Jump to content
qwerty12

Bac 2014!

Recommended Posts

40 de minute mi-a luat sa fac de 7 si am plecat de-acolo xD . un bac de toate jena, m-am simtit m2 cand am vazut subiectul de la m1. neinteresandu-ma de media bacului am iesit dupa o ora jumate si m-am multumit cu 7. prea usor ...

sa stii ca a fost usor, eu care sunt pe langa matematica am stiu sa fac majoritatea exercitiilor :))

Link to comment
Share on other sites

Daca nu ai un minim de cunostiinte ( de nota 6 de exemplu ) cu ce te mai diferentiezi de ciori care pleaca din scoli dupa primele 3 clase?

Pe langa asta, nu toti aspira sa se faca sudori sau lacatusi mecanici ca tine :))

eu nus sudor am dat un exemplu si nu e o rusine sa lucrezi ca sudor,zidar,strungar,etc... eu nu lucrez si nu am SEF , seful pentru mine sunt EU si atat.

Link to comment
Share on other sites

Daca nu ai un minim de cunostiinte ( de nota 6 de exemplu ) cu ce te mai diferentiezi de ciori care pleaca din scoli dupa primele 3 clase?

Pe langa asta, nu toti aspira sa se faca sudori sau lacatusi mecanici ca tine :))

Eu cred ca toata lumea a inteles gresit ce reprezinta nota la examenul de bac.

Acest 6 de care vorbesti tu nu este la fel pentru cel care a dat acum 10 ani si a picat pe un subiect foarte greu , ca un 6 luat pe un subiect de clasa a 7-a ca dificultate.

O sa vedeti dupa bac ce generatie de "genii" e cea de anul asta.Subiectul la matematica cel putin a fost unul nesimtit de usor.Cum se poate face o diferenta intre unul care chiar stie matematica si unu' de nivel mediocru spre mediu ?

Multi cu facultate sau cu note mari luate la Bac au un loc de munca mult mai rau decat sudor sau lacatus mecanic.

Link to comment
Share on other sites

Viata-i frumoasa, nu se sfarseste sau incepe dupa bac,take it easy.

Salutari,io sunt Rica dan galati si vreau sa va povestesc cum am fakut io subiectele de la bac anul acesta 2014,pe sistem,se stie.Poate ie unii care nu stie sau care are temeri ca nu ea note bune,iei poate sa se uite pas cu pas la rezolvarea mea si sasi faca o ideie.

Ok,sa va povestesc cum me-am petrecut prima zi da bacalaureat adevarata dan viata mea.In primu rand,meam fakut si niste fituice,pe care liam bagat an chiloti,si mam lasat deskeiat la pantaloni pentru o accesare usoara,ca se si radea niste fraieri de mine de dimineata,dar io le-am pus intrebarea ce are 150 de dinti sil tine inchis pe godzila si iei nau stiut,si io leam aratat fermoarul de la pantaloni si leam dat cate un sut in fund la fiecare si vroiam sa le torn gasolina pe fatza si sa le dau foc ca am venit cu masina si ca iei nu stia ca rica dan galati ie spaima liceului.Io de mic ieram vanjos,ca caram lemne de la padure cu bunicu si ma bateam cu curcanii,si a venit vremea ca varmiu ILIE ma dus la sala si am luat steroizi si mam fakut ca ursu.Pe mine ma enerveaza aia care se duce la sala si stau cate 4 ore pe zi si 10 ani si nu se pune nimik pa ei.Sa vina la baeatu sa vada bicepsu cum sta ca sunca pa buca la porc.Toti ea steroizi si John senna,si marii sportivi care ie cu sange an instalatie,daca iesti barbat adevarat,ati bagi tostesteroane in tine sa rupi tzava de la gantere.Ma rog,leam batut pa fraeri da leam lasat ca ma gandiam la subiecte ca io nu prea am annvatat ca tocilarii decat ultimele 3 zile,dar sa prins de capul meu ca ie aerisit.Ieu am fost si la olimpieduri de romana an gimnaziu,dar nu ma apreciat profesorii din alte localitati,ca sa dat la vaslui judeteana si ma furat,asa ca mam lasat de concursuri.

