Jump to content
Guest BanKai

concluzie

Recommended Posts

salut cred ca ma stiti cu totii de pe forum (Flama/Sharingod)... astazi cand m'am trezit am ajuns la o concluzie(am avut o revelatie) :

ma stresez prea mult / petrec prea mult timp facand scripturi si ajutand lumea de pe acest forum fara a primi nici macar un mersi sau o dovada de respect ... nimeni nu ma ia in serios toata lumea ma vede ca pe un copil(ceea ce nu sunt ... tocmai opus sunt printre cei mai maturi de pe forum) pus pe caterinca .

Drept urmare am decis sa parasesc acest forum pe o perioada nedefinita.

La revedere.

Link to comment
Share on other sites

nu trageti concluzia gresita :

1. nu sufar de iubire (am nevasta)

2. nu ma sinucid (imi place viatza prea mult)

nu vreau sa mai stau pe forum din simplul motiv ca 99% din useri sunt copii ratatzi care de plictiseala stau la offtopic pe rst ...

cam atat.

over.

Link to comment
Share on other sites

mda am fost pe jumatate convins de nemessis si moubik sa nu parasesc forumul ...

de ce spun pe jumatate ?

pentru ca am decis sa nu plec de pe forum dar nici sa mai interactionez cu userii .

ce inseamna asta ?

inseamna ca am sa imi vad de treaba mea ... am sa continui sa fac scripturi si unelte pentru a ajuta pe cei doritori de a se initia/avansa in lumea hackingului.

ce inseamna asta (pentru cei mai grei de cap)?

NU O SA MA MAI BAG IN SEAMA CU NIMENI ! GATA CU CATERINCA, GATA CU GLUMELE, GATA CU TOT! Poate daca o sa tratez pe toata lumea cu curul si cu raceala munca mea va fi in sfarsit apreciata. ce urmeaza ?

urmeaza sa fac un php hacker's toolkit.

ce e aia ?

o colectie de scripturi ce vor folosi la testarea securitatii websiteurilor scrise in php (targeted si untargeted).

pe unde esti cu proiectul ?

partea pentru atacuri random(untargeted) e terminata de mult partea pentru atacuri targeted(un site in cauza) este in developare si lucrurile merg destul de repede spre uimirea mea ... promit ca acest tool va fi cel mai periculos si puternic ce a fost scos vreodata la public (asta daca ma lasa inima sa il fac public deshi obtinerea acestui tool ar fi un scop foarte motivant pentru cei care vor cu adevarat sa invete).

Precizare:

TOT ceea ce voi face de azi incolo voi face ca freelancer si NU va fi sub egida RST (in your face kwerln)!

Multzumesc pentru atentia acordata ... ne vedem ... de fapt nu ne vedem ... eu o sa va vad pe voi dar voi nu o sa ma mai vedeti pe mine ;)

Link to comment
Share on other sites

nu trageti concluzia gresita :

1. nu sufar de iubire (am nevasta)

2. nu ma sinucid (imi place viatza prea mult)

nu vreau sa mai stau pe forum din simplul motiv ca 99% din useri sunt copii ratatzi care de plictiseala stau la offtopic pe rst ...

cam atat.

over.

Sper ca nu sunt prin aia 99% :D

Link to comment
Share on other sites

hop apar si eu cu doar cateva posturi sa imi spun parere :

o mare parte din useri de pe forum sunt copii care vor sa fie "tari" adika sa "fure" un cookie de yahoo sau sa trimita un troian ca sa poata demonsta ca el e hacker. Subscriu la ideea ca majoritatea sunt copii ... iar 50% dintre ei sun frustratzi de anumite lucruri... pt ca generatiile de dupa `90 la 6 - 7 ani nu alergau pe maidane.. nu faceau sport... nu jucau leapsa sau mai stiu eu ce .. deja jucau jocuri pe calculator... retele ... si alte nebunii in lumea lor virtuala .. Ei nu au invatat sa socializeze sa intelega cum e cu viatza asta

Nu conteaza doar PC conteaza Viata ... cum stii sa o traiesti.

De altfel sunt si catziva copii care sunt pasionati de porgramare care chiar inteleg ceva cand vad o sursa .. si care vor sa invete.. nu neaparat pt hacking ci poate pt securitate.. dar sunt putini...

