Jump to content
tudor13mn13

Licente Steam

Recommended Posts

Pack Complet Counter-Strike -->7 Euro

Valve Complet Pack --> 20 Euro

Cs 16+ Cond Zero --> 3 euro

Cs Go --> 3 euro

Cs Source --> 3 euro

Cs 16 + Cs GO --> 5 euro

Dayz - 5 euro

Rust - 5 euro

The Forest - 5 euro

7 Dayz to Die - 5 euro

Watch Dogs - 10 euro

Euro Truck Simulator 2 - Gold Bundle 8 euro

Euro Truck Simulator 2 - Collector's Bundle - 10 Euro

+ multe alte jocuri !

Contact : herbilc@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

daca erai serios iti cumparam sute de jocuri.

dar daca tu nu esti tu si mai sunt si licente e clar.

bafta

Tu ai cumpara mai bine un gift/cont decat o licenta pe care o poti activa pe orice cont vrei tu si in caz ca ti se fura contul, poti sa-l recuperezi foarte usor oferind licenta pe care ai primit-o?

lol

Link to comment
Share on other sites

Tu ai cumpara mai bine un gift/cont decat o licenta pe care o poti activa pe orice cont vrei tu si in caz ca ti se fura contul, poti sa-l recuperezi foarte usor oferind licenta pe care ai primit-o?

lol

Nici o licenta nu face cat un gift pentru ca nu ai cum sa o verifici in deplina siguranta, nu poti sa sti daca mai este valabila sau nu, decat daca o activezi si odata activata jocul ramane pe contul respectiv, punct. Cu giftul in schimb e alta treaba, practic e ca un item, poti face trade cu el, se vede clar in inventarul userului de steam, deci sti ca e exista si e valabil. Cu licente si cu conturi se da usor teapa, cu gifturi nu vad cum (evident daca nu cumva ii dai banii/jocul si el nu iti mai trimite giftul, dar asta e alta treaba). Giftul il poti activa pe ce cont vrei tu la fel ca licenta. Recuperarea contului in caz de furt este singurul avantaj, dar ideal ar fi sa te asiguri in primul rand ca nu va fi spart, oricum nu strica sa ai cateva jocuri luate cu licenta.

Scuze de off-topic.

Link to comment
Share on other sites

Nici o licenta nu face cat un gift pentru ca nu ai cum sa o verifici in deplina siguranta, nu poti sa sti daca mai este valabila sau nu, decat daca o activezi si odata activata jocul ramane pe contul respectiv, punct. Cu giftul in schimb e alta treaba, practic e ca un item, poti face trade cu el, se vede clar in inventarul userului de steam, deci sti ca e exista si e valabil. Cu licente si cu conturi se da usor teapa, cu gifturi nu vad cum (evident daca nu cumva ii dai banii/jocul si el nu iti mai trimite giftul, dar asta e alta treaba). Giftul il poti activa pe ce cont vrei tu la fel ca licenta. Recuperarea contului in caz de furt este singurul avantaj, dar ideal ar fi sa te asiguri in primul rand ca nu va fi spart, oricum nu strica sa ai cateva jocuri luate cu licenta.

Scuze de off-topic.

Cand primesti un gift, ai 3 posibilitati: Sa-l pastrezi in inventar, sa-l vinzi mai departe, sa-l activezi.

O licenta are un avantaj foarte important: Daca ti se fura steamul, poti sa le trimiti celora de la steam licenta si iti vor da steamul inapoi, pe cand asta nu poti sa faci cu un gift... si da, daca vrei sa cumperi un gift, rogi vanzatorul sa-ti dea linkul la inventarul pe care este giftul, la licenta nu poti, cum ai spus tu, asta este unul din avantajele mari ale giftului.

Link to comment
Share on other sites

Sau poti avea contul pe bune, pe numele tau real, sa iti cumperi jocurile (sau macar unul) cu cardul propriu sau cu paypal sau alte metode legale dupa care, daca ai contul compromis, ti-l poti recupera fara probleme. Daca va tineti conturile de steam cu nume de Mafya, Calorifer, RST sau mai stiu eu ce mutatii, normal ca nu iti mai recuperezi nimic.

Eu cel putin am peste 50 de jocuri, cumparate de mine (alte 10 care sunt free) si nu am avut niciodata probleme. Am primit si gift-uri si coduri pentru steam si am contul din 2011.

Din cate am vazut, este nevoie de o licenta sa o ai, si restul jocurilor sa le primesti ca gift. Tot iti poti recupera contul cu acea licenta. Prin urmare, daca ai o licenta si o ai notata pe undeva si primesti 1000 de gift-uri, tot iti poti recupera contul.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...