui pe blogger.

Am fost si eu foarte pasionat de SEO cu vreo cativa ani in urma si cred ca as fi putut face un site sa ajunga in primul loc pe google, dar m-am lasat.

Parerea mea este ca tot ce conteaza este contentul. Adica daca acel vizitator nu primeste ceea ce cauta el la tine pe blog, atunci degeaba ii faci tu seo si promovare la greu ca daca omul intra si iese inapoi ca nu a gasit ce cauta, atunci nu ai rezolvat nimic. Google, din ce am observat eu, vrea sa contorizeze exact posibilii parametri care sa il ajute sa-si dea seama daca vizitatorul a gasit ce cauta pe situl tau. S-a ajuns pana la a se contoriza timpul cat il petrece un vizitator pe pagina gasita la o cautare google s.a.m.d.

Prin urmare, contentul e regele !

Link to comment
Share on other sites

@Ecolor Videoul e din 2010, s-au schimbat multe de atunci. Cica PR nu mai e asa de important, unii zic ca nici nu prea mai conteaza. Iar backlinkurile nu mai conteaza nici ele ca numar fiindca sunt programe cu care poti face spam la greu pe forumuri si pe diverse alte situri. Nu numarul lor conteaza ci calitatea. Daca faci un pot pe un forum si nimeni nu da reply la thread-ul respectiv atunci e clar ca ori faci spam ori ai continut de o calitatea proasta si care nu intereseaza pe nimeni si prin urmare nu vei fi aratat primul in lista de cautare ca e clar ca nu intereseaza pe nimeni situl tau.

Conteaza foarte mult si cat sta vizitatorul pe pagina sitului tau fiindca pana acuma bagai o sumedenie de cuvinte cheie si le aranjai frumos ca sa para ca e un articol despre ceva cand de fapt totul era doar ptr. seo si nu ziceai nimic nou si nici de interes. Asa ca acuma situatia e alta, daca vizitatorul sta mai mult pe pagina respectiva atunci inseamna ca e ceva acolo ce il intereseaza si prin urmare pagina respectiva va fi mai sus in lista de cautare chiar daca nu are asa de multe cuvinte cheie si nu e asa de bine optimizata seo cum se prefera inainte. Prin urmare ce zice nenea ala de la Google cu keywordurile in titluri si asa mai departe e de mult istorie. Google nu mai vrea sa se lase pacalit de baietii care fac doar seo si nu fac decat sa umple interenetul cu spam si continut inutil, vrea sa ofere rezultate de calitate la ceea ce te intereseaza ca practic asta e si rolul ptr. care a fost facut si prin urmare, prin chestiile enumerate mai sus, pune mai putin pret pe seo si mai mult pret pe content si pe cat evalueaza vizitatorul acel content, cu alte cuvinte vrea sa devina mai inteligent, ceea ce e foarte bine.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...