Cum mam asezat an sala la locul meu,am observat,ca un hacker ce sunt camerele de luat vedere si mam gandit ce curve ie romanii astia care sa luat dupa americani si nasa care supraveghiaza tot,si mie numi place sa fiu supraveghiat findca ma ocup cu lucruri grele furat da prin bancomaturi si spart servere de cantar strike.Sunt prosti gramada,de aia nu se pune numele pe foaia de ecsamen ca sa protejeze identitatile la oameni si sa nu se faca magarii,si iei de fapt filmeaza tot,unde mai e protejarea identitatii.Vroeam sa le zic,dar m-am aptinut,findca aveam hackuri la mine.Ieram bazat pe fituice care leam fakut,dar aveam nevoie sa nu vina profesorii langa mine,asa ca mam dat cu sprey mult,vreo 3 tuburi am investit un pik,dar sa meritat ca nu mai sa apropiat nimika de mine,si ieu stiam ca camerele nu ie chiar asa performante sa vada iei ca ieu am fituice de romana si nu ie de matematika sau altceva,antelegeti,la o adica?

Am uitat sa va zic ca meau luat liaptopul ca io meam adus liaptop ca aproape nu mai stiam sa scriu de uitasem literele,si leam fakut repros ca e 2014 si ieu scriu cu picsul ca cum scria aristotel scrisoare antai?Rusine.

Bun,sa adus subiectele si am anceput sa le citesc.Io antai citesc toate subiectele,nu eau si fac fiecare an parte,e o smekerie asta,ca eau citate de la un subiect si bag an celalalt si daka ma antreaba le zic ca am facut de legatira intre subiecte ca sa arate lucrarea frumos.Si ce mai fac eu care mereu merge e la citate.Umblu la citate de nu se prinde nimenea,bag ghilimele si pun critici da arta sau poeti sau scriitori cunoscuti da de fapt ie rica dan galati care le scrie,ma antelegeti :)) ?Si iei zice ca ieu le stiu dupa mintea mea.Asa,am citi subectele si am vazut ca nu ie nici un scriitor mai cunoscut asa,adika nu prea am cazut pe subect.Apoi mam gandit ca nu e korect de ce pune numa scriitori din alte localitati daca ieu dau bacalaureatul an galati?Altfel anveti dupa un scriitor den localitatea,spre eczemplu ieu mam blokat la cuvantul hartia de filigrana da ce dumnezeii mamii lor hartia ie de hartie,nu de alte cuvinte dea lor oltenesti,ca am vazut pe forum cate face oltenii si cum vorbeste si se duce cu un cal pa 2 carute si se ineaca si ala si apoi se bate ca de ce sau inecat.Apoi mam gandit mai mult si meam dat seama ca galatiul nu are nici un scriitor sau artist inportant Peatra neamt are pe creanga de la ozana,Chisinaul are pe eminescu cu bojdiuca din ticau,bucurestiul are pe florin salam,bacaul are pe bacovia si tot asa.Si ma cuprins asa un sentiment si ma cuprindea melancolia si ami venea sa plang dar mam abtinut ca am vazut cami incepea sa curga si mucii pe foaie si poate zicea fraierii ca ie semn.

La primu subect ami cerea sinonim la straniu si mam gandit ca radacina lui ie strainu ca are aceleasi litere si leam scris venetic.Apoi mam inervat ca meam dat seama ca subectele e facute de olteni ca era fagaduisem.Asa ca am scris in moldoveneste:am fagaduit.

La al 2lea subect rolul cratimei la cate-o hartie.Aici nu lau putut prinde deloc pa rica dan galati ca leam corectat din start:ca-teo hartie si mam mutat la subectul 3.Am facut o propozitie cu os:Rica rupe toate oasele an tine.Apoi mea zis sa le zic io motivele pentru care cezar a scris textul si ieu mam gandit ca motivele ie banii si faima da banii poate ca ea luat ca le pune textul la bacalaureat dar valoarea no are sigur ca nu le place la elevi textele lui.De la subectul 4 au anceput problemele asa ca am bagat mana la chiloti si am tras la fituica.Am scris ieu ceam scris dupa fituice da sa terminasera ca nam avut timp sa scriu mult ca mam dus si la diskoteca asa ca am tras cu okiul la una din fatza mea care am vazut ieu ca avea acelasi subecte ca mine si mam gandit ca ce varza e profesorii da aceleasi subecte la unii de langa altii pai de ce sa mai ma chinui sa scriu,ma gandeam sai dau 100 de euro ca a trimis mama den italia si sami scrie ea,io doar sa pun numele,dar m-am ambitionat si am scris.

Subectul al 2lea meam dat seama ca e pe ce ma pricep ieu bine sa esplic stilul de viata sanatos.Pai daca nu mai ie rica dan galati sanatos care se bate cu 20 de tigani odata si care mananca o blana de sunca odata si baga si rachiu si bere si mai ma duc si la sala pai cine dracu mai e sanatos atuncea an lumea asta.Si leam eczplicat io ca ce ansemneaza stilul de viata sanatos sa castigi banul dan afaceri si cum vine banii si femeile singure la adevaratii smekeri ca se si mira lumea care prinde invidie cum ei munceste si rica petrece si e sanatos.

