Jump to content
TheOne

Domenii + Webhosting. 100% GRATUIT.

Recommended Posts

Salut RST, am descoperit ( de ceva timp ) unde poti sa-ti inregistrezi GRATUIT 1 an de zile un domeniu sau mai multe + website + webhosting + webeditor + ssl + 1Click-Wordpres ,etc.... Ce trebuie sa faci?:

Intri pe -> One.com Web hosting**-**Domain • Hosting • E-mail**

Pe site scrie si in limba engleza ca e gratuit primul an, dar dupa ce completezi toate datele tale si dai next, o sa-ti ceara bani (Cel putin asa mi sa intamplat mie). Deci:

Ai nevoie de un proxy/nologin de ITALIA + un numar de telefon tot ITALIA.

Imi imaginez ca multi intre voi poate nu aveti un prieten/ruda in ITALIA, pentru a trece peste problema cu numarul, completezi toate datele + un numar de telefon, indiferent care si dai next, dupa ce ai terminat de completat o sa-ti ceara sa confirmi inregistrarea cu un COD ce il trimit ei pe numarul de telefon scris, DAR ai si a 2-a optiune , scrie ceva de genu " Nu ai primit mesajul? Click here" Dai click acolo si o sa-ti deschida o pagina in care apare o foaie ce trebuie scoasa la imprimanta , semnata cu nume + prenume + data si trimisa la mail-ul http://vendita@it.one.com ( Se stie de ce am scris asa. ) Daca cineva se pricepe bine la photoshop e mai usor.

Daca inregistrati cu date false nu stiu cum se procedeaza dupa un an de zile.

Merge 100% am inregistrat peste 3 domenii si 1 lui @Mr.Jokerx pentru share si tutorial:

IMPORTANT: In timp de 11 luni de la inregistrarea domeniului ar fi bine sa cereti anularea abonamentului, altfel o sa fiti obligati sa platiti!

Edited by TheOne
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pentru cei care nu au rude in Italia , nu va panicati , merge si in Spania , Olanda.De fapt promotia asta e de vreun an.Eu am impresia ca a mai fost pusa odata.

Nu stiu, nu am incercat cu alte tari. Si nu a mai fost publicat :)

in US merge ? Ce as putea face daca nu am pe nimeni in nici una din tarile alea ?

Am scris mai sus exact ce trebuie sa faci, e foarte simplu.

Cine ma ajuta si pe mine sa fac? nu reusesc .. pm me va rog :o3

E impoisibil sa nu reusesti ori esti tu lenes.

Link to comment
Share on other sites

Nu reusesc sa ma conectez cu proxy .. si nu imi vine mail de activare..

Incearca cu nologin + tunnelier + proxifier .

EDIT:

Nu ma pricep poti sa ma ajuti tu te rog ? da-mi add evergamingro

Imi pare rau, dar nu te pot ajuta. Ti-am zis exact ce trebuie sa folosesti.

Edited by TheOne
Link to comment
Share on other sites

Nu se mai pot inregistra domenii, adica se pot doar daca trimiteti fax cu datele pentru inregistrarea domeniului

Fax-ul lor niciodata nu este disponibil, iti zic din propria expereinta, daca faci live chat cu ei o sa-ti zica sa trimiti mail. (Daca citeai exact in thread iti dadeai seama.

Link to comment
Share on other sites

se mai pot avea domeni? tocmai ce am incarcat dar ma pune sa platesc 14 euro si ceva, am de gand si sa il platesc dar vreau momentan sa il iau asa, vreau sa fac un blog. Dar numai merge din cate vad! Daca mai merge la cineva il rog sa ma contacteze poate ma ajuta si pe mine

merge.

Link to comment
Share on other sites

Prietene, a mai fost postat, d33nis.com e de la one.com prin metoda postata de tipul respectiv. In ianuarie imi expira abia domeniul si hostul, pe 2. Deci pe 2 ianuarie 2014 am reusit metoda prezentata atunci. Nimic nou sub soare. Apreciez ca ii ajuti pe cei ce nu stiau, dar nu iti lua creditele gratuit.

Link to comment
Share on other sites

Am ip de italia si :

Web Space Small (15 GB) - 12 months EUR 18.00

- Discount - Web Space Small (15 GB) for first 12 months EUR -18.00

Domain fee - first period (.com) EUR 12.00

- Discount - Domain fee - first period (.com) EUR -12.00

Setup fee EUR 12.00

- Discount - Setup fee EUR -12.00

Total EUR 0.00

Link to comment
Share on other sites

Am ip de italia si :

Web Space Small (15 GB) - 12 months EUR 18.00

- Discount - Web Space Small (15 GB) for first 12 months EUR -18.00

Domain fee - first period (.com) EUR 12.00

- Discount - Domain fee - first period (.com) EUR -12.00

Setup fee EUR 12.00

- Discount - Setup fee EUR -12.00

Total EUR 0.00

Nu faci ceva bine, sau numarul care l-ai pus a mai fost folosit.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...