Jump to content
Gushterul

Domenii free intre 7-17 iulie 2014

Recommended Posts

MaxMind Error

MaxMind has deemed your order to be potentially high risk and therefore it has been held for manual review.

If you feel you have received this message in error, then please accept our apologies and submit a support ticket to our Customer Service Team. Thank you.

Voua nu v-a dat?Nu permite cuvantul "hack" in domenii ? Sa fie de asta, oare?

Link to comment
Share on other sites

MaxMind Error

MaxMind has deemed your order to be potentially high risk and therefore it has been held for manual review.

If you feel you have received this message in error, then please accept our apologies and submit a support ticket to our Customer Service Team. Thank you.

Voua nu v-a dat?Nu permite cuvantul "hack" in domenii ? Sa fie de asta, oare?

probabil ca de aia o fi...dar eu personal evit sa pun la un url hack, mi se pare ciudat mie personal :D

Link to comment
Share on other sites

Cum ati reusit sa luati mai multe? Eu am luat unul si acuma cand sa inregistrez altul imi cere 12 lire in loc de 0,1

Eu nu stiu cum ati reusit voi sa luati, imi da mereu aia cu fraud check, am incercat si cu proxy si cu ip real schimb si cache sters, etc.

Link to comment
Share on other sites

Cum ati reusit sa luati mai multe? Eu am luat unul si acuma cand sa inregistrez altul imi cere 12 lire in loc de 0,1

Uite cum am procedat eu... o sa pun poze...trecem peste follow si share-ul ala

http://snag.gy/K9OFC.jpg pui domeniul acolo, dupaia daca este disponibil dai pe order selected domain...la urmatoarea pagina dai next step, dupaia continue.

http://snag.gy/uf3ME.jpg cand ajungi aici, dai remove la ce ti-am pus eu acolo si inchizi pagina....deschizi iar acolo la index unde trebuie sa dai share si follow, numai ca dai doar share de data asta, si cand te redirectioneaza la tipul de domeniu, faci ca in pasul 1....si cand ajungi la cos, o sa ai domeniul anterior, plus care o sa il pui acuma si o sa ai iar serviciul de host, dar ii dai iar remove...sper ca ai inteles, daca nu scrii si incerc sa ma explic mai bine...

Edited by scaunmare
Link to comment
Share on other sites

Fraud Check

MaxMind Error

MaxMind has deemed your order to be potentially high risk and therefore it has been held for manual review.

Solutii?

Asa am patit si eu, deschide chat=ul si explica-le problema si ei vor intelege, mie mi-au spus ca-mi apare "frauda" din cauza IP-ului.

Link to comment
Share on other sites

din cate am inteles eu si am vazut, asta il platesti odata si dupaia gata..sa ma corecteze cineva daca e asa sau nu, ca i-am zis la un prieten, si imi zicea ca platesti acuma 0,01 si dupaia anual taxa care trebuie, nu ma credea

da, platesti 0,01 si ai 1 AN , dupa care taxa anuala..... adica 30lei/an ba nene( atat COSTA inregistrarea unui domeniu .net/com pe AN), 2 pachete de tigari, 30 de paini, 1 pizza, mare tamtam pt 30 de lei amarati kkmas pe ei

ps: nu zic ca nu merita 0,01 pentru 1 an (si apoi sa nu-l mai platesc) , dar mi se pare foarte umilitor(pt mine) sa stau la panda dupa mocaciuni

Edited by gogusan
Link to comment
Share on other sites

da, platesti 0,01 si ai 1 AN , dupa care taxa anuala..... adica 30lei/an ba nene( atat COSTA inregistrarea unui domeniu .net/com pe AN), 2 pachete de tigari, 30 de paini, 1 pizza, mare tamtam pt 30 de lei amarati kkmas pe ei

ps: nu zic ca nu merita 0,01 pentru 1 an (si apoi sa nu-l mai platesc) , dar mi se pare foarte umilitor(pt mine) sa stau la panda dupa mocaciuni

eu nu sunt in romania, nu stiu cati euro vin 30 lei, dar speculez o suma de nimic..pentru mine nu e nici o problema ca ma sterg la fund cu 10 / 15€ sau cat o fi ei pe an....dar altii au gandirea aia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...