Jump to content
Kekkei

RST se prabuseste ..

Recommended Posts

Oare RST isi va revenii vreodata ? Pe zi ce trece activitatea devine tot mai moarta , tot mai multe posturi/tutoriale copy&paste , tot mai multe offtopicuri , in concluzie o multime de posturi inutile.

Unde sunt vechii membri, unde este Fatal1ty,Icarius,avkhackteam,escalation666,mozi,MadBadSad,PsYKid,

darkking,DarkWizzard,virusss,djradu,MiniDisc,k0ltzu,Encoded,SpiridusuCaddy ... nimeni nu mai pare interesat,nimeni nu mai posteaza nimic interesat, totul incepe sa se acopere cu panza de paianjen.

Multi s-au retras,pe multi nu ii mai intereseaza insa RST incotro merge ?

Mai are RST vreo sansa de scapare sau in curand se va inchide proiectul si totul va ramane amintire .. de ce toti nemernicii care vin pe forum posteaza numai balarii la Programe H4ck si tot felul de rahaturi luate de pe alte forumuri.

Unde sunt vremurile cand pe RST erau 100 de useri online si toti se implicau,ajutau,postau lucruri interesante ... de ce trebuie sa suportam in prezent pe fiecare retardat care posteaza kkturi la Programe H4ck si la celelate topicuri

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei un raspuns la intrebariile tale de ce nu vorbesti cu staff-ul ?

Pe mine sincer nu ma intereseaza daca se prabuseste sau nu, stau aici din plictiseala, nimic mai mult.

In fine... pe unele parti ai dreptate, dar trebuie sa realizam ca nu totul poate fi perfect, lucrurile se schimba, vin alte persoane... poate mai imature poate mai de cacat... asta este, trebuie sa se prabuseasca RST pentru asta ? no shit ? eh... cine stie

Parca vad ca si topicul asta o sa fie unu plin de drama si cacat...

Link to comment
Share on other sites

kwe, nu trebuie sa te multumesti doar cu asta. Hackpedia este axat mai mult pe programare/design, iar renslt ... prefer sa nu comentez :).

Pacat ca se intampla asa cum ai zis si tu: oamenii isi fac prieteni pe forum si muta discutiile de aici pe Y!M. Totusi, mai exista si oameni care au continuat sa faca tutoriale (vladii, slick etc) in ciuda faptului ca sunt stresati de timp.

Link to comment
Share on other sites

eu cred ca nemessis a ridicat rst foarte mult in ultima vreme.

intradevar rst nu mai este cum era inainte... (eu am prins putin din acea perioada)

@Kekkei: eu sunt unul dintre cei care posteaza la programe hack, recunosc ca nu am cunostintele necesare pentru a face un tutorial calumea. acum, ce vrei sa fac? sa nu mai postez?

eu ajut forumul si userii cat pot...

Link to comment
Share on other sites

compara RST cu celelalte site-uri de "securitate" DIN ROMANIA si apoi mai scrie odata postul

Alt site de securitate romanesc nu mai e, poate de programare.[ si nu ar trebuii sa te bucure asta ]

RST - Security Research ... security research ? pai din ce vad eu zilnic se fac posturi care au o minima legatura cu securitatea, nicidecum noi metode si tehnici si vulnerabilitati si exploituri facute de echipa RST.Daca stau bine sa ma gandesc in ultima vreme in afara de metoda lui Nemessis nu a mai fost postat nimic aici care sa dovedeasca ca RST ii comunitate de securitate.

Scuza-ma , insa de cand ShowOFF a devenit vizibila doar staffului RST nu prea a mai avut legatura cu securitatea ci a devenit mai degraba un "forum al chat`ului" ci nu o comunitate de securitate.

Tw8 : tutoriale ar putea sa faca oricine , dar ce rost ar avea sa stai 2-3 ore pe google sa te documentezi despre ceva iar apoi sa faci un tutorial.Acum sa fim seriosi nu are rost sa ne apucam sa mutam tutorialele de pe google pe RST si cele din carti pentru ca nu ar ajuta la nimic.

Oricum , indiferent de ce se va intampla nu voi uita niciodata de RST unde am petrecut 17 luni si ceva + mi-a facut "legatura" cu cea de-a doua lume din spatele monitorului.

Daca tot m-am apucat sa critic starea forumului din momentul de fata, am sa imi exprim si parerea [ cum as vrea eu sa fie RST ]

1.Curatirea forumului de userii cu 0 posturi si de cei care posteaza numai la ajutor&offtopic.

2.Formarea unei echipe RST astfel :

- un membru sa se ocupe cu codarea exploiturilor

- un membru sa se ocupe de descoperirea bugurilor in softuri

- un membru sa se ocupe de codarea de aplicatii pentru atac

- un membru care sa se ocupe cu cautarea de noi tehnici de atac

- un membru care sa se ocupe de pentestingul unor siteuri/servere importante

- un membru care sa se ocupe numai cu rezolvarea eventualelor probleme descoperite de catre un alt membru al Team`ului in timpul pentestingului.

