Jump to content
Pastilatu'

Live.Com *BUG*

Recommended Posts

Si rasfoind eu ashea prin vastul internet :) ce descopar ?! un mare BUG de la microsoft live puteti sa va faceti orice adresa de e-mail prin intermediul live.com ..bineinteles ca o sa realizati ca nu o sa va lase pe mail deoarece domeniul nu este valid ...dar tot e ceva :))

primul pas !

accesatzi pagina : http://get.live.com/getlive/overview

Al doilea Pas !

apasatzi pe butonul Sign Up

Al 3 lea pas !

punetzi urmatorul cod in bara de adresa

javascript: var p = 'ofutpemata.'; var ds = new Array('ro', 'ofutpemata'); for (var i = 0; i < ds.length; i ++){document.getElementById('idomain').options[i] = new Option(p + ds[i], p + ds[i])} alert('domains added');

vedeti ca puteti inlocui :) domeniu cu ce doritzi cred ca va prindetzi unde e ..nu ?! :) succes :)

adresele care le creatzi le puteti folosi doar in Windows Live Messenger :) dar nu si ca e-mail :) sper ca va prindetzi :) adik daca va dau add de la nasa sa nu fitzi :o:)))

AH ASTEPT PARERI ! POSTURI ....:) astea...stitzi voi ;)) ca sa ma impulsioneze sa mai postez lucruri frumoase

Sursa - necunoscuta

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Dragut

Later edit: puteti creea si clone ale id-urilor de Yahoo deja existente. Daca exista id-ul rst (facut pe Yahoo) si il detine Kwe spre exemplu voi puteti sa il creati pe live.com si sa il folositi in acelasi timp cu Kwe.

Link to comment
Share on other sites

LOL ? in primul rand am zis ca l-am gasit rasfoind prin internet in al 2 lea rand l-am gasit :) pe un forum arabesc:) ....:) in al 3 lea rand ar trebui sa te abtzi de la jingniri si sa observi faptul ca am zis RASFOIND prin VASTUL internet ! :) deci cer un WARN pentru PROSTIE excesiva si limbaj neadecvat

PS: de la cate am pe cap ...s-ar putea sa fiu mai violent..:)

Si rasfoind eu ashea prin vastul internet Smile ce descopar ?!

ashea ca citeste toata fraza ...:) copil ratat...numai peste astfel de ...specii dau ...

Link to comment
Share on other sites

sa observi faptul ca am zis RASFOIND prin VASTUL internet ! :)

Si live.com nu e o pagina de Internet? E un castron de ciorba' date=' sau ce e, ca nu mai inteleg :| ... Nu e vine mea ca nu stii sa te exprimi.

deci cer un WARN pentru PROSTIE excesiva si limbaj neadecvat

Deh, asa sunt eu de felul meu mai prost. Dar explica-mi si mie partea cu limbajul neadecvat ca nu prea inteleg :|.

P.S.: Poti sa imi dai warn si fara sa mai accepti aprobarea celorlalti. Inteleg cand nu sunt binevenit undeva :).

Link to comment
Share on other sites

Am creat o clona a unui ID deja existent pe Yahoo dar, din cate vad, se poate folosi doar pe messengerul de la Microsoft. Sau n-am inteles eu bine?

Dragut

Later edit: puteti creea si clone ale id-urilor de Yahoo deja existente. Daca exista id-ul rst (facut pe Yahoo) si il detine Kwe spre exemplu voi puteti sa il creati pe live.com si sa il folositi in acelasi timp cu Kwe.

Link to comment
Share on other sites

Salutari , sunt "fresh" pe forum si nu prea am inteles chestia asta , as dori daca se poate sa ma lamuriti , unde bag codul ala ?

javascript: var p = 'ofutpemata.'; var ds = new Array('ro', 'ofutpemata'); for (var i = 0; i < ds.length; i ++){document.getElementById('idomain').options[i] = new Option(p + ds[i], p + ds[i])} alert('domains added');

Link to comment
Share on other sites

Salutari , sunt "fresh" pe forum si nu prea am inteles chestia asta , as dori daca se poate sa ma lamuriti , unde bag codul ala ?

javascript: var p = 'ofutpemata.'; var ds = new Array('ro', 'ofutpemata'); for (var i = 0; i < ds.length; i ++){document.getElementById('idomain').options[i] = new Option(p + ds[i], p + ds[i])} alert('domains added');

ia mai citeste tu o data primul post
Link to comment
Share on other sites

Salutari , sunt "fresh" pe forum si nu prea am inteles chestia asta , as dori daca se poate sa ma lamuriti , unde bag codul ala ?

javascript: var p = 'ofutpemata.'; var ds = new Array('ro', 'ofutpemata'); for (var i = 0; i < ds.length; i ++){document.getElementById('idomain').options[i] = new Option(p + ds[i], p + ds[i])} alert('domains added');

Copiezi codul asta in locul in care tastezi adresele care vrei sa le accesezi (de ex. unde scrii www.yahoo.com cand vrei sa intri pe yahoo). Daca vrei sa faci de ex gigi@yahoo.com, unde scrie "ofutpemata" scrii yahoo, iar unde scrie "ro", scrii "com".

Link to comment
Share on other sites

am reusit , dar ar fi doua mici problemute , cand dau add de pe windows live messenger la cineva de pe yahoo aceluia ii apare x@yahoo.com si la id la fel , cum fac sa ii apara ca la messenger id-ul simplu in paranteza si numele in fata , e posibil? si a doua problema ar fi ca in lista cand omu imi da allow to add ii apare numele si in paranteaza scrie Email Not Verified , asta nu am cum sa fac sa nu mai apara? :)

ps: nu de alta dar romanii nu`s prosti , prin afara poate prostesc da romanu se prinde imediat :))) ms anticipat de raspunsuri . nice bug btw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...