Jump to content
takko

Black Sea Rov 2014

Recommended Posts

Atasez aici email-ul general pe care l-am trimis catre principalii sponsori.

Ma numesc Moldovanu Ionut , team leader al echipei de robotica ROBOPIT. Suntem o mica echipa de robotica infiintata in anul 2013 de catre mine, dar cu rezultate foarte bune intr-un timp foarte scurt.Unul din obiectivele din acest an este ocuparea primului loc la competitia Black Sea ROV ,o competitie internationala dedicata vehiculelor subacvatice telecomandate.La editia de anul trecut ne-am clasat pe locul 1 cu echipa principala si pe locul 2 cu echipa secundara.Pentru constructia robotului subacvatic din acest an , resursele sunt foarte limitate si aici avem nevoie de ajutorul dumneavoastra.Vrem sa obtinem finantari pentru constructia unui sistem mult mai stabil si modern , care include camere hd si un nou sistem revolutionar de control , precum si capabilitatea de a ajunge la adancimi mult mai mari.

Lista de piese necesara este formata din motoarele pentru propulsie , baterii, camera hd, mini computere si diverse alte componente electronice .Am estimat costul total de contructie al acestui ROV la suma de 3.000 de lei.

Dorim ca dumneavoastra sa luati in calcul posibilitatea de a sponsoriza echipa noastra, pentru a putea continua performantele obtinute in anii anteriori .Oferim posibilitatea promovarii numelui firmei pe materialele publicitatre , tricourile membrilor si pe robotul subacvatic.

Mai jos atasez si o simpla prezentare :

http://prezi.com/ilp...opy&rc=ex0share

Sper ca v-am trezit interesul si astept un raspuns pentru a discuta mai multe detalii.

Dupa cum reise si din text ,vrem sa participam si in acest an la competitia de roboti subacvatici si avem nevoie de finantare. Poate dintre cei de aici sunt persoane interesate sa ajute financiar sau material.

Moldovanu Ionut

Team Leader Robopit

Robopit - Hardware, Software and Robotics

moldovanuionut@robopit.org

+40741336735

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...