Jump to content
wapmaster13

Trick-uri Bubblews

Recommended Posts

Cum va spuneam aici. O sa va dau cateva sfaturi.

1.Postati minim 5 postari pe zi.

2.Dupa ce puneti o postari intrati imediat pe homepage si dati like-uri la toti de pe acolo. (dati minim 100 likeuri)

3.Dati follow la toata lumea, in 70% din cazuri primesti follow inapoi.

4.Folositi tag-uri,de exemplu scrii un articol despre tine,iar la sfarsitul articolului poti scrie +Personal.

5.Lasati comentarii la diferite persoane,dar tine-ti minte limita un comentariu este de 40 caractere,iar daca puneti comentarii gen " nice post..................." nu o sa primiti niciun ban.

6.Nu folositi tot felul de programe care genereaza vizite,toate articolele sunt analizate foarte atent,iar la cea mai mica chestie care nu e la locul ei va vor sanctiona.

7.Nu incercati sa luati articole din romana si sa le scrieti in engleza pentru ca nu mai functioneaza acum sunt cativa romanii angajati la bubblews si daca ai ip de romania,esti analizat de un roman.

8.Pentru voi,la inceput, ar prinde bine chestiile personale.Puteti scrie un articol mic despre voi sau despre un prieten sau poate chiar despre familia voastra.

9.Nu se platesc articolele facute cu google translate.(stiti si voi cum traduce google)

10.Nu puteti da mai mult de 5 like intr-o ora la un autor.

11.Regula de baza!!Nu puteti titluri foarte mari,in caz contrar nu ve-ti mai primi like-uri al postare.

12.Atentie cu pozele!! Daca au copyright,nu o sa primiti bani.

13.Atentie! Daca sunteti minori,nu este nici o problema,pune-ti o data falsa de nastere,aceasta nu va fi verificata.

14.Postati doar intre ora 23.00 si 5.00 .

Cam atat imi aduc aminte in momentul de fata,cand o sa imi reamitesc altceva o sa editez. Asa ca urmariti threadul.

Daca aveti intrebari sunteti doar la un reply distanta de raspuns.

//Daca veti face cum v-am sfatuit eu,o sa va castigati in fiecare luna ceva banuti pe care sa ii folositi cum doriti.

P.S. Daca mai prind pe unul ca se ia de gramatica mea,jur ca nu mai postez nimic pe forumul asta. Omu' incearca sa va ajute si vine cate un pizdel care nu are ce face si comenteaza.

Atentie!O postare trebuie sa aiba minim 400 caractere,ceea ce nu este foarte greu. Creati-va o introducere doar a voastra. exemplu : "Hello my bubblews friends, today ...." ca sa mai castigati cateva caractere.

//Daca aveti in familie alte persoane care vor sa isi faca cont de bubblews,sa stiti ca este permis sa aveti mai multe conturi pe acelasi ip,dar trebuie sa aveti cont de paypal unic pentru fiecare.

Daca o sa folositi asta mai bine lasati-va de acum pentru ca nu veti fi platiti.

Edited by wapmaster13
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

]

//Daca ve-ti face cum v-am sfatuit eu,o sa va castigati in fiecare luna ceva banuti pe care sa ii folositi cum doriti.

P.S. Daca mai prind pe unul ca se ia de gramatica mea,jur ca nu mai postez nimic pe forumul asta.

Ma faci sa ma doara ochii... Hai coaie, e chiar asa grea romana?

Ce dracu' scoala faceti ma? Astea-s greseli ce nu ar trebui sa apara dupa clasa a 5-a.

// Tema:

Viitorul simplu pentru verbul a fi

eu voi fi

tu vei fi

el/ea va fi

voi veti fi

noi vom fi

ei/ele vor fi

Edited by AlStar
Link to comment
Share on other sites

Esti un haladit. Dupa cum a spus si omu, nu mai fa posturi degeaba. Fiecare scrie cum il doare pe el. Content-ul conteaza, tu faci postul asta doar degeaba, ca sa ii cresti tensiunea omului. Daca ai scris ca esti "Retired" ramai "retired" ca nu are nimeni nevoie de off-topicul tau.

Also, pe bubbles, dati like incontinuu la toata lumea, veti primi inapoi.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ma faci sa ma doara ochii... Hai coaie, e chiar asa grea romana?

Ce dracu' scoala faceti ma? Astea-s greseli ce nu ar trebui sa apara dupa clasa a 5-a.

// Tema:

Viitorul simplu pentru verbul a fi

eu voi fi

tu vei fi

el/ea va fi

voi veti fi

noi vom fi

ei/ele vor fi

Multumesc pentru lectia nedorita de limba romana si pt off-topicul tau,dar daca te dor ochii de la scrisul meu, zboara in plm din postul meu. Incerc sa ajut si eu pe oamenii care au nevoie, daca tu esti facut din sula de domn,du-te frate si lasa-ne.

