Jump to content
Aluche

Permis de conducere in spania

Recommended Posts

E mult mai usor... Costa ceva mai mult, dar il ei mult mai sigur.. Am un verisor care a dat 800 de euro si la luat in Spania..

Salut, eu amt de permis in Spania in 2010, pe atunci am platit vreo 1500 de euro (depinde de orasul in care dai)

In orasul unde am facut scoala, costa 37 euro 45 de minute de condus + 85 euro examenul + 100 inscrierea la scoala + sala tot 85....

Asa era pe atunci, acum au mai scazut preturile ;)

Ai facut ceva ore de condus sau o iei de la zero ? Daca o iei de la zero ar trebui sa faci in jur de 40 de ore de condus aici, sa poti lua din prima.

Depinde de instructor...sunt unii care te lasa in voia domnului, iar ei citesc ziarul. Nu iti recomand RACC (autopista autoescuela), sunt cei mai hoti.

La sala, ai 30 de intrebari din care ai voie sa gresesti 3, daca gresesti 4 ai picat.

Daca stii spaniola, o poti face in Spania, e mai usor si te invata bine.

Daca nu stii spaniola, nu iti recomand.

Odata ce ai luat sala, ai 2 ani la dispozitie sa dai orasul...dupa acest timp trebuie sa dai sala din nou.

Sper ca ti-am fost de ajutor.

Pagina oficiala a Dirección General de Tráfico (politiei rutiere de aici): Dirección General de Tráfico

Edited by marckyy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...