Jump to content
danielsado

" Sensi " Teparul din Zdapi

Recommended Posts

Probabil n-ar trebuii sa ma bag dar :

Daca omu ti-a dat tv ce la ce plm te-ai uitat ? La stele? nu prin mail-uri?

Acum sa spunem ca sunt generate...a fost asta una din conditiile tale? Sa nu fie generate?

Logica asta e de 2 lei. S? zicem c? suntem de acord s? îmi dai 5000E pentru o ma?in?. Dup? ce facem tranzac?ia î?i dau o ma?in? de juc?rie. Pula mea, nu am stabilit de dinainte ca ma?ina s? nu fie de juc?rie.

Este clar ce a vrut omul, ?i c? nu a primit ce a vrut.

din 5000 de emailuri doar 150 valide

Asta înseamn? 3% din mailuri valide. E posibil ca, generate cum sunt, s? se fi nimerit unele s? fie chiar pe bune. Asta e ?eap? ?i atât.

Link to comment
Share on other sites

Acum pentru bani oamenii ar face orice, si nu ca ii tin partea lui @em partial ai dreptate, dar partea nasoala e ca el mi-a dat tool-ul (care dupa zisele lui, verifica care-s bune, duplicate, etc) si "keyword-ul" dupa care sa ii le "sortez", + ca a intrat cu tv, a vazut si a zis ca-s ok. Aici ii alta problema, dar nu vreau sa "dezgrop" mai mult, eventual pe privat. :)
Edited by sensi
Link to comment
Share on other sites

Amice, daca asta-i parerea ta, ca oameni ar face orice pentru bani, inseamna ca ai avut o copilarie zbuciumata. Deci tu ai arde-o pe ma-ta pentru $200? Esti nascut in Ungaria?

Aici tocmai ca ai aratat ca nu ai mai mult de 17 ani, daca aveai putina minte, explicai fiecare linie scrisa de mine.

In fine am inteles care este ideea, defapt nu i-ai dat teapa.

(Apropo, mai usor cu injuraturile si cu mistocarelile de baiat cu mamaliga intre masele)

Link to comment
Share on other sites

Am citit cam toate mesajele postate iar eu personal cred asta:

1. mailurile sunt generate (mai ales pe hotmail)

2. chiar daca trec 2,3 zile, asta nu inseamna ca nu are dreptul sa se trezeasca atunci sa iti spuna ca nu sunt bune, poate el le va folosi peste o saptamana. Poate are treaba, asta nu intereseaza pe niciunul dintre noi cand are el chef timp sa le foloseasca.

3. faptul este deja facut

4. trebuia stabilita o clauza, si asta sa fie valabil pentru toti: stabilesti cat la % sa fie bun din acea lista, si in functie de procent ii dai banii.

5. banii oricum nu au cum sa fie recuperati

6. nimeni nu poate dovedi acum, doar propriile pareri, insa daca in sinea lui stie ca l-a furat pe om, atunci e un dobitoc iar data viitoare sa fie "ars" (sau sanctionati amandoi ca niciunul nu si-au dat interesul in a rezolva problema cat mai bine)

Cat despre punctul 7, cum spunea un tip mai devreme: folositi programe care poate verifica emailurile. Toate cele bune!!

Link to comment
Share on other sites

Tranquila !! Sa rezolvat !! Mi-am luat ignore (pe jabber).. :) tipic teparilor

Si asta in conditiile in care n-am fost de acord sa-mi dea ce-a vrut el (emails la gramada..sau orice altceva)!!

Eu mentidandu-i ca punem punct in cazul in care imi da ori 500k hotmail.co.uk (valide categoric) ori ce-i 200 PM.

LE: https://www.sendspace.com/file/7i4vup "538577 @hotmail.co.uk Emails de la Sensi"

Edited by danielsado
Link to comment
Share on other sites

Bai gunoi, de ce n-ai postat si conversatia? Tot nu inteleg faza, dupa ce le-ai vazut cu TV (scroll UP / DOWN, timp de 1 min) de ce le-ai mai cumparat? Ziceai ca-s ok...

Anyway, nu va faceti de lucru cu omu asta, e genu ala care-o suge pana cade. Eventual daca aveti chef de misto sau videochat. Partea trista e ca el nu a luat ban.

Sa traiesti 1000 de ani. (in poze) :*

Hai cu T.C-u.

//APP, care-mi dovedeste ca genereaza 500k mailuri in ~10 min, ii dau o lada de bere.

p.s: Daca intentia era sa-ti dau teapa, faceam alt cont, alta abordare, dar nu-mi sta in caracter.

Edited by ipascu33
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...