Jump to content
jetus

Ivn Design

Recommended Posts

Sincer ar trebui sa lucrezi mai mult, se vede ca esti incepator. Unele flyere sunt copiate de pe alte site-uri si este schimbat textul, nu stiu cine ar apela la asemenea servicii.

Scuze pentru sinceritate dar asta este parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

Template-ul este putin cam greu de digerat plus ca imaginile de pe prima pagina se incarca foarte greu si overlayer-ul care ar trebui sa vina peste ele face ca toti dracii cand duc mouse-ul pe el (apare din toate partile cum ar el chef + ca nu ramane, apare si dispare de cateva ori pe secunda) , testat pe firefox doar.

Ai uitat pe la un buton de contact linkul : CONTACT FIXED | CONTRAST

Cand dai click pe o poza de la o categorie ti-o deschide aiurea (poza, cand nu ar trebui sa deschida nimic).

Ai poze foarte mari folosite ca thumbnail-uri si in acelasi timp altele prea mici folosite cu zoom (si calitatea este stricata).

Jumatate din site este in engleza si jumatate in romana, hotaraste-te.

Parerea mea e ca mai ai de lucrat, chiar daca ai folosit un template "profi", site-ul tot nu arata "profi".

Daca tot iei un template, macar modifica-l mai mult si integreaza-ti continutul cat mai perfect, ca doar te prezinti cu "Design" in titlu.

Sper ca nu am fost prea critic.

Link to comment
Share on other sites

Am lucrat abia 2 zile la el, este mai mult demo, de asta am si postat aici sa primesc unele sugestii :D @gio33

Link contact - fixed

Cand dai click pe o poza de la o categorie ti-o deschide aiurea (poza, cand nu ar trebui sa deschida nimic). - Nu inteleg ce vrei sa spui, ce am inteles eu mi se deschid foarte bine

Jumatate din site este in engleza si jumatate in romana, hotaraste-te. - Pana luni va fi totul in engleza

Edited by jetus
Link to comment
Share on other sites

Cauta tutoriale, invata si fa-ti alt portofoliu.

Nici nu a trebuit sa dau click pe link, mi-am dat seama inca de la logo ca nu o sa fie prea bine. Font-ul ala deformat nu are ce cauta, stroke-ul ala arata ciudat. Pentru anii 2000-2005 poate era bine, dar pentru 2014 nu. Mai ai de lucrat.

https://hackdesign.org/

Edited by coffee
Link to comment
Share on other sites

Cauta tutoriale, invata si fa-ti alt portofoliu.

Nici nu a trebuit sa dau click pe link, mi-am dat seama inca de la logo ca nu o sa fie prea bine. Font-ul ala deformat nu are ce cauta, stroke-ul ala arata ciudat. Pentru anii 2000-2005 poate era bine, dar pentru 2014 nu. Mai ai de lucrat.

https://hackdesign.org/

Am sa lucrez la alt portofoliu, prima data sa-mi pun la punct site-ul. Dupa am sa fac 20-30 de lucrari noi doar pentru portofoliu

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Referitor strict la partea de engleza:

"You need a designer!? You’re at the right place!"

Aici ai doua posibilitati pentru a corecta prostia:

1. Aplici "do" in fata - Do you need a designer ?

2. Renunti la you. Este corect dar nu este formal - Need a designer ?

N-am stat sa ma mai uit pe restul site-ului pentru ca lenea e mare dimineata, asta mi-a sarit in ochi (fiind primul text de pe pagina, dar si cel mai mare) si trebuie rezolvat.

Mult succes.

Link to comment
Share on other sites

Site-ul arata bine, dar pe langa ca ne ceri parerea pentru design-ul tau este ca si metoda de publicitate! Este adevarat?!

Esti perspicac :))

Logic ca toti care isi posteaza site-urile aici o fac pentru reclama. Acum ce-ai vrea ? Sa vina omu cu un reply gen:

"Vai dar nu va inteleg, eu sunt mai mult preocupat de esteticul site-ului, structura si multumirea tuturor membrilor RST, nu doresc reclama pentru ca nu-mi doresc clienti".

Ce dracu....

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Referitor strict la partea de engleza:

"You need a designer!? You’re at the right place!"

Aici ai doua posibilitati pentru a corecta prostia:

1. Aplici "do" in fata - Do you need a designer ?

2. Renunti la you. Este corect dar nu este formal - Need a designer ?

N-am stat sa ma mai uit pe restul site-ului pentru ca lenea e mare dimineata, asta mi-a sarit in ochi (fiind primul text de pe pagina, dar si cel mai mare) si trebuie rezolvat.

Mult succes.

Am corectat, multumesc frumos.

Esti perspicac :))

Logic ca toti care isi posteaza site-urile aici o fac pentru reclama. Acum ce-ai vrea ? Sa vina omu cu un reply gen:

"Vai dar nu va inteleg, eu sunt mai mult preocupat de esteticul site-ului, structura si multumirea tuturor membrilor RST, nu doresc reclama pentru ca nu-mi doresc clienti".

