Jump to content
TheOne

Sunt un roman in madrid. [Parodie] [Spaniola]

Recommended Posts

Da.. am ajuns si spanioli sa-si bata p$#a de noi ..

Aceasi chestie, romani sunt tigani.. :| Pur si simplu am ramas fara cuvinte... In videoclip este si subtitrare in romana.

Imi cer scuze pentru thread, stiu ca n-are nicio treaba cu acest forum dar toti suntem in aceas oala...

Edit:

@wildchild / Rog pe cineva sa mute thread-ul in Discutii non-IT

Edited by TheOne
Link to comment
Share on other sites

Meh... eu stau in madrid, si realitatea nu prea e asa.. intradevar se simte un pic rasismul and shit, dar nu mai e ca inainte. Am multi prieteni spanioli care isi dau seama cum e la ei in tara si plm.. si ca romani nu sunt tigani.. doar aia fara cultura inca mai cred asta.. si bosorogi obijnuiti cu franco.

E oricum o parodie luati-o ca atare. Si noi am putea face una despre spanioli, ca sunt lenesi, copii toata ziua cu iarba-n gura, alcoolici, hoti, tigani spanioli, se bat pentru un cent la supermarket si au pensii de 1.5k, vorbesc exagerat de mult, sunt rasisti, ca trateaza imigranti de la ei din tara ca pe nimicuri, dar cand copiii lor pleaca afara asteapta sa fie tratati de parca ar avea sange albastru in vene, sunt prosti, le ridica straini tara si le deschid ochii, pentru un cacat de meci se opreste toata tara (lumea pleaca mai devreme de la munca, magazinele se inchid, cand joaca real madrid nu mai vezi picior de om pe strada), ca, chiar daca au datorii se imprumuta la banci ca sa plece in vacanta.. si multe altele..

Anyway.. m-am amuzat :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...