Jump to content
menphis234

Cum pot afla cine este conectat la reteaua dintr-o cafenea

Recommended Posts

Salut, cum pot.afla cine este conectat la reteaua dintr-o cafenea?

Este un modem huawei ,net de la romtelecom.

Din pacate nu stiu userul si parola ...Am incercat admin,admin ,dar dau fost schimbate.

Sau daca se poate sa vad ce site-uri acceseaza cei care sunt conectati.

Multumeste anticipat.

Va rog sa-mi scuzati gre?elile ,sunt pe telefon.

Link to comment
Share on other sites

Am luat wireshark pe telefon dar nu se deschide.

Apare urmatoarea eroare: can`t execute root start up sequence

Ce este de facut?

Trebuie s? ai telefonul rootat.

Mai e ?i dSploit care la fel cere root ?i trebuie s? fii conectat la wireless.

Edit: cu dSploit po?i vedea ce site-uri folosesc, face password sniff, po?i bloca conexiuni, faci img/video replace, script injection.

Edited by molecu
Link to comment
Share on other sites

Poti intercepta tot traficul din acel router...acum trebuie sa ai si rabdare...cel mai repede se pot "sparge" retelele criptate in WPA si WPA2. Cand zic cel mai repede gandesc ca poate dura de la cateva minute la cateva ore zile saptamani luni sau chiar ani. Depinde de complexitatea parolei...deci chestia asta e cu risc...uneori ai ghinionul sa dai peste o parola ce o s-o gasesti cand ai barba pe la genunchi :))

Edited by Cyb3rGhost
Link to comment
Share on other sites

exact dar la mine este altceva eu am router si cam multi se aboneaza la el bine, ca nu iam pus parola sincer nu prea ma deranjeaza asta pe mine mar interesa daca ; ,,vecinul meu,, se conecteaza la reteua mea eu din, admin de la router pot vedea ceea ce acceseaza el sau am inteles eu cu totul gresit.... mam documentat acu putin pe net si am gasit un program pentru a vedea cine se conecteaza la retea si am gasit dar imi arata; IP ADDRES .MAC ,Host name mai pot vedea si altceva cu alte programe

Edited by dang3r1988
Link to comment
Share on other sites

Hmmm...ce pot sa zic este... Foloseste Linux...atfel poti vedea parole....etc...direct in terminal....exact cum se face nu o sa iti zica nimeni pas cu pas....acum depinde si de ceea ce vrei si tu sa faci cu acele date...si inca o chestie...ca sa intri in contul cuiva (cam oricare) nu trebuie neaparat sa sti parola.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...