Jump to content
Cyb3rGhost

Noutati despre Windows 9

Recommended Posts

Microsoft a trimis invitatiile pentru un eveniment de presa din 30 septembrie.

Gestul se aliniaza cu zvonurile care circulau in ultima vreme.

Microsoft organizeaza un eveniment de presa pe data de 30 septembrie. Acesta va avea loc in San Francisco, iar Joe Belfiore si Terry Myerson vor vorbi despre viitorul sistemului de operare Windows.

In cadrul evenimentului vom afla mai multe despre Windows 9, sistem de operare care ar trebui sa ajunga la populatie la inceputul anului viitor.

Deja am aflat ca Windows 9 va avea un meniu de Start din doua parti, una clasica de Windows 7 si o alta cu tile-uri, in stilul Windows 8.

Noile modificari facute de Microsoft la sistemul de operare au drept scop atragerea utilizatorilor care n-au fost convinsi de Windows 8. In prezent, Windows XP are 24% din piata, chiar daca au trecut cateva luni de cand Microsoft a renuntat sa mai acorde suport pentru el, pe 8 aprilie. Windows 8 si 8.1 au impreuna putin peste 13%, potrivit netmarketshare.com. Cei mai multi dintre utilizatori, peste 51%, folosesc Windows 7.

Sursa: www.yoda.ro

Link to comment
Share on other sites

Poate rezolva si ei alte probleme nu doar care tin de interfata.De exemplu la Windows 8 si Windows 8.1 , restart-urile si shutdown-urile nu merg intotdeauna cum trebuie, indiferent de ce tip de windows ai, cumparat sau ca-l gasesti pe net. Sa nu mai zic de freeze-urile pe care le intampini cand aprinzi pc-ul la log-in. Sunt multe care ar trebui rezolvate dintr-o data, dar daca le-ar rezolva pe toate si ar face un Windows perfect, ei n-ar mai scoate alte editii deci nu asa de multi bani pe viitor.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu de ce va plangeti atata in legatura cu windows8, 9 sau ce versiune o mai aparea.

Personal de cand am intrat pe w8 nu am mai avut nicio problema. Cu exceptia faptului ca la inceput mi-a luat 2,3 zile sa-mi dau seama de meniurile si optiunile ascunse, asta e alta mancare de peste, dar citez "Discover the new Windows8".

Singurul lucru care nu a fost ok, era cand ma aflam intr-un joc sau intr-o aplicatie, si apasam tasta windows, ma baga in acel startmenu urias, si de fiecare data trebuia sa dau click desktop. Dar in rest, e foarte bun.

Se plang cei care nu se pot adapta. Pai atunci ramaneti la xp.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...