Jump to content
amprenta

UE Italia

Recommended Posts

Un tigan roman molesteaza si abuzeaza sexual de o femeie de origine italiana ,femeia moare ,bun chestia asta se intampla la orice ora in orice parte a lumii. Brusc toti italienii sunt socati ,ingroziti de gestul romanului ,si incep atacuri asupra romanilor atat in presa cat si pe strada , nici macar Mutu nu a scapat de injuraturile italienilor .

Sa incep cu tiganii , aici in Romania ei toti is rromi, tigani ,"havem lejile shi cultura nostra " dar cand trec dincolo si fac o infractiune is romani 100 % nici nu stiu sensu cuvantului tigan . <- m.Ue

Si acum , cum pula mea indraznesc italieni sa critice si sa faca atata scandal pe tema asta , cand tocmai ei sunt tara cu "mafia" , unde o sa gasesti oameni executati in stil mafiot pe strada ,si unde banul face legea .

Dupa parerea mea ,asta este doar un pretext pentru a scapa de cersetorii si de imigrantii ilegali de la ei . Este si asta o strategie dar nici chiar asa .

De la mine pentru ei : UE - UE - UE - UE -- UE

Link to comment
Share on other sites

Nu exista cale de iesire, pana nu va venii o lege din Parlament nimic nu se va schimba ci se va inrautatii.Propunerea mea ar fi sa facem o petitie nationala anti-rromi [ fmm ] in care sa prezentam cateva argumente + is sigur ca sute de mii de romani vor semna petitia anti-rromi.

Link to comment
Share on other sites

Yo sincer as face o petitie in legatura cu ung uri ... nu uitati ca sunt si tigani care au plekat ca sa munceasca ... asta nu e corect fata de ei ... si nu e corect cum vorbesc uni dintre voi despre tigani ... din cate stiu yo toti suntem facuti din pamant .... avem acelasi sange .. rosu... si din cate stiu yo nu tigani fura mai mult decat romani .. va dau cel mai bun exemplu .... Tariceanu , Basescu , Becali .... asa ca nu mai dati vina pe tigani cand nici nu ati cunoscut cum e sa fi privit de oameni rasisti .. societatea nu le da nici o sansa ... dar nu aveti cum sa stiti voi acest lucru .. va ganditit numai la voi ... :shock:

Dupa modul in care tratati oameni ( tigani ) si la modul cum vb despre ei ... voi sunteti tigani adevarati :X:X:X

Link to comment
Share on other sites

Yo sincer as face o petitie in legatura cu ung uri

Sa stii ca si asta se cheama tot rasism.

din cate stiu yo toti suntem facuti din pamant .... avem acelasi sange .. rosu

Biblia te minte-n fata.

din cate stiu yo nu tigani fura mai mult decat romani .. va dau cel mai bun exemplu .... Tariceanu , Basescu , Becali

Dupa parerea mea, Base nu a furat pe nimeni, iar becali e doar un idiot care a avut bafta. Despre Tariceanu nu comentez ca primesc warn :P.

societatea nu le da nici o sansa ... dar nu aveti cum sa stiti voi acest lucru .. va ganditit numai la voi

Spui asta pentru ca nu ai avut experiente neplacute cu tiganii. Daca ai fi fost in situatia mea, iti zic sigur ca nu ai fi mai zis asa ceva.

Dupa modul in care tratati oameni ( tigani ) si la modul cum vb despre ei ... voi sunteti tigani adevarati :X:X:X

Nu stiu daca iti dai seama, dar aici tu folosesti cuvantul "tigan" ca pe o jignire.

Bafta :P.

P.S.: Sa nu crezi ca am vrut sa atac, eu doar mi-am spus parerea.

P.P.S.: ungur . Am scris doar de curiozitate, ca sa vad cu ce cuvant este inlocuit cand scrii "ung ur".

Link to comment
Share on other sites

Citeste mai bine sa vezi ca nu jignesc tigani ..

1 - Am foarte multi prieteni tigani

2 - Sunt oameni care daca am nevoie de ceva akuma in momentu asta fac toti ceva si ma ajuta ( ceva foarte omenesc si care multi lau uitat )

3 - Am dat de oamei care mau privit urat deoarece eu sunt creol si credema ca nu sti prin cate am trecut eu

4 - In caz ca vrei sa judeci pe cineva mai intai judecate pe tine ..... si apropo in unele cazuri mie rusine sa vad ca sunteti la acelasi nivel cu mine .... ar trebui sa va numiti animale ... numai animalele jignesc si gandesc josnic ... gandestete mai bine inaite sa vorbesti despre un om :wink:

Link to comment
Share on other sites

Black Pitbull$ nu inseamna ca daca esti rrom trebuie sa iti fie rusine atata timp cat muncesti si faci ceva pentru tara asta; nu inseamna ca toti tiganii trebuie sa fie pusi in aceeasi categorie insa cand 90 % dintre ei comit numai ilegalitati si nu fac nimic benefic pentru tara asta cat de calm ai fi nu te poti abtine sa nu te enervezi.Romanii au ajuns sa fie luati la bataie si expulzati din Italia pentru ca tziganii sunt necivilizati.

