Jump to content
dsp77

Galerie poze in site preluate din facebook

Recommended Posts

Intr-un site folosesc foarte multe poze care consuma multa banda si ma tot gandeam cum sa le externalizez pentru a reduce durata de incarcare si a minimiza banda utilizata. Intr-un final le-am uploadat pe facebook automat si le preiau tot automat afisand galeria sub forma infinite scroll cu fancybox.

Librarii utilizate:

1. Facebook PHP SDK

2. Autobrowse

3. Fancybox2

In fisierul PHP trebuie sa includeti Facebook PHP SDK si sa inlocuiti variabilele page_id, appid si secret ale voastre.

Download: get photos rar sa nu uitati sa descarcati si facebook PHP SDK

Pagina cu exemplu: You can see the Milky Way Galaxy from Earth with the naked eye - Milky Way Galaxy facts

sper sa va foloseasca la ceva

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
Este interesanta idea, numai vezi ca se aude ca vor sa faca facebook-ul cu plata. Platesti sau ramai fara poze ceva de genu.

Retea de socializare cu plata? Cred ca glumesti.

Cu plata este si acum facebook-ul. Daca vrei promovare mai buna, platesti.

Link to comment
Share on other sites

Cunosc alternativele dar fiind deja integrata postarea automata de poze pe facebook a fost mai usor si mai logic sa folosesc tot facebook API la preluare. Intentia mea este sa automatizez tot ce se poate pana la un anumit nivel. Un alt motiv ar fi ca site-ul este concentrat si spre facebook pentru trafic.

Fiti fara de griji, daca se iveste un proiect in care necesita flickr, imgur, dropbox sau alte platforme de acest tip, le voi compara si alege una doua sa testez.

Ma bucur daca va este de folos!

Edited by dsp77
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...