Jump to content
zekstein

Salut

Recommended Posts

Salut!

Nick: zekstein( nu, nu am aere de Einstein, e o poveste lunga )

Varsta: 17 ani

Cunostinte: C++( Locul 2 concurs Dan Barbillian - C/C++ pe judet, activez in domeniu de 5 ani ), PHP( diverse premii pe plan national, cunosc extrem de bine limbajul, la actual am realizat 1 CMS si diverse platforme pentru magazinele locale ), LINUX ( nu spun procente, fiindca nimeni nu stie 100%, toti avem de invatat, stiu si eu BASE ).

Cam atat cu "lauda", nu imi place sa fac acest lucru.

Am preferat sa fac acest post acum, dupa ce ma acomodez, dar sunt in umbra aici de mult!

Incerc sa ajut si eu cu ce pot la sectiunea Ajutor si sa prind de ici de colo.

Sper sa ajung in viitor Dezvoltator Web, in speranta asta o sa urmez facultatea de programare din Bucuresti. Apropo, ceva recomandari ? Sa dau la Poli ?

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
@SynTAX nimic nu e imposibil. Cand esti pasionat si dornic de a stii cat mai multe, totul este posibil. Daca s-a apucat de invatat de la o varsta frageda, cu atat mai bine.

Nu vrea sa fac off-topic. Minte. Adica cum, lucreaza ca programator C++ de 5 ani? De la 12 ani? Programeaza de la 12 ani? Iti trebuie 2-3 ani C++ studiat intens sa lucrezi in domeniu. Invata de la 9 ani C++? Si php cand mai invata? Astea sunt povesti. Sa dea Dumnezeu sa fie asa, sa fie urmatoru la Microsoft, dar tare mi-e ca-l pun baietii in situatii grele. Eu de 3 ani cochetez cu C++ si mi-e frica sa aplic pentru job sa nu cad de prost.

Edited by SynTAX
Link to comment
Share on other sites

Nu vrea sa fac off-topic. Minte. Adica cum, lucreaza ca programator C++ de 5 ani? De la 12 ani? Programeaza de la 12 ani? Iti trebuie 2-3 ani C++ studiat intens sa lucrezi in domeniu. Invata de la 9 ani C++? Si php cand mai invata? Astea sunt povesti. Sa dea Dumnezeu sa fie asa, sa fie urmatoru la Microsoft, dar tare mi-e ca-l pun baietii in situatii grele. Eu de 3 ani cochetez cu C++ si mi-e frica sa aplic pentru job sa nu cad de prost.

Eu am 3 ani de experienta PHP si m-am angajat la o firma IT in Cluj pe clasa a 12 a, anu asta in februarie. Nu prea conteaza cat faci, conteaza cum faci.

Link to comment
Share on other sites

Nu vrea sa fac off-topic. Minte. Adica cum, lucreaza ca programator C++ de 5 ani? De la 12 ani? Programeaza de la 12 ani? Iti trebuie 2-3 ani C++ studiat intens sa lucrezi in domeniu. Invata de la 9 ani C++? Si php cand mai invata? Astea sunt povesti. Sa dea Dumnezeu sa fie asa, sa fie urmatoru la Microsoft, dar tare mi-e ca-l pun baietii in situatii grele. Eu de 3 ani cochetez cu C++ si mi-e frica sa aplic pentru job sa nu cad de prost.

Tu e?ti cretin sau prost? Acum pe bune, ce e?ti?

A zis c? activeaz? nu c? lucreaz? la o firm? sau ceva. Mai cite?te de 4 ori ?i dup? po?i scrie.

ON: Salut :)

Link to comment
Share on other sites

Da-ne cateva exemple de proiecte publice ale tale, daca stii asa bine ceea ce ai spus facultatea o sa iti ocupe timpul degeaba, singurul ajutor ar fi ca vei vedea cum e "studentia", o sa iti faci prieteni noi, o sa vezi cum gandesc altii etc, in rest ca si sursa de invatare (programa de invatamant), facultatea nu o sa te ajute la mai nimic.

Link to comment
Share on other sites

Nu am proiecte publice, chiar imi pare rau ca nu va pot arata :( !

Ce lucrez lucrez pentru mine pe localhost sa imi dezvolt cunostintele.

@ hateri : Nu am spus ca sunt programator. Ci ca lucrez in C++ de atunci, tot incerc sa invat chestii iar PHP am invatat cam in 6 luni, cam tot ce este nevoie pentru un proiect destul de mare.

Cu toate ca pare ireal, este adevarat. Eu am trecut peste acea perioada de cocalarism cu manele si hi5, am preferat sa invat ceva constructiv.

Link to comment
Share on other sites

Tu e?ti cretin sau prost? Acum pe bune, ce e?ti?

A zis c? activeaz? nu c? lucreaz? la o firm? sau ceva. Mai cite?te de 4 ori ?i dup? po?i scrie.

ON: Salut :)

De cand vroiam sa te prind Dl.PLMProject ce ar fi sa iti dai log out si asa esti in plus!

Vi aici sa injuri si sa ne povestesti cum ca ma-ta suge si alte chesti e penibil mai bine dute si linge in pizda pe valium astralul

si scuteste-ne pe noi de detaliile tale amoroase :)) Muie tie , muie voua (sa va simtiti in ...).

On// eu la 10 ani am spart nasa in paint!

@Castiel PSG [ Programming , security and gaming] :)) i-ai intrecut pe toti in prostie...

Edited by haked
valoaresizmekerie
Link to comment
Share on other sites

Mai este o faza, vezi ca poti sa crezi ca stii tot ce e nevoie, si cand te angajezi la o firma fix pe domeniul in care tu spui ca esti expert/avansat (ex: php), sa iti dai seama ca nu stii nici 50% din necesarul cerintelor.

Am facut si eu greseala asta si mi-am scris in CV la primul job ca stiu SQL avansat, si cand m-am lovit de joinuri in unioane in 99 de conditii etc, mi-am dat seama ca nu sunt chiar avansat.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mai este o faza, vezi ca poti sa crezi ca stii tot ce e nevoie, si cand te angajezi la o firma fix pe domeniul in care tu spui ca esti expert/avansat (ex: php), sa iti dai seama ca nu stii nici 50% din necesarul cerintelor.

Am facut si eu greseala asta si mi-am scris in CV la primul job ca stiu SQL avansat, si cand m-am lovit de joinuri in unioane in 99 de conditii etc, mi-am dat seama ca nu sunt chiar avansat.

Mereu avem de invatat, un sunt in fund e un pas inainte.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...