De ce sunt nervos ? De ce urasc tiganii ? DE CEEEEE ?

Argumente :

- tiganii fura in proportie de 60 %

- tiganii sunt nespalati si miros + 70 %

- tiganii nu muncesc, nu fac nimic pentru tara asta in proportie de 80 %

- tiganii violeaza,talharesc si strica imaginea romanilor

Asta nu inseamna ca nu respect persoane precum Banel Nicolita,Ion Voicu si etc.Daca te duci in strainatate e imposibil sa nu gasesti cel putin 10 tigani pe langa cate un complex/muzeu/teatru mare care stau si cersesc.

Solutie ?

Sa le fie atribuita o cetatenie speciala ci nu romana iar celor care au minim 8 clase si muncesc sa le fie lasata cetatenia romana.

Nu le convine economia din Romania li se pare ca nivelul de trai e scazut ? Atunci sa se intoarca inapoi in India sau de unde or fi venit.

In momentul de fata eu nu cunosc personal pe nimeni de origine rroma despre care sa pot spune cuvinte de lauda ci din contra in proportie de 80 % dintre ei sunt or analfabeti,or plecati in strainatate,or fura or dorm in boscheti.

Ce vor tiganii ?

- romanii sa nu ii mai priveasca urat ci sa fie mandri de prezenta lor pe teritoriul nostru

- statul roman sa le acorde ajutor social cat mai mare 10 milioane daca se poate

- copii rromi sa primeasca alocatie tripla fata de ceilalti

- copii lor sa fie la fel de analfabeti,nespalati ca proprii parinti si sa invete sa fure si sa cerseaca cat mai de mici.

Concluzie : statul roman sa le multumeasca ca sunt cetateni acestei tari si sa le dea cati mai multi bani degeaba.

Link to comment
Share on other sites

xo ai mare dreptate... duceti`va seara prin dorobanti sau parcul kiseleff... e centrul capitalei... plin de tigani... bineinteles ca nu am nimic cu ei... am vecin tigan si e de treaba... chiar daca e cam prost :)) dar intr`adevar fara rasism tiganii comit doar ilegalitati... daca sunt in metrou si raman fara telefon... nu mai trebuie sa ma intreb cine mi l`a luat... ma uit in stanga si vad un tzigan zambaretz :) cam atat am avut de zis. Traiasca Romania

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

amprenta stii de ce au tupeul sa se ia de romani? Pentru ca pana si italienii cu toata mafia lor nu face atatea gainarii si cacaturi cum face orice cioara borata si nu cred ca in ultimii 10 ani italienii au facut atatea probleme in Romania cat au facut zburatoarele noastre in ultimii 3 la italieni in tara. Ii respect pe tiganii care stiu sa fie oameni pentru ca asta conteaza cel mai mult la o persoana, sa stie sa fie om, dar pe majoritatea "rromilor" i-as eutanasia.

P.S. - nu e rasism. Am destul sange tiganesc in mine deci am voie sa zic asta ;)

Link to comment
Share on other sites

Cel mai bun tigan,e cel mort!

Tiganul tot tigan ramane sa fim seriosi! Le intinzi o mana de ajutor si cand te intorci cu spatele iti da in cap.

De ce oare nu li se da inapoi numele de tigani ? S-ar face dreptate, i-am da jos din spatele nostru.Sa invete sa fie o etnie respectabila si sa suporte consecintele faptelor lor. Ce pact cu diavolul au facut politicienii nostri avizi de voturi ?

Nu ei sunt cei discriminati, ci noi romanii suntem discriminati pentru faptele lor si faradelegile lor.Nu vedeti ca ne baga in aceeasi oala?

Bine ar fi sa-si foloseasca pentru primadata aripile si sa zboare in India sau Africa!

-Gonzalez

Link to comment
Share on other sites

nu e vorba de iasi suceava craiova bucuresti. nu am nimic cu tiganii atata timp cat ei stau in banca lor si nu creeaza probleme. dar cand si`o fac cu mana lor... atunci e alta problema. am ajuns sa ne urasca lumea si sa ne faca pe toti tigani. am un prieten care joaca nu stiu ce joc online. cand zice ca e roman trebuie sa specifice ca nu e tigan si nu fura... am ajuns foarte rau din cauza lor. ROMANiA TREZESTE`TE

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...