Jump to content
Spyked

Permis de conducere

Recommended Posts

Bun? ziua,

În primul rând v? rog s? m? scuza?i pentru deranj ?i/sau pentru gre?irea categoriei.

Locuiesc într-un or??el mic, am început aici ?coala de ?oferi, am f?cut aprox. 20 ore de condus. Luni trebuie s? sus?in proba teoretic? (sala) care nu se d? în ora?ul meu ci în re?edin?a de jude?. Pân? aici totul ?i frumos.

Problema este la proba în care sus?in ora?ul (examenul cu poli?istul în dreapta). Deoarece am f?cut cursurile în or??el la mine, ini?ial ar trebui s? dau examenul tot aici în ora? la mine, pe aceea?i ma?in? pe care am f?cut preg?tirile. Problema este c?, aici examenul se d? odat? pe lun?, sunt program?ri multe, ?i, spre exemplu eu dac? iau sala Luni, pentru ora? m? programeaz? prin luna decembrie (o perioad? exagerat de lung?).

În re?edin?a de jude? ora?ul se d? de mai multe ori pe lun?, am ?anse s? dau ora?ul chiar ?i în luna curent?. Ce ar trebui s? fac în acest caz... Am f?cut cursurile într-un ora?, pe o ma?in? ?i vreau s? dau în alt ora?, pe alt? ma?in?.

Ce este de f?cut?

Mul?umesc mult.. Dac? m-am exprimat gre?it ?i nu în?elege?i, rog s? îmi zice?i ?i încerc s? reformulez.

O zi minunat?!

Link to comment
Share on other sites

Am fost aproximativ în aceea?i situa?ie ca ?i tine. Locuiesc într-un ora? la vreo 15 km de re?edin?a de jude? ?i ?tiu c? a? fii putut s? dau examenul acolo mai repede, dar am preferat s? a?tept s?-l dau la mine, pentru c? îmi cunosc ora?ul mai bine ?i nici nu e a?a aglomerat.

Link to comment
Share on other sites

verdelemeu, a?a se d? ?i în re?edin?a mea de jude?.. în ora?ul meu se d? o singur? dat? pe lun?. :| Un amic care a dat sala vineri, l-a programat în noiembrie... Eu d'aia am zis, a? putea da la re?edin?? mai repede, dar nu cunosc deloc ora?ul, str?du?ele etc... pe când aici dau mai târziu dar cunosc fiecare piatr? de pe strad? :))...

Link to comment
Share on other sites

Iti faci viza de flotant si dai unde vrei. Dar e posibil sa dai pe alta masina decat pe cea pe care ai facut, deci tot trebuie sa faci cateva ore sa te acomodezi cu masina pe care vei da examenul in caz ca prinzi una obosita ca in familia Flinstone. Eu iti recomand sa dai la tine in oras chiar daca astepti pentru ca e spaga mai mica (suntem in romania si militienii trebuie sa se ingrase inainte sa intre in iarna). Daca tot stai in oras mic ia-ti bicicleta si asteapta pana la 30 de ani ca e mai ieftina asigurarea. Asa mai platesti si impozit, rovinieta, acciza la benzina, gropi, ITP, Iliescu, Basescu, accident.

Link to comment
Share on other sites

Eu am dat sala pe 11.august si daca nu o vrajeam pe tanti aia de acolo, cum ca plec pe 28 sept in Franta si nu ma mai intorc, ca am venit doar sa dau de permis aici ca acolo nu cunosc limba etc etc....ma programa pe 24 noiembrie pentru traseu. Cu o fata de milog si putina vrajeala m-a programat in orasul meu pe 4 sept, cand l-am si luat. Daca voiam in resedinta de judet, asteptam 2 saptamani. Nu la toata lumea merge faza asta, dar eu am incercat. Bafta la traseu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...