Jump to content
CristianRoflmao

Sugestie [Avertizare topicuri vechi]

Recommended Posts

Salut,cred ca ar fi benefic pe rst daca s-ar instala un plugin sau ceva care sa arate in topicurile vechi 6 luni + sau cateva luni un avertisment la finalul topicului in care sa zica sa nu posteze in topicuri vechi ca e impotriva regulilor..

Ceva de genul ..

7e6bf5d73c3bd2f1baa72fcf087f2a82.png

Ca majoritatea nu se uita la data postari topicului sau a ultimului post si fac doar post hunting.

Sper sa imi fie luata in considerare sugestia.

Link to comment
Share on other sites

Pro

Contra, daca iti este lene sa verifici data ultimului post, chiar nu ai ce cauta aici.

Crezi ca va disparea problema sau ca se vor opri pitpalacii din necropost-uri doar pentru ca ai tu o parere despre cine are sau nu are ce cauta aici?

Asta e o masura concreta ce poate schimba ceva ...

Nu poate sa aduca nimic rau.

Dar ar trebui permise posturile daca este vorba de o adaugire foarte importanta/necesara sau care ar da utilitate in plus threadului (ex: 2 ani mai tarziu a aparut o versiune a unui program ce schimba metoda descrisa in thread/etc).

Edited by Cryo
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Crypto, si acum sunt permise posturile daca e vorba de un update.

Mi se pare doar o pierdere de timp, cand in doua secunde pot sa vad data ultimului post. Timpul e pretios.

P.S: e parerea mea, nu imi sariti in cap.

P.S: trebuie sa stii regulamentul cand te inregistrezi, nu sa ti se arate de 10000 de ori ca la prosti.

Edited by SynTAX
Link to comment
Share on other sites

Crypto, si acum sunt permise posturile daca e vorba de un update.

Mi se pare doar o pierdere de timp, cand in doua secunde pot sa vad data ultimului post. Timpul e pretios.

P.S: e parerea mea, nu imi sariti in cap.

P.S: trebuie sa stii regulamentul cand te inregistrezi, nu sa ti se arate de 10000 de ori ca la prosti.

Amice,1% din cei care se inregistreaza citesc regulamentul.O mare parte din cei noi inregistrati isi fac cont pentru programe de hack si 50% din ei posteaza la topicuri vechi pentru a cere sau a spune broken link,reupload sau plm mai stiu eu ce.

Eu am sugerat nu pentru noi astia mai vechi ci pentru cei noi inregistrati..

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

+ x% isi creaza de acum usere noi ca sa isi dea "bump" la thread-uri de cand a aparut regula ca nu ai voie sa iti dai tu "up" la propriul thread, regula nu prea gandita.

https://rstforums.com/forum/rst-market.rst in urmatoarele luni sa vezi cate usere noi vor fi create ca sa isi dea lumea singuri comentarii in propriile thread-uri, ex: https://rstforums.com/forum/85564-cumpar-trafic-din-romania.rst#post550138

De acum inainte le urez spor la admini sa stea sa (verifice) vaneze userii care isi fac alte usere ca sa isi dea bump la thread punand intrebari stupide sau comentarii aiurea. In special @nytro.

Link to comment
Share on other sites

Decat sa apara acel avertisment nu ar fi mai bine sa se inchida automat posturile vechi doar din anumite categorii in timp ce altele sa ramana deschise ca poate e vreun program la care linkul de download nu mai este valabil, trebuie sa dai o replica si sa intrebi ca poate il mai are cineva. Tot la fel si la tutoriale, poate unu nu a inteles o chestie, doar nu vrei sa deschida topic separat ca sa intrebe acea chestie. Insa e bine sa se inchida automat dupa o vreme topicurile la care subiectul e sa zicem expirat, de exemplu discuti o stire sau ceva anume, e aiurea sa mai vina unu dupa 3 ani si sa isi dea el parerea.

Link to comment
Share on other sites

Explicai asta unui nou inregistrat care are nevoie de un "hack" sau de orice alt lucru care nu mai e disponibil..... sau linkul nu mai merge.. sau un tutorial care nu mai functioneaza.. sunt zeci de cazuri.. :-W

Inteleg si asta, dar totusi aceste reguli sunt valabile pe mai toate forumurile, si nu cred ca asta e exact primul pe care se inregistreaza. Cum ziceam.. bun simt! :)

Link to comment
Share on other sites

Inteleg si asta, dar totusi aceste reguli sunt valabile pe mai toate forumurile, si nu cred ca asta e exact primul pe care se inregistreaza. Cum ziceam.. bun simt! :)

Intelegem cu totii asta, dar sunt 2 posibilitati:

1) facem laba si ne prefacem ca problema necro-posturilor nu exista (punctul tau de vedere)

2) se implementeaza ceva automatizat (adminii oricum cred ca s-au plictisit sa se tot ocupe de newbies)

EDIT:

Cred ca putem sa adaugam si ceva terminologie pentru ideologiile de la alegerile de genul:

Varianta 1: Utilizatori conservatori (e bun asa cum este)

Varianta 2: Utilizatori reactionari (trebuie schimbat ceva)

Edited by Cryo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...