Jump to content
keenzo

O generatie de tot c***

Recommended Posts

Numai pentru ca au masini, nu inseamna ca is si oameni de calitate. Daca te uiti la ei si ii asculti, nici nu stiu vorbi. Parintii lor cred ca se dispera ca isi dau seama ca copiii lor nici nu stiu vorbi, gandi si lucra nimic, pentru ca nu o trebuit in viata sa faca nimic nici pentru banii de buzunar. Stiu cazuri de milionari, si copiii nu stiu matematica sa se poata descurca in cadrul unei firme in contabilitate, dar masina le-o luat parintii. Stiu familie care au 30 de case date in chirie, au 2 copii: unul fumeaza droguri toata ziua si traieste de pe parinti, si celalalt are firma lui, dar nu se intelege cu parintii deloc si nu vorbeste cu ei. Cum se simt parintii aia? Copiii is cu capu' prin soare. Stiu ca fara masina, nici la vorba si nici la port, nu pot atrage femei ca alea. Si bagaboandele alea trebuie intretinute, is cam "high maintenance". Prea putin imi pasa, sa ma gandesc la niste cocalari.

Gasiti-va voi fericirea voastra, si nu copiati fericirea altora!

Link to comment
Share on other sites

Hai sa ne cacam pe noi si sa ne dam basini de mari muncitori si cinstiti. Sa fim seriosi acum, daca ma-ta ti-ar lua o masina scumpa si ti-ar zice ca nu are rost sa muncesti pentru ca au bani destui pentru 3 generatii de acum in colo, tu i-ai raspunde: "esti prost coa? Eu vreau sa lucrez ca vanzator la "mec", nu sa fiu patron la firma voastra, ma crezi tampit? Imi place sa fiu futut in cur de sefi pe 600 lei..."?

In fiecare generatie au fost dinastia. Si vor fi mereu. Munceste tu si fii impacat cu sine, nu te lua de altii, ca nu stii cat au muncit ei pentru ceea ce au.

Link to comment
Share on other sites

BAC-ul...

Eu am luat si capacitatea, si bac-ul si am terminat si o facultate buna. Si ? Cacat pe bat ! Eu as vrea sa fiu in locul lor.

Masini scumpe, gagici bengoase cate vrei. N-au dreptate ? Ce faci cu bac-ul ? Ce faci cu studiile in ziua de azi ?

Link to comment
Share on other sites

in afara de show lesby de calitate si mclaren-ul asta nonstop parcat

http://youtu.be/V-ihEa3ihE8?t=1m9s

nimic impresionant la mamaia

Cayenne-ul ala portocaliu din clip este a lui Nutulica, baiatul lui Nutu Camataru si daca nici despre ei nu stiti ca au bani atunci nu stiti nimic.

Lumea se schimba, sunt oameni care fac bani MULTI fara scoala, dar doar unii.

Lucrurile care vi se pareau normale pana ieri acum se intampla pe dos.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu inteleg de ce is toti preocupati cu imaginea altora si viata lor.

De ce nu poti sa-ti vezi de treaba ta si sa ii lasi pe ei sa fie prosti/idioti/cocalari si gata.Cu ce te afecteaza pe tine viata lor personala ?

Nu neaparat e cazul acum, dar ca idee

ADEV%C4%82r.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sa fim seriosi acum, daca ma-ta ti-ar lua o masina scumpa si ti-ar zice ca nu are rost sa muncesti pentru ca au bani destui pentru 3 generatii de acum in colo, tu i-ai raspunde: "esti prost coa? Eu vreau sa lucrez ca vanzator la "mec", nu sa fiu patron la firma voastra, ma crezi tampit? Imi place sa fiu futut in cur de sefi pe 600 lei..."?

Daca vrea sa fie "asistat" de parinti si sa-si primeasca "ajutorul social" in fiecare luna, o sa ajunga un fel de betivul satului, dar cu bani. Daca vrea sa devina cineva, atunci va prefera chiar si job-ul de la mc, pentru ca stie ca aia sunt banii munciti de el si, chiar daca va mosteni averea parintilor, tot va avea ceva al lui de care sa fie mandru.

Link to comment
Share on other sites

Daca vrea sa fie "asistat" de parinti si sa-si primeasca "ajutorul social" in fiecare luna, o sa ajunga un fel de betivul satului, dar cu bani. Daca vrea sa devina cineva, atunci va prefera chiar si job-ul de la mc, pentru ca stie ca aia sunt banii munciti de el si, chiar daca va mosteni averea parintilor, tot va avea ceva al lui de care sa fie mandru.

Da, si putini gandesc asa.

Link to comment
Share on other sites

in afara de show lesby de calitate si mclaren-ul asta nonstop parcat

http://youtu.be/V-ihEa3ihE8?t=1m9s

nimic impresionant la mamaia

Si unde e problema ca ala se plimba cu McLaren ?

On: Cocalari, necocalari , ii doare pe respectivii in 14 despre ce discuta altii despre ei. Aia isi traiesc viata pe la mare cat altii ii discuta pe un forum.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...