Postul asta nu a fost facut sa dea dureri de ochii, a fost creat cu scopul de a ajuta niste oamenii care chiar au nevoie. Nu iti convine? ZBOARA. Poti incepe sa canti " i belive ,i can fly"

Esti un haladit. Dupa cum a spus si omu, nu mai fa posturi degeaba. Fiecare scrie cum il doare pe el. Content-ul conteaza, tu faci postul asta doar degeaba, ca sa ii cresti tensiunea omului. Daca ai scris ca esti "Retired" ramai "retired" ca nu are nimeni nevoie de off-topicul tau.

Also, pe bubbles, dati like incontinuu la toata lumea, veti primi inapoi.

Multumesc pentru sustinere.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

^^ Nu conteaza ca va bate limba romana la cur! E metoda chinejeasca. Minati baaaaihahahaiiiii!

La anu' si la multi ani!

In cat e azi bre?

//

sa nu vine lumea cu off-topic la mine
Da ce sa stii tu daca esti bozgor!
lectia nedorita de limba romana

I am one! FU!

Edited by fusername
Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru lectia nedorita de limba romana si pt off-topicul tau,dar daca te dor ochii de la scrisul meu, zboara in plm din postul meu. Incerc sa ajut si eu pe oamenii care au nevoie, daca tu esti facut din sula de domn,du-te frate si lasa-ne.

Postul asta nu a fost facut sa dea dureri de ochii, a fost creat cu scopul de a ajuta niste oamenii care chiar au nevoie. Nu iti convine? ZBOARA. Poti incepe sa canti " i belive ,i can fly"

Multumesc pentru sustinere.

Usurel. Omul e vechi pe aici. Daca nu iti convine parerea lui, ignor-o. Desi iti vine greu sa crezi, modul in care te exprimi, spune foarte multe despre tine. Nu o lua personal.

Link to comment
Share on other sites

s-au gasit critici wapmaster13 posteaza in continuare ca ne ajuti foartemult

Asta o sa si fac,sunt sigur ca sunt foarte multi oamenii pe aici care au nevoie de un ban in plus. Eu va ajut pe voi. Si de acum ii rog pe toti care nu au treaba cu threadul, sa zboare dracu de aici ca nu i-a bagat nimeni in seama.

Usurel. Omul e vechi pe aici. Daca nu iti convine parerea lui, ignor-o. Desi iti vine greu sa crezi, modul in care te exprimi, spune foarte multe despre tine. Nu o lua personal.

Nu o iau personal si ai dreptate spune foarte multe despre mine,dar crede-ma ca eu scriu foarte repede,nu am timp sa verific greselile, nici nu aveam timp sa postez sincer sa fiu.... ca mai am de facut si alte chestii..

Dar stiu ca sunt cativa oamenii pe aici care au nevoie de ajutor. Chiar si unul daca este pe acela incerc sa i-l ajut, am specificat la inceputul threadului sa nu vine lumea cu off-topic la mine si sa se ia de gramatica mea.

Am postat pentru ca am vrut ,nu ma obligat nimeni, am facut-o din placere. Nu am facut-o sa fiu judecat.

Edited by wapmaster13
Link to comment
Share on other sites

Nu-s din "sula de domn", dar am fost putin atent pe la scoala, ca sa ajung sa am trai mai bun.

De altfel, in timp ce scrii trebuie sa o faci corect. Nu dai cu pumnul in taste si apoi vezi ce iese. Si nu te comporta de parca in 3 minute vine apocalipsa si nu apuca oamenii sa-ti vada postul. E cam veche vrajeala asta cu "scriu repede si n-apuc sa vad greselile". E forum, nu concurs la TV. Sunt sigur ca poti aloca 1 min pentru a-ti reciti postul.

Link to comment
Share on other sites

@wapmaster13, iti multumim frumos pentru trickuri, iar gramatica ta e ok in comparatie cu a altora. Ca sa intelegi de ce unii insista pe gramatica corecta: Atunci cand repeti de multe ori un lucru, il inveti. Il inveti asa cum il repeti. Daca il repeti gresit, il inveti gresit. Daca il repeti corect, il inveti corect. Treaba asta se aplica si la citit: daca citesc de mai multe ori o fraza lunga, o invat, chiar daca e corecta sau gresita. Problema e ca greselile gramaticale raman intiparite in minte, si le vom face si noi la randul nostru fara sa ne dam seama, poate chiar ni se va parea corect un lucru pe care-l scriem gresit, fiindca asa e intiparit in mintea noastra.

Daca pierzi 5 minute din viata ta sa inveti cum se scrie corect gramatical, ai foarte multe de castigat, in prim plan fiind respectul. Eu nu respect un om care scrie din abundenta gresit gramatical de exemplu, asa sunt eu. Consider ca e un "must-have". Si nu o spun deloc cu rautate, dimpotriva, e o critica constructiva. Fii atent la ce iti spun altii pe aici legat de greselile gramaticale, daca iti scriu si varianta corecta e cu atat mai bine. Learn it, use it, gain respect.

