Jump to content
ballack

geam s3

Recommended Posts

E posibil sa fie o "bula" de aer. Dar daca display-ul merge ok, nu vad care e problema.

Daca l-ai cumparat deja, il poti incalzi putin cu un feon, apoi sa tii apasat si sa speri sa dispara.

Si, de preferat, sa aplici presiune dispre interior spre margine, ca in cazul in care e aer acolo, sa poata iesi.

Link to comment
Share on other sites

Nu e nimic dezlipit, din pozele care le-am vazut, pe partea interioara sticla este "colorata" pe margini, sus si jos cu albastru din cate vad, pe partea aceea este dusa acea culoare, din cate am vazut in pozele care le-ai pus, iar de dezlipit, daca e cel din fabrica, fara caldura nu il nici clintesti, il spargi doar, intre display si geam este un adeziv UV, ca sa ajunga sticla sa se dezlipeasca ar fi trebuit sa tii telefonul in caldura si sa atinga temperatura de 80-85 grade C... Pe bune, din pozele prezentate asta e parerea mea, asa vad sticla. Esti un fotograf de toata jena.

P.S. Cand e dezlipita sticla, nici nu prea iti dai seama, decat atunci cand apesi in zona aceea si simti ca se misca, sau cand te uiti din lateral si vezi ca e mai sus decat rama.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...