Jump to content
mcq

iPhone 5S, iCloud și restore

Recommended Posts

Salut,

Am luat de la cineva cu un iPhone 5S care a avut cont de iCloud in meniu. S-a dus la un service care l-a scos, acum foloseste contul lui, telefonul merge chiar ?i alte conturi, l-am incercat ?i pe al meu fara probleme, e recunoscut ?i localizat in Find my iPhone, cu 7.1.1.

La service i s-a facut ?i jailbreak, precizand tipul ca restore s? faca numai dupa ce da '?tergere iphone' din contul Find my Iphone cu care e logat pe telefon, altfel se blocheaza pe cel initial.

Eu am vazut un tutorial pe net cum se poate scoate contul de iCloud din meniu foarte usor daca are 7.1.1 ?i i se face jailbreak, dar am impresia ca nu se mai poate da restore f?r? s?-l blochezi pe contul initial, chiar dac? dai ?tergere iPhone ?i teoretic ramane pe contul tau profilul urmatoarei activari.

Eu as vrea s?-i fac macar restore, s? scap de jailbreak ?i bineinteles ca ideal ar fi s?-i pun iOS 8. Stie cineva care e treaba cu aceasta stergere din Find my iPhone? Ramane sau nu blocat pe contul meu? Daca dau update din iTunes chiar daca are jailbreak, ce se intampla? Se sterge jailbreakul dar va pune iOS 8?

Link to comment
Share on other sites

Nu, contul era numai in meniu, telefonul era functional. A fost scos ?i pus contul meu. Insa stiu ca daca se da restore direct, va cere activare pe contul initial, nu pe al meu, adaugat ulterior, chiar daca e perfect functional. Eram curios daca situatia se schimba ?i va cere profilul de activare care a sters deviceul in cazul in care fac eu asta din find my iphone pe contul meu.

Link to comment
Share on other sites

Ptr a pune un nou cont de icloud trebuie sa pui o versiune mai veche de ios 7 care este buguita dar cum nu se poate downgrada.. sansele sunt 0.. iar cu ios 8 trebuie luata fiecare beta.. ptr ca fiecare are buguri diferite care trebuie exploatate.. si in plus nu se sterge nimic daca faci update la ios 8..

Link to comment
Share on other sites

Po?i da restore lini?tit. . Odat? b?gat contul t?u icloud pe serverul de la Apple imeiul iDevice-ului este înregistrat cu contul t?u icloud.. Cei de la gsm a folosit un bug, mai precis pe iDevice la icloud e pus? parola cu ****, numeri câte caractere sunt apoi scrii parola ex: 1234567... ( câte stelu?e sunt atâtea caractere scrii) iar telefonul e p?c?lit ca a fost b?gat? parola normala.. Dup? când are sync cu serverul Apple se ?terge din baza lor de date contul icloud pe iphone ul t?u. . Dar ca sa fii mai sigur e bine sa Î?i bagi contul t?u icloud apoi restore/update

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...