Jump to content
Oli_Claudiu

Problema reaver pe Kali Linux nu imi afiseaza parola corecta la finalul procesului

Recommended Posts

Deci am incercat sa aflu parola la o retea iar dupa ce am asteptat ceva timp la finalul procesului am primit drept rasplata aceasta:

[+] 100.00% complete @ 2014-07-24 13:22:42 (3 seconds/pin)

[+] Max time remaining at this rate: 0:00:00 (0 pins left to try)

[+] Pin cracked in 12677 seconds

[+] WPS PIN: '32510416'

[+] WPA PSK: '9286B3BFE28E34D5243CEF845F8D7A01528A4F3C9CD398E9F3C837A1F4E9139A'

[+] AP SSID: 'Network-b0487aeff494'

root@kali:~#

Problema este ca numele din final al SSID-ului nu este cu cel care am incercat eu sa aflu parola si a doua problema si a mai importanta este ca aceasta insiruire de caractere de la WPA PSK nu este parola.

Multumesc anticipat celor care doriti sa ma ajutati si imi cer iertare daca nu am postat unde trebuie.

Link to comment
Share on other sites

Ti-a aparut parola? De ce s-a intamplat nu am idee probabil e un bug de reaver 1.4(multi au mai avut problema asta). Daca nu iti mergea cu comanda de mai sus trebuia sa incerci cu un reaver mai vechi(1.3) comanda ce ti-am dat-o. Reaver teoretic functioneaza pe orice router care are PIN insa am mai patit ca fie nu vroia sa se asocieze cu router, fie repeta un PIN iara si iara, fie trebuia restartat calculatorul. De ce anume si de ce la anumite routere merge si la altele nu... nu ma intreba. Buguri :)

Link to comment
Share on other sites

Am incercat de dimineata nu a functionat, pur si simplu a stat inghetat dupa ce am introdus comanda o sa incerc acum cu un alt ruter la care am pinul sa vad daca este aceias problema sta inghetat daca nu incerc sa instalez un rever mai vechi si sper ca se va rezolva, o sa revin cu informati ceva mai tarziu dupa ce experimentez mai multe din aceste metode.

Link to comment
Share on other sites

Suspect34 da ar fi de un mare ajutor daca ai pune poze sa vad cum se face mai exact si posibil sa fie de ajutor si pentru alti care nu se descurca la fel ca mine.

hellhacker2 am incercat din nou cu acel cod si acelas rezultat am primit cred ca din reaver este problema doar ca nu am reusit sa instalez unul mai vechi ce pot spune sunt incepator pe Linux ;;)

Link to comment
Share on other sites

Deci am incercat sa aflu parola la o retea iar dupa ce am asteptat ceva timp la finalul procesului am primit drept rasplata aceasta:

[+] 100.00% complete @ 2014-07-24 13:22:42 (3 seconds/pin)

[+] Max time remaining at this rate: 0:00:00 (0 pins left to try)

[+] Pin cracked in 12677 seconds

[+] WPS PIN: '32510416'

[+] WPA PSK: '9286B3BFE28E34D5243CEF845F8D7A01528A4F3C9CD398E9F3C837A1F4E9139A'

[+] AP SSID: 'Network-b0487aeff494'

root@kali:~#

Problema este ca numele din final al SSID-ului nu este cu cel care am incercat eu sa aflu parola si a doua problema si a mai importanta este ca aceasta insiruire de caractere de la WPA PSK nu este parola.

Multumesc anticipat celor care doriti sa ma ajutati si imi cer iertare daca nu am postat unde trebuie.

Mai sa fie !!! :P

Problema asta , eu am intalnit-o doar in unele cazuri particulare . E vorba de unele retele cu encriptare WEP cu wps activat !

Ca exista si astfel de cazuri...

In orice caz , reaver afiseaza o parola random, atunci cand nu poate "citi" bine parola . Asta inseamna ca , ori distanta e foarte mare , ori AP-ul nu lanseaza destule beacon-uri .

In situatia asta , sa stii ca PIN-ul e bun , exista metoda de conectare doar pe baza de PIN...caut-o si ai rezolvat problema ;)

Link to comment
Share on other sites

daca te ai conectat cu pin ul poti incerca sa intri in router pe ip ul 192.168.0.1 sau 192.168.1.1 acum depinde ce ip are daca ai noroc sa nu fie parola la router schimbata poti intra sa te uiti care este parola routerului, sfatul meu este sa pastrezi si pin ul cand spargi un router pentru ca este foarte util atunci cand schimba cineva parola o poti afla in maxim 1 min fara batai de cap

Link to comment
Share on other sites

De obicei driverul&softul adaptorului wifi contine aceasta optiune . Ce adaptor ai ?

daca ai reusit conectarea , deschizi o consola cmd>ipconfig , si vezi in ce clasa de ip-uri "se scalda" ap-ul

apoi cum zicea un tovaras mai sus , bagi 192. ... sa accesezi interfata.

ps: serch in google : 'metoda samsung de conectare pe baza de pin'

Edited by sonyavasile
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...