Jump to content
RSTProduction

Bine v-am găsit .

Recommended Posts

Salut .

M? numesc Alexandru(to?i îmi spun alex sau calu[sunt prea inalt] dar anyway. Am 15 ani ?i sunt din Rm.Vâlcea ( Ora?ul hackerilor ).

Momentan sunt în clasa a 8-a la ?coal? .

M? aflu aici pentru a descoperii "arta" hackingului ca s? spun a?a .

P.S: Numele indic? ce o s? ias? din acest "cont" ?i din ce o s? înv?? aici .

Ce vreau s? fac?

A? vrea s? înv?? cum s? lucrez în backtrack 5.Mai pe scurt s? înv?? cum s? descop?r vulnerabilit??ile unui site ?i s? le pot exploata pentru a-mi atinge scopul .

Dac? îmi pute?i spune cu ce s? încep sau ce s? înv?? a? fi recunosc?tor .

Mul?umesc . Baft?

Link to comment
Share on other sites

Rm.Vâlcea ( Ora?ul hackerilor ).

Era sa rad la gluma asta =)) Zimi un "hacar" din RM.Valcea , nu ma refer la pizde ce o ard cu carduri ca aia nu sunt hackeri

propun sa se schimbe numele din HackerVille in StupidVille.

Vrei sa inveti arta hackingului , dute la scoala termina 12 clase baga-ti un morcov in fund , gaseste un job si aia e!

On Topic : Drum bun!

@misefalfaie

Salut & Bine ai venit. Apropo de "orasul hackerilor" informeaza-te mai bine care e diferent dintre hacker , cracker (blackhat , whitehat )

Ce treaba are blackhat , greyhat, whitehat cu niste "hotii ratati"

Edited by haked
Link to comment
Share on other sites

Salut & Bine ai venit. Apropo de "orasul hackerilor" informeaza-te mai bine care e diferent dintre hacker , cracker (blackhat , whitehat )

@haked nu ma refeream in niciun caz la hoti, doar sa vada diferenta. Multi baga pe hackeri in aceasi oala.

Edited by TheOne
Link to comment
Share on other sites

Dac? i?i ar?t om care doar din numarul de telefon i?i ia tot din banc? sau i?i bag? cât vrei te arunci pe geam ?:)

=))))))))))))))))))))))))) daca mai sustii mult subiectul asta, zbori de aici in secunda 2 :)) ai grija ce vorbesti. La 15 ani visam si eu :)) mai bine taci din gura.

- @Zatarra uite ce zici baiatu' asta :))

Link to comment
Share on other sites

Salut .

M? numesc Alexandru(to?i îmi spun alex sau calu[sunt prea inalt] dar anyway. Am 15 ani ?i sunt din Rm.Vâlcea ( Ora?ul hackerilor ).

Momentan sunt în clasa a 8-a la ?coal? .

M? aflu aici pentru a descoperii "arta" hackingului ca s? spun a?a .

P.S: Numele indic? ce o s? ias? din acest "cont" ?i din ce o s? înv?? aici .

Ce vreau s? fac?

A? vrea s? înv?? cum s? lucrez în backtrack 5.Mai pe scurt s? înv?? cum s? descop?r vulnerabilit??ile unui site ?i s? le pot exploata pentru a-mi atinge scopul .

Dac? îmi pute?i spune cu ce s? încep sau ce s? înv?? a? fi recunosc?tor .

Mul?umesc . Baft?

Era sa rad la gluma asta =)) Zimi un "hacar" din RM.Valcea , nu ma refer la pizde ce o ard cu carduri ca aia nu sunt hackeri

propun sa se schimbe numele din HackerVille in StupidVille.

Vrei sa inveti arta hackingului , dute la scoala termina 12 clase baga-ti un morcov in fund , gaseste un job si aia e!

On Topic : Drum bun!

@misefalfaie

Ce treaba are blackhat , greyhat, whitehat cu niste "hotii ratati"

De unde apar astia ca voi nu stiu. Amandoi.

Link to comment
Share on other sites

Dac? i?i ar?t om care doar din numarul de telefon i?i ia tot din banc? sau i?i bag? cât vrei te arunci pe geam ?:)

Hai sa-ti arat eu unul din judetul Valcea care chiar poate face ce zici tu:

60429149.jpg

Mai usor cu atitudinea asta, altfel risti sa ne parasesti destul de curand. Ca idee, nu acceptam niciun fel de discutrie despre fraude (bancare sau nu) pe forum. Daca nu intelegi asta, nu ai ce cauta aici.

Link to comment
Share on other sites

In primul rand, salut si bine ai venit.

In al 2-lea rand, sa iti explic de fapt care-i treaba cu ce ai spus tu mai sus. Chestia aia, e doar o capcana, o momeala, pentru voi tineri creduli. O momeala prin care niste hoti ordinari, se folosesc de voi, de cunostintele voastre pentru a FURA bani de la alti. Atat si nimic mai mult.

Acum legat de ce vrei sa inveti. Care este copul final al unei experiente in domeniul "hacking-ului"? Ce vrei sa faci de fapt cu aceste cunostinte. Legat de utilizarea backtrack, este ca si cum ai cere unui mecanic sa te invete sa conduci. Desigur o sa poti sa conduci masina, dar la prima problema o sa ramai blocat, pe cand un mecanic isi va rezolva problema. Asa si cu backtrack-ul. Inveti sa il "folosesti" dar la prima chestie diferita/iesita din comun o sa te blochezi, daca nu sti cum functioneaza procesele din spatele chestiilor pe care le faci cu backtrack.

Iar la incheiere un sfat: Gandeste-te bine ce vrei sa faci, pentru ca cei care vor doar sa "sparga site-uri" nu fac multi purici pe aici, si mai devreme sau mai tarziu isi pierd din drepturile si libertatile constitutionale.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...