Jump to content
speew

De ce nu se discuta mai mult despre iCloud?

Recommended Posts

Cu ultimul leak de celbritati dezbracate, ma asteptam la mai multe discutii legate de iCloud aic. Vad ca la noi lumea nu prea stie/nu prea e interesata de cat damage poti face cu un user si parola de apple. SMS-uri, poze si clipuri din camera roll, iMessages, date din aplicatii, atasamente, notes, call logs, contacte, safari history ca sa enumar cateva, toate pot fi descarcate in mai putin de o ora daca ai un user si parola de iCloud.

Link to comment
Share on other sites

Nu incurajez pe nimeni sa faca phishing , dar ce ti se pare asa important sa ai niste conturi de icloud ? Cauta pe gugal apple scam, inurl:apple.zip etc . Cumperi 2 cpaneluri la 2 $ , 5 smtp la 1$.Lista de mailuri cauti cu vreun dork.Investitie = vreo 10$ .Ce ti se pare asa mare chestie sa faci rost de niste conturi de icloud?

Link to comment
Share on other sites

Nu incurajez pe nimeni sa faca phishing , dar ce ti se pare asa important sa ai niste conturi de icloud ? Cauta pe gugal apple scam, inurl:apple.zip etc . Cumperi 2 cpaneluri la 2 $ , 5 smtp la 1$.Lista de mailuri cauti cu vreun dork.Investitie = vreo 10$ .Ce ti se pare asa mare chestie sa faci rost de niste conturi de icloud?

Nu mi se pare mare chestie sa fac rost de niste conturi de iCloud, ci ce poti face dupa ce le-ai obtinut. Da, stiu ca e ceva ce poate faci orice script kiddie, doar ca am observat ca nimeni nu vorbeste aici de EPPB, iBackupBot, Oxygen si alte softuri. Odata ce ai un cont de iCloud, poti face o gramada de lucruri, ai o lista intreaga de numere de telefon, o baza de date cu mesaje personale, tot camera rollu, notite pline de date sensibile, poti sa-ti faci cookie inject sa te bagi in facebooku lor etc. Spuneam asta pentru ca gasisem ceva tutorial pe aici, cum sa vezi logurile de whatsapp daca ai userul si parola de iCloud si acces la device cateva minute. Pai daca ai icloudu, la ce sa-ti mai trebuiasca acces fizic la device, numai daca vrei sa spargi keychainul probabil.

Link to comment
Share on other sites

Frate daca esti celebritate si ai o parola de cacat ( sub 20 de caractere, din cate imi amintesc conturile apple trebuie sa aiba in parole symbol, number,uppercase,etc) de ce ti-ai lua iPhone cand ( ar trebuii sa) "stii" ca toate chestiile sunt stocate acolo? Plus de asta e foarte putin probabil ca materialu de acolo sa fi fost luat prin brute-force pe icloud accs. Phising mai zic, dar nu mi se pare brute-force-u plauzibil.

Link to comment
Share on other sites

Si eu sunt cu Apple:) Defapt iphone-ul e cel mai bun telefon din cate am avut fara discutie.

Insa daca cineva face phishing cu icloud, trebuie sa stie macar adresa de email a victimei, nu e cine stie ce "securitate":)

Eu personal sunt impotriva a pune content "secret", pe alte servere/servicii, fie ca sunt dropbox, icloud, google crap etc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...