Jump to content
Alyn

Hacker din Caracal prins cand încerca să scoată bani de la un interfon

Recommended Posts

Unii spun c? l-ar fi împins diavolul, dar apropia?ii confirm? faptul c? prostia a fost motorul celei mai stupide infrac?iuni informatice: Caracaleanul C?t?lin B a fost arestat în timp ce încerca s? scoat? bani de la un interfon de bloc.

“L-am v?zut eu c? se învârtea pe-acolo. A pus o tastatur? fals?, s? copieze codul de intrare, pe urm? încerca s? fac? ceva cu o cartel? de autobuz. Ini?ial n-am vrut s? sun?m la Poli?ie, c? am crezut c? e retardat, dar când a v?zut c? nu ies bani din interfon ne-a spart geamul”, spune Victor R, pensionar din blocul unde caracaleanul a vrut s? dea lovitura.

Asupra caracaleanului poli?i?tii au g?sit mai multe cartele telefonice expirate, un maus, un telefon cu furc? model 1986 ?i 6 leg?turi de praz, semn c? nu era la prima tentativ? de acest gen.

Sursa: Un hacker din Caracal a fost prins când încerca s? scoat? bani de la un interfon

Edited by Alyn
Link to comment
Share on other sites

La inceput nici eu n-am inteles exact despre ce e vorba. Cum sa furi bani dintr-un interfon? :| "Codul de intrare" De cand plm exista cod de intrare la interfon? WTF...

Cod de intrare exista, este acel cod care are fiecare firma de monteaza interfoanele in caz ca pierde cartela cineva si sunt chemati ca ingheata de frig etc..... sa nu mai foloseasca cartela tasteaza codu acela si deschide usa. Nu toate interfoanele au se poate dezactiva la cerere. Daca ai codu de intrare la acea firma care monteaza interfoanele prin cartier la tine sau alte blocuri esti rege :))

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...