Ce dracu....

Nu am postat in totalitate pentru reclama, daca vroiam strict reclama postam in RST Market, momentan lucrez zilnic la site si fac update-uri, si am si nevoie de sugestii.

Link to comment
Share on other sites

Frumos,elegant cat de cat.

Parerea mea arata destul de bine pentru unu ca mine care habar n-are d-astea.

Scopul unui site de genul este pentru asa ceva, dar cei care stiu de toate se pot da mari aici ;))

Au invatat toti sa descarce o tema de pe net si sa modifice textul. "Design" frate, ce sa zic...

Tu stii!? Imi poti arata 2-3 site-uri facute de tine?

Edited by jetus
Link to comment
Share on other sites

You’re at the right place! /// -> You're in the Right Place

I work for over 6 years in the field, focused specifically on identity design. I am the winner of several design competitions. Most works are posted and a portfolio I created this website out of passion for design, not to make money. I am available to help non-profit humanitarian agencies with free design.

I'm working for over 6 years in the field - ca inca mai lucrezi in domeniu

Most of my works are posted here, in the portfolio section.
I've created this website dragged out by the passion that I've always had for design and web related art. If you are a non profit organization or you are conducting activities in this domain, feel free to contact me for any design issue, free of charge.

in alta parte n-am mai stat sa caut; dac? folose?ti la verb ' , il pui peste tot, ori il scrii standard

pe mine cel pu?in ma zgarie pe ochi diferen?a dintre textul in engleza standard ?i cel completat de tine, dac? eram un posibil client, cu siguran?? urm?torul buton era cel de [X]

fa ceva bun in care s?-?i dai interesul dac? tot vrei sa faci ceva, decat o labareala, mai bine ceva mic ?i pro, detaliile fac diferen?a mai ales pe o pia?? supra-saturata ca asta

ps. in leg?tur? cu 'WHAT OUR CLIENTS SAYS' : 0cTMJIM.gif

Link to comment
Share on other sites

You’re at the right place! /// -> You're in the Right Place

I'm working for over 6 years in the field - ca inca mai lucrezi in domeniu

Most of my works are posted here, in the portfolio section.
I've created this website dragged out by the passion that I've always had for design and web related art. If you are a non profit organization or you are conducting activities in this domain, feel free to contact me for any design issue, free of charge.

in alta parte n-am mai stat sa caut; dac? folose?ti la verb ' , il pui peste tot, ori il scrii standard

pe mine cel pu?in ma zgarie pe ochi diferen?a dintre textul in engleza standard ?i cel completat de tine, dac? eram un posibil client, cu siguran?? urm?torul buton era cel de [X]

fa ceva bun in care s?-?i dai interesul dac? tot vrei sa faci ceva, decat o labareala, mai bine ceva mic ?i pro, detaliile fac diferen?a mai ales pe o pia?? supra-saturata ca asta

ps. in leg?tur? cu 'WHAT OUR CLIENTS SAYS' : 0cTMJIM.gif

Nu este text in engleza standard si text completat de mine.

Am sa corectez, multumesc.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bai penalule cand faceam eu site-uri tu nici nu stiai ce e ala un calculator.

Vezi pe cine enervezi pe aici ca nu stii cum iti pica site-ul sau altceva, eu zic sa-ti faci backup.

Din tot ce ai scris in topic-ul asta, reiese ca singurul penal esti tu! Daca esti asa un mare webdesigner si un mare coder, la ce pula mea te bagi peste om si nu te apuci de munca ? In loc sa iti vezi de treaba ta, te bagi ca musca'n kkt peste om.

Link to comment
Share on other sites

Ok. Ca s? ai poten?iali clien?i trebuie s? îi faci s? î?i doreasc? un site ca al t?u sau aproximativ ca el, asta ar fi ca o prima opinie. Începând cu logo-ul, totul m? face s? cred c? nu ?tii culorile, seturile de culori ?i categoriile lor, prima dat? învat?-le ca s? te familiarizezi cu ele ?i cu semnifica?ia lor. Ai luat tema de pe WordPress - CONTRAST - Elite Photography & Portfolio WP Theme | ThemeForest - Urât pentru un "DESIGNER", dar tu nu e?ti un designer ?i nici m?car un încep?tor având în vedere c? totul e copiat, ?i e copiat? f?r? relevan??.

Vezi c? în butonul cu textul "Not sure about this choice!? View portfolio!" ai un break acolo care e f?r? rost. Nu ai ?tiut cum s? faci butonul mai "gros"? Îl po?i face cu padding.

Ar mai fi multe de criticat pentru c? te pretinzi Designer, ceea ce defapt nu e?ti ?i asta înseamn? autocaracterizare. Baft? la înv??at.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...