La subectul al 3-lea mam uitat mai atent si am vazut mihai eminescu.Pai cine nu stie mihai eminescu?E ca si cum ai zice ca iesti hacker dar nu stii linucs deloc.Sa va spun sincer ieu nu am instalat niciodata linucs an viata mea dar al stiu ca pe apa.Totul are la baza un program care se chiama putty cu 2 de t si face legatura puternica antre windows si linucs.Stiu pentru ca am rooturi de flood si de scan,chiar eri am bagat un root de scan dar mea dat cant allocate sockets,insa tot il fac eu ii dau de cap.Iam cazut pe fraieri de ia luat dracu ca am un program facut de valium care ie la puscarie pentru infractiuni contra la youtube si la google cele mai mari companii care ie din lume si le dau pe udp flood la fraeri.Din toata experienta mea pe linucs meam dat seama ca e bazat de fapt tot pe windows,si ca nare valoare,deoarece io il controlez din windows cu putty cu 2 de t si deci tot trebuie sa deschid windows ca sa deschid linucs si e gratuit deci e clar ca nare valoare cum are windows care ie pa bani,dar doar pt fraerii care nu stie sal hachereasca sau care le pun eu windowsu si le eau bani ca am facut multe milioane an galatiul asta.

Asa ca mam pus sa le comentez textul si meam dat seama ca poetii ie invechiti si nu mai face fatza la lumea asta care ie bazata pe bani si smekerie,mai ales la jupanii adevarati ca mine si care ie cu artistii lui contemporani care iei nau idee dar singurul care ie mare si care a ramas si an mintea la tocilari da si an mintea la smecherasi e eminescu.Am comentat Spovedania,de mihai eminescu,care no stie,ie si pe youtube aicisa

Cand comentam versul ah inelul pizdii cum ati mai svacneste/singurel saracu pula meo beleste,am vazut pe aea care ma supraveghea ca sa uitat an foaea mea si sa fastacit si sa dus la catedra de na mai zis nik ca ea era de matematica si navea legatura cu comentarii la romana si cum ai face rica dan cuvinte pe fraeri si cum noi tre sa anvatam toate materiile da profesorii nu stie decat una.Si cum scriam ieu,sa dat ancheierea la ecsamen si mam gandit ca nu ie corect ca unu scrie mai repede altul mai ancetul si ca mai bine ma anvatam ieu sa scriu repede sai eau pe fraieri.Am ancheieat cu acest citat:cand va disparea ultimii bani da pa suprafata pamantului va veti da seama ca toti ie la Rica dan galati ca iel are valoare si sa va dati seama de inutilitatea valorii care ieste la voi.

Io cred ca i-e sanse sa ia Rica bacul,oricum ar fi io vin si fac reclamatie,kear daca eau si 10 sa le ezplic pe larg ce ma nemultumit de la camere la metodele anvechite ca pixul si altele.Iei sa nu ma enerveze pa mine,ca vin cu varmiu Ilie si le aplic legea martiala.Nu te pune cu jupanau ca rupe an tine plamanu.Io atat am avut de zis,si ceia ce iei nu stie e ca Rica nu are nevoe de facultate,ci facultatea are nevoe de Rica,da sa nu fie prea tarziu cand asi dau ei seama si ieu sa fiu pren tari straine ca mafiotu si sa fac tranzactiuni cu carduri de la fraieri.

Link to comment
Share on other sites

Bataie de joc, dai subiecte destul de grele la romana, unde toata lumea se astepta la proza pentru ca toti profesorii ne-au zis sa invatam proza, iar apoi la matematica m1, unde chiar ar trebui sa fie mai dificil sa nu ia toata lumea 9+. In fine, am rezolvat toate subiectele in 1 ora si 10 minute. Maine info, unde o sa fie iar labareala. Succes in continuare si muie ministeru!:))

Link to comment
Share on other sites

Bataie de joc, dai subiecte destul de grele la romana, unde toata lumea se astepta la proza pentru ca toti profesorii ne-au zis sa invatam proza, iar apoi la matematica m1, unde chiar ar trebui sa fie mai dificil sa nu ia toata lumea 9+. In fine, am rezolvat toate subiectele in 1 ora si 10 minute. Maine info, unde o sa fie iar labareala. Succes in continuare si muie ministeru!:))

Tu esti nemultumit ca a fost usor ? Voiai si mai usor ? LOL. Ai avut o lista lunga de subiecte la romana, daca chiar voiai nota mare invatai tot.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...