Jump to content
Ecolor

Cati bani castigi din internet?

Recommended Posts

Sunt sigur ca si aici sunt persoane care scot din internet sume pe care nu le poti castiga muncind in Romania.

Daca are cineva chef si vrea sa posteze poate sa o faca in felul urmator

1) Din ce provin veniturile?

a) Propriul site

B) Alte site-uri.

c) Lucrez pentru o firma online.

d) Prestez servicii (nu si la domiciliu)

c) Nu fac nici un ban.

2) Ai investit in IM?

a) Da.

B) Nu.

3) Ce venit ai pe luna?

a) Intre 10 si 100$

B) Intre 100 si 400$

c) Intre 400 si 3000$

d) Milion + Milion fac mai multe milioane

Edited by Ecolor
Link to comment
Share on other sites

Nu te astepta ca o sa spuna cineva foarte clar cum face bani. In primul rand, cine are un pont bun de a face bani, nu-l da la nimeni. Nu mai puneti botul la ebook-urile alea de 2 lei in care mananca unu' cacat cum a ajuns sa faca enspe mii pe euro/zi.

Banii pe net ii faci dupa cum te duce capul. Ex: fraierind lumea, prostituandu-te, dai tepe peste tepe, faci site-uri contra-cost, faci site-uri pentru tine, le promovezi si apoi le monetizezi, prestand munca de indian (ptc, captcha, etc), vinzi like-uri (dar ca sa vinzi iti trebuie trafic pe site) si multe altele!

Link to comment
Share on other sites

@D3mEnT nu am intrebat pe cineva cum face bani adica sa ii zic 'ma spune-mi si mie cum sa fac 1000$ pe zi cu site-ul meu' am facut un topic pentru a arata ca sunt oameni care isi castiga existenta din asa ceva. Voi luati topicul in alt sens.

Link to comment
Share on other sites

Pai eu nu iti zic nimica, dar pot sa iti spun:

1-Cand m-am bagat am intrat cu prostiile PTC/adf.fly[Normal eu foloseam autoclikers si Hitleap VIP] oricum am vazut ca nu merge si m-am bagat la 2.

2- Sa vind servicii pe Marketplace din Forum-uri.

3-Am facut ceva bani si am cheltuiut 20$ deschis un site un vindeam o carte care explica cum sa faci bani cu Dropshipping pe care o vindeam la $19.90 site-ul era foarte frumos[am platit pe cineva sa-l faca] am pus autobuy PP si am mai cheltuiu 40$ ca sa imi fac publicitate pe PTC-uri am facut 1000$ in luna aceeia.

Asta a fost primul meu pas in Online Money Making si am inteles lectia ceea mai importanta pe care trebuie so o invete toti care vor sa faca bani pe internet, adica:

"Pentru a face bani iti trebuie: BANI!"

Link to comment
Share on other sites

Pentru a face bani,nu trebuie neaparat alti bani.

Poti incepe de la 0 ,dar trebuie munca si seriozitate .

Cu PTC/adf.ly nu vei face niciodata bani multi, iti trebuie foarte mult traffic ca sa scoti un profit maricel, iar acel traffic il poti monetiza in alte feluri mult mai profitabile

Link to comment
Share on other sites

1 -a

2- b

3- c/d

@MisterJoeDark ce serviciu de PTC ai folosit pentru reclama ?

Pe acel timp folosisem: OnBux si 00PTC [care acuma nu mai sunt haha]

--Scuati grammatica[1: Ii mult ca nu scriu in Romaneste si 2: Am seminte in tastatura(serios am coji de seminte in tastatura si is prea lenes sa le scot.. azi)]

Link to comment
Share on other sites

1.a

2.b

3.c

Din propria experienta va spun ca daca vrei sa faci bani online trebuie sa sti seo sau vreun limbaj de programare sau web design .

Eu am incercat toate programele de facut bani si pot spune ca siteurile ptc, captcha, schimb de trafic, schimb de like-uri, bani din jocuri gratuite .... sunt pierdere de timp .

Si terminati cu prostile cu 1000$ pe zi . Nu exista asa ceva fara sa investesti bani si sa ai un risc foarte ridicat si pierzi baniiiii

Link to comment
Share on other sites

1.a

2.b

3.c

Din propria experienta va spun ca daca vrei sa faci bani online trebuie sa sti seo sau vreun limbaj de programare sau web design .

Eu am incercat toate programele de facut bani si pot spune ca siteurile ptc, captcha, schimb de trafic, schimb de like-uri, bani din jocuri gratuite .... sunt pierdere de timp .

Si terminati cu prostile cu 1000$ pe zi . Nu exista asa ceva fara sa investesti bani si sa ai un risc foarte ridicat si pierzi baniiiii

Tin sa te contrazic la faza cu banii din jocurile gratuite...eu personal fac bani din metin2 de mai bine de 5 ani , iar in momentul de fata am ajuns sa am 4 dedicate quad core de 3.2 cu 8gb ram fiecare.

Link to comment
Share on other sites

Tin sa te contrazic la faza cu banii din jocurile gratuite...eu personal fac bani din metin2 de mai bine de 5 ani , iar in momentul de fata am ajuns sa am 4 dedicate quad core de 3.2 cu 8gb ram fiecare.

Eu cand ma refer la bani ma refer sa scoti macar salariu minimu pe economie adica 200 euro sa ai pt ce sta pe net . Sa ramai cu ei in mana si tu cu serverele tale de metin2 nu cred ca ramai cu 50 euro in mana pe luna .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...