Jump to content
alinasd

Wpa - Testare dictionare.

Recommended Posts

Buna ziua.

Daca doreste cineva sa incerce sa gaseasca parola pentru acest wpa,as avea numai cuvinte de lauda pentru dansul.Personal am incercat bruteforce cu tot felul de dictionare,insa fara rezultat.Poate voi sunteti mai norocosi si mai buni decat mine.Spor la treaba.Aveti grija sa nu incingeti prea tare procesoarele si placile grafice:P.Era sa uit,o bere cu siguranta voi ciocni cu vitoriosul.

Tot respectul pentru voi toti!

mycapture-01.cap download - 2shared

Link to comment
Share on other sites

Eu deja beau bere la ora asta :))

Routerul e un D-Link , clientul e un iphone si reteaua se numeste "andrei" .

Iti pun o captura cu rezultatul cracked ...dar nu iti dau mura-n gura parola !

Suspansul e farmecul oricarei povesti !!! :D

Si ca sa nu zici ca-s hatru rau , iti spun ca ai multi de 2 si multi de 4 .

he,he,he ...de aici incolo te descurci , ca esti baiat inteligent :P

andrei.png

Link to comment
Share on other sites

Incantat sa te cunosc!!

Ma bucur ca inca mai sunt pasionati,dornici de "aventura" si cat se poate de sociabili!

Multumesc frumos pentru interes si timpul tau.Foarte frumos.

Intradevar ,andrei e bssid-ul..macar dictionarul cu care ai putut afla parola poti sa mi-l trimiti?va trebui cumva sa ma chit fata de tine totusi..

Link to comment
Share on other sites

Eu deja beau bere la ora asta :))

Routerul e un D-Link , clientul e un iphone si reteaua se numeste "andrei" .

Iti pun o captura cu rezultatul cracked ...dar nu iti dau mura-n gura parola !

Suspansul e farmecul oricarei povesti !!! :D

Si ca sa nu zici ca-s hatru rau , iti spun ca ai multi de 2 si multi de 4 .

he,he,he ...de aici incolo te descurci , ca esti baiat inteligent :P

andrei.png

Salut , poti sa imi oferi si mie linkul la program pentru linux si dictionarul te rog ?

Link to comment
Share on other sites

Superb!!....Bingooo..22224444 este parola!!!Bravo Sorelian,se vede clar ca stii ce faci si esti bun in ceea ce faci!Ar fi minunat daca ne mai ajuti pe mine si pe Starlin1337 cu programul si dictionarul..absolut minunat.Daca ma costa ceva,putem stabili conditiile "berii castigatoare" la id-ul : alin_ctin2007.

Cu respect pt voi toti Alin.

Ps.Silviu,ai fost mai ager ca mine si cu 2 secunde mai destept.Ai fost folositor si m-ai ajutat sa-mi opresc suspansul,(era cat pe ce sa ma imbolnavesc:)))multumesc.

Edited by alinasd
Link to comment
Share on other sites

Cred ca vrea sa spuna , ca ar fi necesar un dictionar cat mai complex si variat :

- combinari de 2 cifre (incepand cu 1,2 ) , luate cate 8, apoi luate cate 9 si tot asa..

-sau aranjamente numerice : ex: 10293847 , 19191919, 666999666 , si ce secventa , crezi ca mai poate nascocii mintea umana , astfel incat sa fie usor de retinut . parole de genul :' @/7_a9&k$' sunt pentru... profesionisti

Like@sorelian

instrumente ca sa creezi astfel de dictionare , e netu plin . poti sa incepi cu 'maskprocesor' pentru windows . daca scotocesti prin aplicatiile linux , vei da peste alte scripturi si mai interesante

Edited by sonyavasile
Link to comment
Share on other sites

@Jimmy: - cauta dictionare pe limba lu' Molière

info post: o sursa buna de dictionare (pentru diferite limbi), o reprezinta si retelele dc++. prin conectarea la cateva zeci de huburi din tara respectiva , si la un search , cum trebuie , vei descoperii zeci de dictionare

Edited by TheTime
Link to comment
Share on other sites

da exista softuri de tipul meta-crawler , care odata bagate in lista siturile dorite , el va scana situl de baza si subpaginile din el , si va colecta cuvitele cu o lungime setata de tine.va scana si toate fisierele pdf si doc din calc tau . mai sunt dexurile online cu alfabetul pus pe litere , siturile cu baze date cuvinte scrable .

e de munca , pentru cine e pasionat .

- cu conditia sa nu faci rau. faptul ca muncesti prin franta si vrei si tu sa ai net ,pentru a comunica cu familia , fara a diminua bugetul , nu mi se pare o 'crima' .

Link to comment
Share on other sites

solutia mea..

abbyfinereader+tone de carti in limba respectiva, rezulta niste fisiere text, care poti fi lipite intr-unul singur, apoi sortate si periate. :)

abby stie sa proceseze liste de fisiere

legat de franta... netul e scump..., iar daca ai access si nu sti cum sa il folosesti, risti sa il pierzi :)

Link to comment
Share on other sites

da ! OCR (optical caracter recognition - recunoasterea optica a caracterelor). e buna metoda , eu am folosito ca sa transform in text editabil , continutul unei baze de date , care nu te lasa sa copy/paste , dar in schimb permitea listarea la imprimanta .

- scanarea la rezolutie >300dpi

e buna metoda , cand vrei cu dedicatie o anumita carte . care nu se gaseste in format pdf. in rest cu soft dedicat cum spuneam in postul anterior , transformarea unui folder cu pdf-uri intr-o lista de cuvinte , se face in cateva minute , insumand cateva milioane , poate zeci .. functie de cate pdf-uri ai.

- se poate incepe cu dexul

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...