Jump to content
Nemessis

Olteni

Recommended Posts

Sincer, mie nu mi-e mil? de ei dup? ce am v?zut cum î?i bat joc de bietul animal. Faptul c? pescarul st?tea ?i râdea în loc s? dea o mân? de ajutor îl face om f?r? scrupule ?i probabil o s? aib? remu?c?ri dac? i-a veni vreodat? mintea la cap. Cu toate astea pân? la urm? se rezum? totul la "survival of the smartest", iar selec?ia natural? î?i face sim?it? prezen?a.

Link to comment
Share on other sites

Ce pumni i-as cara aluia care sare la bataie de i-as muta maxilarul din loc.

Adica ce mortii ma-sii vrea sa faca faca ala de pe mal ? Poate nici nu stia sa inoate. Si la urma urmei si chiar daca stia sa inoate tot in pula m-ar fi durut daca as fi fost in locul lui. Pai ce ma, adica se baga singuri in apa si se ineaca si altul e vinovat ?

1. Nu i-a inecat el.

2. Nu e nimeni obligat sa sara dupa tine in apa daca tu te bagi de buna voie acolo. Si chiar de ai fi cazut in apa, sa zicem, tot nu e nimeni obligat sa te salveze pe tine.

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

In sfarsit, cineva care se intreaba de existenta vreunui pod: @LLegoLLaS

- doi oameni au murit, iar voi va plangeti de un cal. :|

- doi oameni se ineaca, iar altul ii filmeaza si face misto de ei. :|

- un om isi ia bataie, iar un altul filmeaza fara sa intervina. :|

Atata lipsa de civilizatie si atata snobism, mai rar.

Link to comment
Share on other sites

In sfarsit, cineva care se intreaba de existenta vreunui pod: @LLegoLLaS

- doi oameni au murit, iar voi va plangeti de un cal. :|

- doi oameni se ineaca, iar altul ii filmeaza si face misto de ei. :|

- un om isi ia bataie, iar un altul filmeaza fara sa intervina. :|

Atata lipsa de civilizatie si atata snobism, mai rar.

Pentru ca viata unui om valoreaza atat de mult, doar pamantul e plat si tot ce vedem in jurul nostru e facut de Dumnezeu pentru noi, oamenii, centrul universului, noi suntem mai presus decat tot.

Nu te vad comentand la miile de africani care mor saptamanal de foame, batrani ce traiesc cu apa si paine, copii de merg desculti la scoala, femei batute, copii batuti, copii indoctrinati cu jegul ce se numeste religie(li se spune in clasa I ca o sa ii calce masina daca vorbesc urat) si ajung sa aiba cosmaruri, lista e enorma.

Fara suparare dar esti la fel ca toti ceilalti de posteaza pe facebook imagini triste, vai, saracu caine, saracu batran, da nu te vad la un centru de copii, voluntar.

Crezi ca esti mai bun decat toti ceilalti pentru ca, "vai, imi pasa"? Faptele deosebesc oamenii, nu vorbele, eu unu imi accept conditia si o imbratisez, pe cand tu te amagesti cu o falsa umanitate si constiinta dezvoltata de cei slabi pentru a nu fi mancati.

Darwinism social - Wikipedia

Daca eram prezent, imi intindeam un scaun, floricele si suc.

Civilizat e sa te iei de cei slabi si lipsiti de aparare in viziunea ta? E snobism sa nu te intereseze ca cei prosti mor ?

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Sperau ca acel cal sa se transforme in calut de mare si sa inoate in apa de 2m adancime de il bateau asa?

Oricum, te poate marca sa vezi cum cineva moare; sa stii ca esti cel care a fost acolo in ultimele clipe din viata lor. Chiar daca esti un cretin..

Link to comment
Share on other sites

Si eu sunt tampit, nu-s pe treaba mea ..dar n-ai cum frate sa te uiti cum mor 2 oameni si sa nu faci nimic:| Lipsa de civilizatie,moralitate,personalitate pana la urma...s-a vazut de la inceput.... incepand de cand loveste calul pana acei retardati faceau misto de cei care s-au innecat. ..... Ce sa mai zici la asa ceva ?! Romania..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...