Jump to content
CrisTany

Samsung Galaxy S3 mini sau Nokia lumia 625

Recommended Posts

Depinde de ce vrei de la telefon. Windows phone e mai "sarac" in features/apps, dar se misca mai bine. Nokia-ul arata mai bine, are ecran mai mare si camera mai buna. S3 mini are mai mult RAM, dar diferenta de RAM nu cred ca se va simti datorita OS-ului. Daca alegerea e strict intre aceste doua telefoane, eu as merge pe Nokia (ecran mai mare, arata mai bine, se misca mai bine), desi in general merg pe Android.

Link to comment
Share on other sites

Depinde de ce vrei de la telefon. Windows phone e mai "sarac" in features/apps, dar se misca mai bine. Nokia-ul arata mai bine, are ecran mai mare si camera mai buna. S3 mini are mai mult RAM, dar diferenta de RAM nu cred ca se va simti datorita OS-ului. Daca alegerea e strict intre aceste doua telefoane, eu as merge pe Nokia (ecran mai mare, arata mai bine, se misca mai bine), desi in general merg pe Android.

Aceea?i p?rere.

Link to comment
Share on other sites

tot pe nokia ma duc pentru marimea display-ului, camera mai buna, bateria mai buna si functionalitate. Nu am nevoie de jocuri si aplciatii, nu pentru asta il cumpar.

Ce sens are un telefon daca nu-l folosesti pentru aplicatii (nu ma refer la jocuri), ci la aplicatii care iti sunt necesare in viata de zi cu zi ?

Link to comment
Share on other sites

Ma refeream ca nu am nevoie de o asa mare varietate de aplicatii. Doar cele necesare, pentru business.

Eu tot iti recomand un telefon cu android (Galaxy S3 Mini) in cazul tau. Eu mi-am cumparat recent ultimul model, galaxy S5 si efectiv, violeaza compania Apple.

Link to comment
Share on other sites

As merge pe Lumia 625, ecran mai mare, bateria te va tine mai mult, se misca foarte bine atat in aplicatii cat si prin meniu, arata mai bine, etc..

Dezavantaje: Castile nu sunt de o calitate superioara si cele trei "butoane" de jos nu sunt luminate.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...