Jump to content
dicksi

BocterApp aplicatia anti-controlori pt transportul in comun

Recommended Posts

GATA cu AMENZILE pe TRANSPORTUL IN COMUN! A fost realizata aplicatia anti-controlori BocterApp!

Gata cu amenzile pe transportul in comun dupa ce o echipa de studenti din Cluj-Napoca a realizat aplicatia BocterApp, prin care orice utilizator de smartphone poate anunta pe ce autobuz, troleibuz sau tramvai se controleaza bilete.

Lansarea va avea loc in octombrie, atunci cand Clujul va fi invadat de studenti, acestia fiind targetul echipei care dezvolta BocterApp.

Pana la momentul lansarii, cei care vor sa urmareasca evolutia aplicatiei “BocterApp” o pot face creata de cei doi tineri.

Link to comment
Share on other sites

O chestie asemanatoare e si la mine in oras,doar ca e un grup de facebook in care se anunta unde sunt controlorii si e foarte activ.

Eu cred ca o sa aiba succes aplicatia,mai ales printre elevi si studenti,daca reusesti sa ii faci putina reclama. :)

Link to comment
Share on other sites

Culmea nesimtirii, sa ai bani de iphone, dar sa n-ai bani de bilet de autobuz.

Imi e greata. Dar asa se indobitoceste omul, multi oameni prosti, foarte multi chiar. Cunosc oameni care nu aveau bani de mancare, dar se duceau sa se imprumute ca sa mearga sa bea si sa isi cumpere tigari.

Faceti ba imprumut la banca, a aparut iphone 6, vite proaste ! Dar nu cumva sa da-ti un leu pe un amarat de bilet, preferati sa stati cu morcovul in cur.

N-au bani nici sa se cace, dar sunt experti la diferentele dintre iphone si android. Fiti experti in a va gestiona cacatul, pentru asta nu aveti nevoie de aplicatie. In ziua de azi e foarte greu sa mai si gandim, e mult mai usor sa ne luam dupa altii.

Ii cunosc pe baietii care au facut aplicatia, nu sunt baieti rai, e o idee cu potential, dar nu face nimic bun. Acum si asta e o idee relativa, ca indiferent de ce faci, tot exista oameni prosti. Asa ca de ce sa nu exploatezi potentialul ?

Insa pentru restul care nu sunteti inca foarte prosti, cumparati-va dracu bilet !

Edited by coffee
Link to comment
Share on other sites

Lansarea va avea loc in octombrie, atunci cand Clujul va fi invadat de studenti, acestia fiind targetul echipei care dezvolta BocterApp.

Are rost sa zic ca studentii de la majoritatea Universitatilor au abonament GRATUIT pe 2 linii? Daca nu, macar pe o linie. Prin gratuit ma refer ca plateste 50% Universitatea, si 50% Consiliul Local...sau ceva de genul asta.

Si daca nu ma insel au primit si elevii abonamente gratuite acum.

PS: Din partea mea sa o suga cei care au facut atat aplicatia, cat si grupul acela de pe facebook legat de controlorii din Cluj. Din cauza lor au inceput toti mucosii fara viitor sa fie hateri si sa aiba impresia ca e un drept de-al lor sa circule cu autobuzul. Si bineinteles, sa o faca fara sa plateasca bilet. Si bineinteles, daca sunt prinsi tot ei sa faca gura. Datorita scursurilor astora au ajuns controlorii sa fie huiduiti, scuipati, si chiar batuti. (gasiti prin ziare mai multe informatii).

Link to comment
Share on other sites

Are rost sa zic ca studentii de la majoritatea Universitatilor au abonament GRATUIT pe 2 linii? Daca nu, macar pe o linie. Prin gratuit ma refer ca plateste 50% Universitatea, si 50% Consiliul Local...sau ceva de genul asta.

Si daca nu ma insel au primit si elevii abonamente gratuite acum.

PS: Din partea mea sa o suga cei care au facut atat aplicatia, cat si grupul acela de pe facebook legat de controlorii din Cluj. Din cauza lor au inceput toti mucosii fara viitor sa fie hateri si sa aiba impresia ca e un drept de-al lor sa circule cu autobuzul. Si bineinteles, sa o faca fara sa plateasca bilet. Si bineinteles, daca sunt prinsi tot ei sa faca gura. Datorita scursurilor astora au ajuns controlorii sa fie huiduiti, scuipati, si chiar batuti. (gasiti prin ziare mai multe informatii).

Acum hai sa nu aparam controlorii ca nu e ok.

Link to comment
Share on other sites

Acum hai sa nu aparam controlorii ca nu e ok.

Stii de ce ii apar? Pentru ca doar isi fac meseria. La fel cum ti-o faci tu, cum o face prietena/sotia ta, cum o fac parintii tai. Daca nu au si ei mai multa scoala sau alte cunostinte, si sunt controlori, nu inseamna ca trebuie batuti de niste mucosi care vor sa se dea mari. Spun unii ca ei (controlorii) nu vorbesc frumos. Pai bineinteles ca nu vorbesc frumos cand cate unul incepe sa ii injure sau sa se creada smecher, dupa ce a fost prins fara bilet. Hai sa vin eu la locul tau de munca si sa incep sa ma iau de tine, si sa-ti zic ca nu-ti faci bine treaba. Iti convine oare?

PS: Nu, nu am prieteni/rude care sunt controlori.

PS 2: Nu vreau sa mai continuam aici discutia pro-contra controlori, daca nu va e cu suparare.

PS 3: Parere personala: aplicatia e o mizerie. De ce? Pentru ca ii indeamna pe romanii necivilizati sa fie si mai necivilizati, ceea ce nu mi se pare ok. In loc sa incercam sa ii educam, uite ce ajungem sa facem. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...