Jump to content
MARIUSCS

Intrbare Paypal

Recommended Posts

Nu am sa depasesc 500 euro in viitorul apropriat... imi puteti spune va rog in ce consta mai exact verificarea identitatii? Pot avea probleme daca primesc bani din diferite parti ale lumii? Vorbesc despre tarile din afara Europei si despre sume cuprinse intre 5 si 20 euro la un interval de 2-8 saptamani?

M-ar mai interesa sa stiu, banii primiti ii pot folosi pe sit-uri precum pcgarage, okazii etc?

Multumesc pentru raspunsuri...

Link to comment
Share on other sites

verificarea identitati ti-o cere si daca nu ai nume fictiv .. :) la 2500 E (cu card atasat) iar paremisemi cu card neatasat ai voie numa 500E sa primesti :)

La asta ma refeream si eu, ca la o anumita suma iti cere verificarea identitatii, si in cazul in care contul e pe un nume fictiv, ai belit-o(pentru ca nu poti sa dovedesti ca esti tu)...

Link to comment
Share on other sites

pentru verificarea identitatii si deblocarea contului sunt necesare 2 poze (una cu permisul de conducere si una cu buletinul-ID), sau atasarea unui card, daca patesti asa ceva si adresa de paypal nu e facuta pe un nume real ai cam 2 variante(pe care nu le recomand :) !!!):

- atasezi un card virtual gen bancore.com

-scoti la imprimanta un buletin fals si un permis de conducere cu numele respectiv, sa para cat mai reale, faci 2 poze cu telefonul pe care le trimiti pentru verificare, nu cred ca iti verifica CNP, cel mai bine sa faci rost de niste date gen:nume, cnp, sau chiar o copie de pe buletinul cuiva si sa iti faci un cont (repet, daca nu vrei sa foloseti numele tau real)

Link to comment
Share on other sites

tot ce primesti pe paypal poate fi folosit la cumparaturile online de orice fel daca ai suma necesara obictului.

daca nu ai verificat cardul banacar poti face cumparaturi pe net dar nu poti scoate bani din banca

nu conteaza de unde primesti bani sau la ce interval de timp ai primesti .

poti face cumparaturi online atata timp cat ai bani in cont.

Link to comment
Share on other sites

nu e asta problema, banii ii poate trimite cuiva care are un cont verificat, se pot scoate...dar astia de la paypal sunt cam magari, cand depasesti 20 de euro iti cam blocheaza contul, asa ca recomand folosirea numelui real, pentru a putea verifica contul chiar daca nu atasezi un card

Link to comment
Share on other sites

nu e asta problema, banii ii poate trimite cuiva care are un cont verificat, se pot scoate...dar astia de la paypal sunt cam magari, cand depasesti 20 de euro iti cam blocheaza contul, asa ca recomand folosirea numelui real, pentru a putea verifica contul chiar daca nu atasezi un card

Mi-am facut cont fake in Canada (contul nu este verificat), am tranzactii de peste 5000$ pe el si nu l-a blocat nimeni. Nu mai vorbiti daca nu stiti.

Link to comment
Share on other sites

As vrea sa stiu daca pot primi bani prin intermediul unui cont de Paypal caruia nu ii este atasat un cont bancar. In cazul in care raspunsul este afirmativ, banii pot fi folositi pentru cumparaturi online?

Nu, nu poti.

Deoarece cand faci cumparaturi, trebuie sa ai card atasat. Asa e la siteurile mari.

Link to comment
Share on other sites

Nu, nu poti.

Deoarece cand faci cumparaturi, trebuie sa ai card atasat. Asa e la siteurile mari.

Sidenote, in Germania nu am card atasat pe PayPal. Am contul bancar de la Sparkasse atasat. Practic, pot face cumparaturi cu balanta paypal 0. Dau pay, paypal ma redirecteaza pe o pagina a bancii, acolo bag cardul in chip tan generator, scanez "holograma" (e un cod dinamic de bare), introduc codul de securitate afisat de TAN-Generator si se efectueaza plata.

Defapt, nici nu pot sa adaug cardul ala pe PayPal pentru ca e Maestro. De curiozitate, ca esti in Germania, tu iti poti baga Girocard (EC-Karte) pe PayPal ?

PayPal e diferit in functie de tara, tip account si se tine foarte mult cont de volumul de tranzactii cu ei.

Edited by aelius
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...