Jump to content
Bogdan29

SAlut Tuturor!

Recommended Posts

Buna ziua si bine v-am gasit echipa RST! Ma numesc Bogdan,am 16 ani si sunt cooperativ.prietenos..curios chiar si doritor sa invete cat mai multe in limbajul de programare,chiar si cel al hack-urilor,iar aici ma refer la flood..etc.. :D Va multumesc Si sper sa ma ajutati si sa ne intelegem! Eu sunt gata sa va acult si sa invat de la voi! Sunteti o echipa buna,cu cei mai buni ! Va recomandat varul meu,de accea ma aflu aici,sa va cunosc si sa ma invatati! Multumesc!>:D<:D

Link to comment
Share on other sites

Ne-ai gasit cam prost cu prezentarea,daca ai venit cu 'flood' imi dau seama ce ai in cap.

La tine un limbaj de programare inseamna 'flood' :D ? Daca ai facut un DDoS cu o sursa de pe net esti programator :o

ON:Salut , si bun venit :)

Edited by .Breacker
Link to comment
Share on other sites

Salut, si bine ai venit.

In primul rand iti sugerez sa vizitezi regulamentele forumului si subforumurilor.

In al 2-lea rand, trebuie sa faci o diferenta intre niste chestii.

Un limbaj de programare, este o unealta cu care poti creea, aproape orice fel de aplicatie, incepand cu un simplu program ce iti afiseaza niste text, pana la un intreg sistem de operare.

Nu exista un limbaj de programare al "hack-urilor".

Hacking-ul inseamna sa iei, sa desfaci(unde se poate) ceva(in cazul nostru program/aplicatie/pagina web), si sa intelegi cum functioneaza, dupa care sa o faci/pacalesti/modifici in asa fel incat sa faca altceva decat a fost initial creata.

Flood-ul nu inseamna hack. Flood-ul nu este ceva ce un hacker v-a face.

Sa scanezi dupa diverse lucruri(root-uri, smtp-uri, nologine), nu inseamna hack. Daca exista un termen pentru asa ceva acesta ar fi crack.

Daca ceea ce vrei sa inveti, este programare, sa poti sa faci variate aplicatii pentru tine si pentru altii, pentru a iti/le usura munca, daca ai venit pentru a invata cum sa iti securizezi paginile web, cum sa iti securizezi aplicatiile pe care le faci, cum sa te protejezi de diferite pericole ce pandesc pe internet, sa inveti cum sa ai o anumita intimitate pe net, sa inveti ce inseamna administrarea unui server, sau a unei retele atunci ai venit unde trebuie.

Daca ai venit ca sa inveti cum se floodeaza(descarca un program, executa 2 comenzi si astepti), scanezi pentru roots/smtp/nologine/sip-uri(descarci alt program, executi o comanda in el, si astepti), sa inveti cum sa scanezi dupa vulnerabilitati in pagini web(site-uri) cu diferite programe(sqlmap, acunetix), cum sa spargi parola la wifi lui vecinu sa iei si tu wireless gratuit de la el, atunci nu prea e de tine aici. Vei gasi mai multe tutoriale despre toate temele astea pe forum, dar desi tutorialele respective te vor invata sa folosesti programele alea, nu vei invata nimic util, pentru ca vei invata sa folosesti o unealta fara a intelege cum functioneaza, iar asta mai devreme sau mai tarziu iti va aduce probleme.

ps: se scrie "de aceea".

Bine ai venit, sedere placuta si sper sa faci alegerea potrivita.

Edited by nedo
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bine ai venit, sincer iti zic, flood-ul nu te ajuta cu nimic, nu te numesti hacker daca pici servere de cs.. asta inseamna invidie si nu rezolvi nimic, mai bine te apuci sa inveti limbaje de programere (Basic, C, C++ , C# ,etc.) Cu asta iti umbli frigiderul, cu flood, il tii gol. (Asta e parerea mea, acum tu faci ce vrei, dar sincer pe forum nu prea sunt bine veniti aia cu flood-ul)

Succes!

Link to comment
Share on other sites

Nici pe mine nu ma incanta flood-ul,dar ma enervase cativa cu asta :-? tot imi picau comunitatea,serverul..si ma enervase..in fine..lasand asta la o parte,eu sunt de acord cu programarea...asta fac si la scoaala..la info :D..Probleme,probleme..olimpiade..in fine :D Vreau sa ma ajutati mai mult,sa ma perfectionez.daca e cuvantul potrivit :) Si sa-mi recomandati site-uri sau chiar de unde a-ti invatat si voi la randul vostru! Va multumesc ! :D

Link to comment
Share on other sites

Salut , bine ai venit ! .

Va multumim pentru prezenta si va dorim DRUM BUN.

Ban permanent pentru:

- Avatar

- Locatie

- Usere multiple [kronzy, hacksoft, 321, kronzy32.dll si altele]

'Hackule', cu prima ocazie cand calci pe bec, zbori si tu. Aici nu invatam plozii sa dea flood.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...