Jump to content
Terry.Crews

Cum ia politia in considerare o plangere?

Recommended Posts

Un prieten a fost atacat de catre un tip in stare de ebrietate cu o arma alba, prietenul meu a inceput sa il bata dupa care a doua zi a fost la politie si a declarat ca a fost atacat de catre respectivul cu o arma alba. A scris in plangere ca el NU la batut si ca are cativa martori care justifica asta.

Tipul care era in stare de ebrietate are cateva vanatai.

Daca el zice ca a fost batut dar nu a vazut nimeni ce va face politia?

Link to comment
Share on other sites

Un prieten a fost atacat de catre un tip in stare de ebrietate cu o arma alba, prietenul meu a inceput sa il bata dupa care a doua zi a fost la politie si a declarat ca a fost atacat de catre respectivul cu o arma alba. A scris in plangere ca el NU la batut si ca are cativa martori care justifica asta.

Tipul care era in stare de ebrietate are cateva vanatai.

Daca el zice ca a fost batut dar nu a vazut nimeni ce va face politia?

Cercetari, de obicei nu functioneaza ca x sau y zice ceva, orice spui trebuie dovedit.

Link to comment
Share on other sites

Politia face fix o pula, vei primi amenda si tu si el restu depinde de voi daca vreti va dati in judecata si cam atat.

Crede-ma stiu destul de bine ce vorbesc si eu am cateva amenzi pentru scandaluri si cine are relatii mai multe ala castiga deci _)_ politia romana, sa va fie rusine

EDIT:

Daca el are relatii mai multe vei cadea de fraier, politia te va lua tare si pe moment te poti pierde si nu mai sti ce sa faci.. Eu m-am luat in gura cu politia si sefu de post mi-a zis ca imi da o palma la care eu ii am zis ca sa imi sun avocatul ca e dreptul meu apoi poate sa dea in mine dar sa nu uite ca prietenii stiu ca sunt acu la politie si daca patesc ceva va fi rau de el, dupa cateva minute suna telefonul sefului de post si il intreaba cineva daca e un baiat cu numele x la el (eu eram ala) ia zis ca sunt om de al lui si sa ma lase in pace, apoi sa vezi ce frumos vorbea sefu de post cu mine, acuma cand ma vede ma saluta :))

Deci asa merg treburile in romania..

Edited by FearDotCom
Link to comment
Share on other sites

-----II-----

Eu m-am luat in gura cu politia si sefu de post mi-a zis ca imi da o palma la care eu ii am zis ca sa imi sun avocatul ca e dreptul meu apoi poate sa dea in mine dar sa nu uite ca prietenii stiu ca sunt acu la politie si daca patesc ceva va fi rau de el, dupa cateva minute suna telefonul sefului de post si il intreaba cineva daca e un baiat cu numele x la el (eu eram ala) ia zis ca sunt om de al lui si sa ma lase in pace, apoi sa vezi ce frumos vorbea sefu de post cu mine, acuma cand ma vede ma saluta :))

Deci asa merg treburile in romania..

Oricum noi te stim pe tine ca ai relatii in politie. Jumatate din RST te cunoaste.

Tu ai ajutat la redeschiderea rst-ului dupa ce a fost inchis; 2-3 telefoane si cei de la DIICOT au fost deacord cu cererea ta de redeschidere a forumului.

Edited by TYJ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...