3.Un proiect RST prin care sa se lanseze un CMS/Shopping Cart open source.

4.Punerea in practica a celor 3 puncte de mai sus.

Link to comment
Share on other sites

ras, am vazut ca te implici :)

RST nu se prabuseste. potoliti-va cu glumele tampite.

intradevar Nemesis a ridicat mult rst. dar mai sunt si altii care au ridicat rst si nu se stie de ei, sau nu au fost apreciati.

vara a trecut, unii oameni se axeaza mai mult pe scoala acum dar RST nu moare.

nu inteleg pe ce forum ai stat tu in ultimul timp, ca s-au postat lucruri interesante si s-au facut lucruri interesante. incearca sa deosebesti scaderea in importanta si valoare de sindromul celui de-al doilea album.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Nemessis nu a ridicat mult RST. Nemessis a ridicat imaginea RST pentru ca il reprezinta intr-un mod mai matur si a tras de ceilalti sa lase deoparte lenea si sa se apuce de treaba. Nemessis insa nu ar fi reusit sa faca nici macar 10% din tot ce a facut fara ajutorul celorlalti, mai ales Flama, Kw3rln, Slick, Elias, Sysgh0st si multi altii (nu va luati dupa insiruirea numelor pentru ca am spus aleatoriu). Nu uitati ca Nemessis nu are cunostinte php, nu are cunostinte de programare, nu se pricepe nici macar la javascript foarte bine. Nemessis este doar un om cu idei care a stiut la cine sa apeleze, cand sa apeleze si mai ales a stiut cum sa prezinte totul intr-un mod comercial, fascinant si util, care lasa lumea cu gura cascata aproape de fiecare data. Asa ca multumirile revin tuturor celorlalti care au colaborat INTOTDEAUNA la TOT ce a facut Nemessis. Fara ei nimic nu s-ar fi realizat. Nemessis este doar una din imaginile RST prezentate "in afara". Atata tot.

RST nu se prabuseste si nici nu se va prabusi vreodata. RST pregateste lucruri noi mentinute la nivel privat (momentan) pentru un mare boom pe www. Lucram aproape in fiecare noapte la cate ceva, ne omoram din punct de vedere fizic si psihic ca totul sa fie cat mai perfect facut si sa aiba impact cat mai mare. Am lasat pe locul 2 pana si locurile de munca, scolile, combinatiile ca totul sa fie gata la timp. Momentan suntem o putere si chiar dragii nostrii "inamici" ne respecta pentru asta.

Punct.

Link to comment
Share on other sites

Nemessis nu a ridicat mult RST. Nemessis a ridicat imaginea RST pentru ca il reprezinta intr-un mod mai matur si a tras de ceilalti sa lase deoparte lenea si sa se apuce de treaba. Nemessis insa nu ar fi reusit sa faca nici macar 10% din tot ce a facut fara ajutorul celorlalti, mai ales Flama, Kw3rln, Slick, Elias, Sysgh0st si multi altii (nu va luati dupa insiruirea numelor pentru ca am spus aleatoriu). Nu uitati ca Nemessis nu are cunostinte php, nu are cunostinte de programare, nu se pricepe nici macar la javascript foarte bine. Nemessis este doar un om cu idei care a stiut la cine sa apeleze, cand sa apeleze si mai ales a stiut cum sa prezinte totul intr-un mod comercial, fascinant si util, care lasa lumea cu gura cascata aproape de fiecare data. Asa ca multumirile revin tuturor celorlalti care au colaborat INTOTDEAUNA la TOT ce a facut Nemessis. Fara ei nimic nu s-ar fi realizat. Nemessis este doar una din imaginile RST prezentate "in afara". Atata tot.

RST nu se prabuseste si nici nu se va prabusi vreodata. RST pregateste lucruri noi mentinute la nivel privat (momentan) pentru un mare boom pe www. Lucram aproape in fiecare noapte la cate ceva, ne omoram din punct de vedere fizic si psihic ca totul sa fie cat mai perfect facut si sa aiba impact cat mai mare. Am lasat pe locul 2 pana si locurile de munca, scolile, combinatiile ca totul sa fie gata la timp. Momentan suntem o putere si chiar dragii nostrii "inamici" ne respecta pentru asta.

Amin.

Link to comment
Share on other sites

srry decu an redeschis topicul deoarece am avut o revelatzie ... :) stitzi de ce sa pierdut vlaga de alta data a rst-ului ?! nu o sa va vina sa credetzi ...din cauza "ethical-ului " :) din cauza ca numai e ...club show off in care....fiecare vroia sa faca parte din rst prin a arata ce poate el si ce face pentru rst

Link to comment
Share on other sites

srry decu an redeschis topicul deoarece am avut o revelatzie ... :) stitzi de ce sa pierdut vlaga de alta data a rst-ului ?! nu o sa va vina sa credetzi ...din cauza "ethical-ului " :) din cauza ca numai e ...club show off in care....fiecare vroia sa faca parte din rst prin a arata ce poate el si ce face pentru rst

By 'george' I think the fagget( ^ ) wearing pink t-shirts is right !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...