Jump to content
qwerty12

Salariu Programatori in Romania?

Recommended Posts

Fara facultate in domeniu, lucrand la stat, nu poti trece de nivelul de 'junior programmer/developer'. Iar salariul nu o sa depaseasca 2500RON in cazul in care, repet, vorbim de lucrat la STAT fara STUDII SUPERIOARE.

In cazul unui job la o firma privata, din nou, fara studii superioare nu poate aparea in cartea de munca ceva mai mult decat 'junior'. Singura diferenta e ca salariul e stabilit de angajator, si, poti presta munca de developer, pe bani de developer cu carte de munca de junior developer.

Link to comment
Share on other sites

Toti mancati maro. Nimeni nu-ti va da niciodata mai mult de 1500 de lei, nici daca ai cv-ul foarte bine facut. Eu nu am nici un proiect terminat, dar am avut noroc sa-mi dea 1500 pentru ca am tinut interviul cu managerul care din intamplare sau nu ne cunosteam.

Eu zic sa nu puneti botu la toti copii care posteaza si sa invatati ceva. Nimeni nu va roaga cu zeci de milioane. Daca primiti 1500 si un laptop sa ziceti multumesc.

V-am mai zis. Sunt aici cateva persoane de la care puteti invata meserie. Cascati bine ochii si alegeti-va cu cap persoanele.

PS: @2time ce firma angajeaza analfabeti? Spune-mi si mie ca am doi oameni de maturatori pe scara, poate beti cafeaua impreuna.

ce copii sunteti ma ratatilor se dau bani dar daca nu ati gasit voi asta nu inseamna ca nu exista hai pa , ratati .... vam zis ca nu va dau nume sa muriti voi asa destepti cum sunteti pe salarile voastre de 1500

Link to comment
Share on other sites

eu ma agit pt ratatu de SynTAX care se crede destept tare si stie el multe ... auzi 1500 salariu si laptop ma dilaule iti da 3000 de plecare plus laptop in valoare de 7000 plus abonament la tenis de camp daca chiar te doare capu si vrei detali ca nu vb vrajeli ... ratati ... nu zic ca gasesti la orice colt de strada dar sunt ...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...