Jump to content
TyrNjord

Graphic design - sa ma opresc sau nu?

Recommended Posts

ai facut topicul ca sa venim cu mesaje gen "wow..nu te lasa esti bun plm" sau sa iti faci reclama ascunsa?

OFF: portofoliul nu mi se pare impresionant mai ales daca punem in prim plan prezentarile creatiilor.

Revenind la subiect tu trebuie sa te gandesti daca te reprofilezi sau nu, invata ceva nou daca nu ai succes cu designu.

99design e un site foarte aglomerat ca si freelancer.com concurenta este uriasa, daca nu ai clienti inseamna ca nu esti destul de bun si daca esti ambitionat trebuie sa devii ! daca te consideri bun iti zic ca nu esti, nimeni nu este foarte bun mereu trebuie sa invatam si sa evoluam... iti recomand Talentul nu este suficient - John C. Maxwell - eMAG.ro

Ca sa inchei..daca vrei clienti pe 99design MUNCESTE MAI MULT ! ;)

EDIT: de ce ai postat la cereri? vrei sa iti dam noi premii sau ce?

cred ca trebuia sa postezi la ajutor..ba chiar la offtopic

Edited by alezu2000
Link to comment
Share on other sites

Nu ai un portofoliu impresionant, trebuie sa muncesti mai mult. Invata sa faci design si pe partea de ux .

Iti recomand sa iti cauti clienti in alta parte.

Chiar daca esti foarte bun, pe 99designs nu se premiaza neaparat calitatea, am vazut de multe ori cum se aleg lucrari jalnice de proasta calitate.

Sau iti provoci nervi inutil cand vezi ca incheie contest-ul si isi cere banii inapoi, iar tu ramai cu ea in brate...

E foarte frustrant, evita site-ul ala. Intra atunci cand chiar nu ai ce face, pentru ca incet, 99designs devine un site pentru chinezi si indieni.

Link to comment
Share on other sites

Incearca si pe graphicriver.net, poti face destul de usor bani (dupa parerea mea) daca te ti de treaba si ai multe item-uri. Totusi trebuie sa studiezi putin, sa vezi ce iteme au mai multe vanzari.

Bafta!

iti accepta creatiile extrem de greu, am patit de nenumarate ori sa fiu refuzat si totusi lucrarile erau impecabile..chestia frustranta e ca nici nu ti se zice de ce esti refuzat

Link to comment
Share on other sites

Eu am cont acolo, nu este asa greu sa-ti accepte lucrarile atat timp cat respecti regulile si ai un image preview destul de ok. Am vazut ca multi se plang de sectiunea pentru logo-uri in restul categoriilor (vector, icons, flyer) este destul de usor sa te aprobe.

Link to comment
Share on other sites

Activez ca freelancer pe 99designs in timpul liber si sunt Platinum designer.

Intru la cate un contest asa doar, din plictiseala. Am ajuns la concluzia ca nu se merita. Contest holderii au gusturi de tot c?catul, indienii se asociaza cate 15 sa intre la un contest iar multi sunt designeri platiti de firme care-ti fura doar ideea si dau refund la contest (atata timp cat nu e guaranteed).

Siteul e ok, poti face foarte multi bani dar acum a devenit greu. E concurenta mare si nu te poti baza pe ceva anume. Trebuie sa-l satisfaci pe contest holder, indiferent ca tie-ti vine sa vomiti in timp ce lucrezi.

Daca nu o sa castigi intr-un timp scurt un contest, o sa-ti pierzi tot cheful. Crede-ma, stiu cum e.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...