Jump to content
Wav3

Ofer servicii de web coding

Recommended Posts

Din lipsa de timp, nu ma voi mai ocupa de aplicatiile desktop.

 

Creez site-uri mici si mijlocii, scripturi, pagini, bug fixes, optimizari. Scriu cod curat si comentat. UPDATE: Dupa ce am vazut zeci de scripturi/pagini facute de unu si de altu', pot sa spun ca scriu caligrafic!

Pentru site-uri complete ma pot ocupa si de gazduire si de configurarea serverului astfel incat site-ul sa fie predat "la cheie".

Ofer si mentenanta unde este cazul.

 

Backend: PHP + MySQL

Frontend: HTML + CSS + jQuery / Bootstrap

 

Metode de plata: Paypal sau Transfer bancar

Plata: La finalizarea proiectului sau esalonat, de la caz la caz.

Email: net_wav3@yahoo.com

Skype: wav3ee

Telegramhttps://t.me/wav3e

Edited by Wav3
update
  • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

Desktop

Limbaj : Visual Basic 6

Platforma : Windows XP, Vista, 7, 8

Web

Limbaj : PHP

Baze de date : MySQL

- Pentru web scriu si HTML + CSS (nu creez templateuri)

Informatii

Metode de plata : PerfectMoney, Transfer Bancar

Plata : La finalizarea proiectului sau periodic daca proiectul este mai mare si ne intelegem la un pret per ora de lucru

Mini portofoliu : CrownSoft - Home (inca in constructie)

Ofer anonimitate clientilor si exclusivitate asupra aplicatiilor si surselor.

Pentru cei ce doresc si sursa si/sau drepturi de reseller, preturile vor fi mai mari.

Javascript si jQuery ? Am nevoie de ceva care este bazat in special pe astea.

Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2014 at 3:22 PM, Wav3 said:

Pentru cei ce doresc si sursa aplicatiilor si/sau drepturi de reseller, preturile vor fi mai mari.

 

Hai sa te invat o smecherie, fa pretul default pe ala de resell, pentru ca logic vorbind el te plateste sa scrii codu ala, pentru EL.

Daca are probleme la buget, ii spui ca ii faci reducere daca nu il intereseaza despre lucrurile astea, cineva serios cand vede asa ceva isi pune cateva intrebari.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Probabil la tine functioneaza 'tactica' asta, insa la mine nu ar merge. Ar fi stupid sa cer milioane / sute de euro pe un program de complexitate 3-4/10 maxim de ex. cand l-ar putea cumpara mult mai ieftin de la un alt programator. Majoritatea clientilor vor produsele pentru ei si nu ii intereseaza drepturile de reseller sau sursa aplicatiilor.

Asa ca mai bine le diferentiez preturile ca sa fie clar pentru toata lumea.

 

Oricum, merci de sfat!

Link to comment
Share on other sites

On 18.10.2014 at 1:32 PM, Che said:

Javascript si jQuery ? Am nevoie de ceva care este bazat in special pe astea.

Nu vreau sa o fac pe desteptul, dar e gresit sa spui "Javascript si jQuery" de parca ar fi doua chestii diferite.  E ca si cum ai zice: "pistol si gloante". Scuze pentru offtopic.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wav3 said:

Ti-ai facut cont nou sa-mi spui asta? Posteaza de pe userul tau real.

Si nu este gresit sa spui ca le sti pe ambele. Chiar daca jQuery foloseste JS, nu inseamna ca stiind jQuery sti si JS. Invers e si mai clara analogia.

Si exprimarea asta e paguboasa. jQuery e o biblioteca, e construita peste limbajul de prgramare JS. 

 

Aveam contul de mai de mult, dar nu postasem nimic. Na, scuze daca te-am ofensat.

 

Inca o chestie, eu cred ca nu poti spune ca stii jQuery daca nu stii JS (e ca si cum ai spune ca stii sa conduci doar dacia sandero, dar nu stii sa conduci in general). Strict parerea mea. Ok, am facut destul offtopic, scz.

Edited by deepinside
Link to comment
Share on other sites

Deoarece timpul nu mi-a permis sa ma ocup de site-uri intregi, cap-coada, portofoliul meu "oficial"/prezentabil este aproape 0.

Din acest motiv, sunt dispus sa fac cateva proiecte cu cotatie orara (mult) sub pretul pietei din Ro.

Proiectele tre' sa respecte cateva cerinte:

- complexitate redusa-medie;

- de preferat sa fie site de prezentare a unei afaceri sau orice altceva ce poate fi pus intr-un portofoliu si nu necesita o echipa de programatori pentru a-l finaliza in timp rezonabil

- poate contine si actiuni, nu trebuie sa fie doar prezentare 100% (diverse rezervari, cereri oferte, inregistrari, etc)

- poate avea si admin-panel (chiar recomandat)

- sa aveti design-ul gata sau sa va gasiti un template pe themeforest/alte platforme similare

 

Daca site-ul este super usor de facut si stiti ce vreti, se poate si gratis :)

 

Evident, site-ul va aparea in portofoliul meu iar feedback-ul vostru va fi un plus binevenit.

Contact aici sau net_wav3@yahoo.com

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...