Jump to content
sulea

Sectiunea "apel la razie"

Recommended Posts

presupunem ca suntem in cautarea unui loc de munca sau venit suplimentar. unii incearca sa ne insele si sa abuzeze de disperarea noastra de a face un ban, incercand sa profite de noi prin diferite mijloace.

in aceasta sectiune vor fi expuse spetele, cu date de contact (telefon) ale presupusilor tepari. binevoitorii ii vor suna pe tepari in bataie de joc. pt a ne si simti bine pe seama nenorocitilor, se pot inregistra convorbirile si urca sub alte nickname-uri sau intr-un pool anonim.

in aceasta sectiune NU vor fi expuse spete de inselatorii ONLINE sau inselatorii intre membrii RST. se vor expune exclusiv spete cu care un cetatean cinstit se confrunta in real-life.

in aceasta sectiune se vor expune de exemplu cacaturi piramidale, "afaceri" cu profit garantat, oferte de "sclavagism" sau de mizare pe inconstienta populatiei precum si exploatarea omului.

exemple: https://rstforums.com/forum/88026-sa-fie-scam.rst#post563908

https://rstforums.com/forum/87347-experienta-primului-interviu-pentru-job-de-programator.rst

aceasta sectiune sa fie un fel de "apel la razie"

ce avem de castigat:

- vom fi la curent cu diferite magarii mai noi sau mai vechi

- vom face un bine. prin apelul nostru telefonic vom participa la descurajarea efectiva a acelei inselatorii (imaginati-va zeci de apeluri la misto inspre nemernic)

- ne vom distra din eventualele inregistrari, si vom cunoaste -eu ii spun vrajeala, voi ii spuneti ingineria sociala- a celor care incearca astfel de magarii

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Eu am auzit cum ca teparii, unii dintre ei, sunt mai slabi de inger dar totusi ata de idiot sa fie sa isi dea numarul de telefon de zi cu zi? Sincer, ii e greu sa ia o cartela? Nu stiu de unde va vin sugestiile astea dar eu ma gandesc de 5 ori cand vreau sa fac un topic aici si mereu ma razgandesc. Propuneti ceva cu adevarat util,altfel nu propuneti.

Edited by SynTAX
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...