Inca o data multumim pentru topic, e de mare ajutor, sper sa o tii tot asa si sa ne prezinti astfel de topicuri si in viitor!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu-s din "sula de domn", dar am fost putin atent pe la scoala, ca sa ajung sa am trai mai bun.

De altfel, in timp ce scrii trebuie sa o faci corect. Nu dai cu pumnul in taste si apoi vezi ce iese. Si nu te comporta de parca in 3 minute vine apocalipsa si nu apuca oamenii sa-ti vada postul. E cam veche vrajeala asta cu "scriu repede si n-apuc sa vad greselile". E forum, nu concurs la TV. Sunt sigur ca poti aloca 1 min pentru a-ti reciti postul.

Ai si tu dreptatea ta,dar de ce sa o fac? Parerea altora nu ma intereseaza,daca eram platit pentru ce scriam,intr-adevar reciteam de mai multe ori si corectam fiecare greseala,dar aici o fac din placere,daca cineva imi semnaleaza o greseala o sa modific.Puteai sa spui frumos : "frate,vezi ma ai gresit acolo,inlocuiesti ve-ti cu veti" si imediat as fi dat edit si ti-as fi multumit si asta ar fi fost tot. Trebuia sa faci pe inteligentul neaparat?

@wapmaster13, iti multumim frumos pentru trickuri, iar gramatica ta e ok in comparatie cu a altora. Ca sa intelegi de ce unii insista pe gramatica corecta: Atunci cand repeti de multe ori un lucru, il inveti. Il inveti asa cum il repeti. Daca il repeti gresit, il inveti gresit. Daca il repeti corect, il inveti corect. Treaba asta se aplica si la citit: daca citesc de mai multe ori o fraza lunga, o invat, chiar daca e corecta sau gresita. Problema e ca greselile gramaticale raman intiparite in minte, si le vom face si noi la randul nostru fara sa ne dam seama, poate chiar ni se va parea corect un lucru pe care-l scriem gresit, fiindca asa e intiparit in mintea noastra.

Daca pierzi 5 minute din viata ta sa inveti cum se scrie corect gramatical, ai foarte multe de castigat, in prim plan fiind respectul. Eu nu respect un om care scrie din abundenta gresit gramatical de exemplu, asa sunt eu. Consider ca e un "must-have". Si nu o spun deloc cu rautate, dimpotriva, e o critica constructiva. Fii atent la ce iti spun altii pe aici legat de greselile gramaticale, daca iti scriu si varianta corecta e cu atat mai bine. Learn it, use it, gain respect.

Inca o data multumim pentru topic, e de mare ajutor, sper sa o tii tot asa si sa ne prezinti astfel de topicuri si in viitor!

Uite aici om adevarat!! Iti multumesc pentru intelegere,o sa iti ascult sfatul si o sa revin cu noi trickuri pentru voi.

AlStar dece te bagi in posturi aiurea nu te-a invitat inmeni aici nu citi daca te dor ochii

Ps: Exista ochelari daca ai probleme

Cronicles,intr-adevar nu este frumos ca se baga,dar hai sa fim noi oameni. Eu imi cer scuze ca m-am scapat ,injurandu-l a fost si vina mea. Aici pe forum ar trebui sa fim prieteni, nu dusmani.

Edited by wapmaster13
Link to comment
Share on other sites

Off-topic: (daca simtiti nevoia sa ma sanctionati pentru asta spunand ca cautam un post in plus, stergeti-mi un post mai vechi ca sa fie totul ok)

Incercati sa nu va mai luati de oameni pentru gramatica lor in topicuri decat daca aveti ceva de spus si despre subiectul in sine. Daca nu, mesajele private va stau oricand la indemana. Si chiar si asa, faceti-o intr-un mod constructiv. Daca incepeti cu "analfabetule", "prostule", "si turturica din ceramica in care torni apa, sufli si face ca o turturica adevarata stie mai multa gramatica ca tine", nu rezolvati nimic. Stiu ca unii merita batuti cu trafaletele patriarhului pentru cata gramatica NU stiu, dar hai sa ne prefacem pentru o clipa ca vrem sa facem lumea asta un loc mai bun, unde toate persoanele vii cu acces la internet stiu gramatica (am putea si daca-i batem destul de tare cu trafaletele, dar hai sa ne prefacem iarasi ca suntem pacifisti). Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Depinde de fiecare cum il duce capul , pentru unu care ii in stare sa foloseasca internetul si are cunostinte de engleza medii in 2 luni .. 3 maxim stie la nivel base.

Bun si in alea 3 luni el ce produce? Pe bubblews in 3 luni daca te dedici,poti scoate 1000$

Edited by wapmaster13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...