Jump to content
wikedx

Sa fie scam?

Recommended Posts

Salut am cautat si eu la locuri de munca pe craiovaforum si am dat peste o doamna care cauta un partener de afaceri si dorea sa ii predea niste lectii de afaceri.

Am contactat-o , ea mi-a predat niste lectii pe email in numar de 12 in care vorbea despre afaceri si la sfarsit mi-a propus o afacere prin care eu sa vand un roman.

Dar pentru ca eu sa il vand persoana aceea mi-a zis ca eu trebuie sa cumpar cartea care este in valoare de 35 de lei si curieratul in valoare de 15 lei adica total 50 de lei.

Iar eu trebuie sa citesc cartea iar dupa aceea sa o vand si voi castiga bani garantat caci ea imi ofera alte lectii despre cum sa vand cartea si imi ofera si un control panel.

Noi Locuri de Munca | Câ?tig? o sut? de mii de euro!

Acesta este siteul care mi l-a dat si mi-a zis sa imi fac cont si se va trimite comanda pentru carte.

http://app.noilocuridemunca.com/

Acesta este control panelu

A si nu am terminat persoana mi-a spus ca o sa imi ofere si un site de unde cumparatorii vor cumpara si suma va fi pompata in cpanelul meu iar noi v-om face 50%-50% la suma.

Sa fie scam??????

Ia-ta cica o dovada de plata:

http://noilocuridemunca.com/dovada.html

Ce intrebari sa ii pun sa stiu daca este scam?

Link to comment
Share on other sites

Data extras: 25.03.2014 (bine ca nu e din 2013).

De ce te pune sa cumperi cartea? Sa faca ea bani.

Nu cred ca este neaparat scam, cauta ceva serios de munca.


Registrant Name: Neacsu Claudiu
Registrant Organization: N/A
Registrant Street: Str Aleea Strandului, Nr 11, Bl I1, Ap.2
Registrant City: Tecuci
Registrant State/Province: Tecuci
Registrant Postal Code: 805300
Registrant Country: RO
Registrant Phone: +40.236812566

https://www.facebook.com/pages/Claudiu-Neac%C8%99u/139445152855543

Edited by aleee
Link to comment
Share on other sites

@wikedx nu e scam, e o afacere din aia din care tu iti iei tzeapa, ea castiga banii de intretinere si altul care a gandit-o face ceva bani (poate cei 100k de care vorbeste).

Chiar cu atatia scammeri pe aici nu te-ai invatat regulile de baza in afaceri:

1. Afacerile bune nu vin singure la tine si daca totusi printr-o minune ajung nu trag de tine

2. "Afacerile la cheie", "solutiile sa devii milionari in $" sunt pentru oameni slabi si usor de prostit (chiar si aia care prostesc de cele mai multe ori is rupti in fund)

Link to comment
Share on other sites

spune-i doamnei ca ai gasit sa cumperi cartea de la altcineva contra sumei de 5 lei. inregistreaza convorbirea si pune-o aici sa vedem si noi tertipurile piramidelor de prostit oameni. de fapt lasa nr de tel al doamnei aici sa o sunam sa-i facem oferte sexuale la 35 lei + 15 lei bani de curier

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...