Din cauza acestei "salbaticirii" a lor nu stiu cum sa interactioneze cu oamenii , nu stiu ca un "multumesc" spus cand trebuie face cat 1000 de vorbe... nu stiu sa aprecieze ceva... au credinta "ca tot li se cuvine"..

poate unele chestii tin si de educatie.... iar in societatea asta in care traim parintii au din ce in ce mai putin timp de copii fiind ocupati sa puna "mancarea pe masa"

nu iau apararea nimanui... doar imi exprim un punct de vedere

PS.

Si acum sa vezi reply-uri si ce ma mai injura lumea....

PS.2

Am putine posturi pt ca postez doar atunci cand am ceva de spus....

singura persoana de aici careia i-am cerut ajutorul a fost vladiii (private).. vroiam sa inteleg o chestie ...

PS. 3

Faza cu postatul la Off-Topic...

Cred ca multi nu posteaza On-Topic de frica sa nu sara lumea pe ei.. am vazut ca se poarta asta pe aici la unii useri... daca intreaba unu ceva mai simplu sare lumea pe el "noob-ule" ... s.a.m.d.

PT A PUTEA SA MERGI AI NEVOIE DE COLOANA VERTEBRALA

;)

Link to comment
Share on other sites

Ba eu imi bag pwla,am niste nervi ca draq

Ce draq tot aveti mah ?

Eu am venit aici ca sa ma dezvolt pe forumu asta si sa ajut sa devina un forumu de hacking adevarat(cu toate ca nu am eu cine stie ce cunostinte),mi-a placut ce am vazut si acum incepeti toti sa fiti stresati de copii(ba si voi si toti am fost copii)

Nu mai bine v-a vedeti de treburi voastre

Uite un exemplu cei de la zerohack : ei mereu se inregistreaza pe cele mai noi si bune forumuri cu hacking si tot posteaza acolo...si bine fac,muncesc pe orice forumu,nu iau,pleaca si apoi se duc la offtopic si incep sa zica ca a ca nu le plac useri,ca is copii,tot felu te tampenii

Ba ajutati forumu !

Gata ca nu mai suport,ma duc la o bere

Va rog,repet va rog nu incepeti sa comentati pe ce am spus

Link to comment
Share on other sites

1) am citit acest thread in fuga...

2)mi se pare ca pe-alocuri bankai se poarta ca un copil mic, desi nu il cunosc, n-am nimik cu omu,dar se vede ca are o durere...

3)Sfat ptr bankai.......din propria experienta e bine sa privesti lucrurile cu raceala,cu detasare, cu rupere de pula......ai mai putin de suferit!

Sper c-am putut fi de ajutor.

Link to comment
Share on other sites

Ba eu imi bag pwla,am niste nervi ca draq

Ce draq tot aveti mah ?

Eu am venit aici ca sa ma dezvolt pe forumu asta si sa ajut sa devina un forumu de hacking adevarat(cu toate ca nu am eu cine stie ce cunostinte),mi-a placut ce am vazut si acum incepeti toti sa fiti stresati de copii(ba si voi si toti am fost copii)

Nu mai bine v-a vedeti de treburi voastre

Uite un exemplu cei de la zerohack : ei mereu se inregistreaza pe cele mai noi si bune forumuri cu hacking si tot posteaza acolo...si bine fac,muncesc pe orice forumu,nu iau,pleaca si apoi se duc la offtopic si incep sa zica ca a ca nu le plac useri,ca is copii,tot felu te tampenii

Ba ajutati forumu !

Gata ca nu mai suport,ma duc la o bere

Va rog,repet va rog nu incepeti sa comentati pe ce am spus

Prietene tie iti place sa mananci cacat cu polonicu` ? Chiar nu te vezi ca mirosi , cum plm iti permiti sa zbieri si sa iei pe restul userilor la pula ca fac offtopic si ca alea alea cand tu esti vai de pula ta, personal ti am citit doar cele 60 de posturi si ghici ce am observat NICI UNU NU E FOLOSITOR .Forumu` nu te dezolva si nimeni nu te poate dezvolta in afara de tine insuti + de cand cu open source si cu snippet`urile de pe google s-a infintat si Zero[gay]Hack.Lasa argoganta asta de pe tine si priveste lumea , nu incepe cu texte "ajutati forumu" si balarii

