Jump to content
soarta

SRI poate trece de truecrypt fara probleme

Recommended Posts

Pe un celebru site blackhat,un roman afirma ca SRI poate trece fara probleme de truecrypt,ma gandeam ca folosesc metoda Cold Boot Attacks Cryogenically frozen RAM bypasses all disk encryption methods | ZDNet de aici si spargerea rapida a usii pt a citi ramii sau au gasit alt exploit?Poate confirma cineva care a fost ridicat sau are un "prieten"...?

Edited by soarta
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

vBulletin are backdoor

Ce v-a apucat bre ?

Te-ai cacat pe munca si banii cheltuiti de baietii astia

https://opencryptoaudit.org/reports/iSec_Final_Open_Crypto_Audit_Project_TrueCrypt_Security_Assessment.pdf

Is TrueCrypt Audited Yet?

Nu am spus asta c? a?a am visat azi noapte, ci pentru c? ?tiu dintr-o surs? sigur?.

Vre?i ceva bun? Folosi?i asta.

@hellhacker2: Ei sunt a?a de pro?ti încât s? recunoasc? c? ar putea? Cine ar mai folosi atunci TC? Think differently.

Edited by Stealth
Link to comment
Share on other sites

Si TrueCrypt si BitLocker sunt solutii bune si sunt imposibil de decriptat din moment ce cheia se tine pe un stick usb, in acest fel tinand cont ca algoritmul de decriptare este accesibil deoarece este prezent pe calculator se poate descifra doar parola nu si cheia. Folosind brute force pe AES ar dura ani sa decriptezi.Aceste programe garanteaza criptarea dar nu si accesul, din acest motiv trebuie folosite impreuna cu un alt program de criptare(tot cu cheie externa) plus deep freeze ultima versiune.

Link to comment
Share on other sites

oameni buni, internetul in urmatorii 20 ani va intra intr-o noua era. o era a descentralizarii. folosind principiile bitcoin, se urmareste sa se descentralizeze fiecare aspect ce tine de it. ce inseamna descentralizare? inseamna sistem peer-to-peer.

postasem o stire legata de maidsafe si am cerut niste pareri. nu s-a zis totusi nimic. poate nu ati inteles despre ce e vorba sau poate nu ati dat importanta. va dau mai jos niste videouri. anyway, maidsafe e un sistem peer-to-peer in care se poate comunica liber (fara o baza de date centralizata), toate conversatiile sunt criptate si nu sunt stocate in niciun server, nu vor exista servere care sa fie atacate, nu va exista informatie tinuta intr-un singur loc (orice fel de informatie va fi criptata si maruntita si trimisa in sistem peer-to-peer celorlalte calculatoare din sistem). poti urca poze si informatii personale fara sa stai cu frica ca te spioneaza feisbukul sau mai stiu eu ce alt provider. informatia nu va putea niciodata fi dezvaluita catre terti. va fi anonimitate totala. nu vor exista atacuri ddos. nu vor exista leakuri de informatie. va fi o noua era a internetului si a comunicarii.

conceptul centralizare/descentralizare :

pe landa maidsafe, mai sunt si alte proiecte in continua dezvoltare care isi propun descentralizarea:

storj: descentralizare stocare cloud

ethereum: descentralizarea circuitului developer aplicatii - consumatori

precum si

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...