Jump to content
S.R.I

Cont Yahoo creat,bug sau?

Recommended Posts

Acum un an si cateva luni am sters contul de Yahoo care il aveam.Insa,acum cateva zile aveam nevoie de un cont si am creat unul cu exact acelasi ID care l-am sters in trecut.In momentul crearii contului,nu aveam nici un email in inbox insa acum am inceput sa primesc oferte si spam de la site-uri unde eram inregistrat in trecut cu acest email.Pe messenger,inca am contactele in lista.Deci,cum e posibil asa ceva?Daca altcineva ar fi creat contul in locul meu?Ar fi avut acces la contactele si conturile create cu acest email.

Bine ca nu mai folosesc de mult Yahoo,e jalnic din pacate.

Link to comment
Share on other sites

Ai folosit cumva si aceeasi parola? Pare ciudata chestia cu contactele.

Pe de alta parte, chestia cu primitul spamului e perfect normal. Alte site-uri au adresa aceea de mail, nu le pasa cu adevarat daca esti tu cel care o folosesti sau daca e altcineva. Nici nu prea au cum sa verifice.

Link to comment
Share on other sites

Ai folosit cumva si aceeasi parola? Pare ciudata chestia cu contactele.

Pe de alta parte, chestia cu primitul spamului e perfect normal. Alte site-uri au adresa aceea de mail, nu le pasa cu adevarat daca esti tu cel care o folosesti sau daca e altcineva. Nici nu prea au cum sa verifice.

Nu am folosit aceeasi parola ci una noua,creata cu Lastpass.In legatura cu spammul sunt constient ca e ceva normal,insa primesc de la acelasi site-uri care primeam si inainte sa il fi sters.

Practic am reactivat contul (chiar daca l-am sters acum mai bine de un an si din cate imi amintesc,dupa 3 luni nu il mai poti reactiva) creand unul nou cu aceleasi ID.Am pana si istoricul conversatiilor.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...