Link to comment
Share on other sites

Prietene tie iti place sa mananci cacat cu polonicu` ? Chiar nu te vezi ca mirosi , cum plm iti permiti sa zbieri si sa iei pe restul userilor la pula ca fac offtopic si ca alea alea cand tu esti vai de pula ta, personal ti am citit doar cele 60 de posturi si ghici ce am observat NICI UNU NU E FOLOSITOR .Forumu` nu te dezolva si nimeni nu te poate dezvolta in afara de tine insuti + de cand cu open source si cu snippet`urile de pe google s-a infintat si Zero[tampit]Hack.Lasa argoganta asta de pe tine si priveste lumea , nu incepe cu texte "ajutati forumu" si balarii

Ca sa nu lungesc vorba ... citeste cu atentie ce am spus si mai usor cu jignirele si apropo cu "Zero[tampit]Hack" tine-ti gura

Tre sa ma apar nu ? asa ca raspund

Las jignirile la o parte...nu am luat "restul userilor la pula ca fac offtopic" aici citeste ce am spus,dar tu ai facut tampiti o un forum intreg cee ce nu cred ca o sa fie multi de acord,ei bine nu am fost folositor forumui,deci o sa incerc sa ajut mai mult-->pare ciudat nu...pai aici e o poveste intreaga si te intreb eu pe tine Tu cand te inregistrezi pe un forum ce vrei sa faci acolo? dar nu raspunde aici ca se face un topic aiurea da-mi pm

Daca erai un "domn" iti vedeai de treaba...eram nervos si nu regret ce am scris

Numai bine

Link to comment
Share on other sites

si pt celelalte posturi:

poate chiar merita sa inchid site-ul dupa ce citesc astfel de posturi ! sa va descurcati mai departe .. nu de alta da multi intra pe RST .. stau o vreme ..isi fac preteni buni.. discuta intre ei si pleaca de pe rst ramanand cu pretenii aia care vorbesc in fiecare zi pe mess si atat
multi uita locul unde au invatat multe [sau poate putine].. dar toti care intra pe RST au un singur SCOP !
"Pentru ce atata truda? eh..am intrat..am invatat de pe forum..de la useri.. amu ma duc de pe RST si imi fac io site si scripturile mele" si uitati sa multumiti macar cine v-a dat putere sau poate chiar interes in ceea ce faceti in leg cu "hackingul"

chiar daca "vrei sa parasesti" forumul is curios sa te cunosc si vreau sa vi la meeting ! astept raspunsul tau pe messenger

Link to comment
Share on other sites

Dca se inchide RST nu ma dati sema ca se spulbera multe idealuri ( multi isi doresc sa devina ca "baieti: de pe Rst , kwerln, Nemessis, flama si multi alti pe care si eu ii respect foaarte mult pt ceea ce fac. "Baieti"- probabil gresit spus "baieti" deoarece multi is oameni maturi care au deja experienta in viata

mai multa decat multi inclusiv eu)

Intodeuna vor exista idealurile de a ajunge ca multi de pe acest forum :D

Link to comment
Share on other sites

"Pentru ce atata truda? eh..am intrat..am invatat de pe forum..de la useri.. amu ma duc de pe RST si imi fac io site si scripturile mele" si uitati sa multumiti macar cine v-a dat putere sau poate chiar interes in ceea ce faceti in leg cu "hackingul"

chiar daca "vrei sa parasesti" forumul is curios sa te cunosc si vreau sa vi la meeting ! astept raspunsul tau pe messenger

normal ca vin la meeting ca doar tiam promis capace si nu nu sunt ca cei care intra invata si pleaca sa se faca ei smecheri ...

scripturile care le voi face vor fi tot pe rst lansate doar ca nu vor fi semnate BanKai RST ci doar BanKai. Asa ca nu mai fi tare'n gura domnu kwe ca pt fiecare vorba stramba primesti bonus cate un capac la meeting (BTW NU MA MAI SUNA NOAPTEA CAND ESTI BEAT SA IMI URLI IN TELEFON DESCREIERATULE !)si la fiecare 2 capace de la mine primesti 1 capa bonus de la neme. SysGh0st ... u'r next !

Link to comment
Share on other sites

Asa ca nu mai fi tare'n gura domnu kwe ca pt fiecare vorba stramba primesti bonus cate un capac la meeting (BTW NU MA MAI SUNA NOAPTEA CAND ESTI BEAT SA IMI URLI IN TELEFON DESCREIERATULE !)si la fiecare 2 capace de la mine primesti 1 capa bonus de la neme. SysGh0st ... u'r next !

si-o revenit

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...