Jump to content
SilenTx0

[RST] Pwnthecode [Beta]

Recommended Posts

Problemele mele :

- ma scoate de pe cont, tot la doua minute(am chrome);

-la invata , toate paginile sunt la fel;

-poti da register chiar daca esti conectat;

-multe pagini necompletate;

O initiativa foarte buna , dar deasemenea necesita si multa munca .Felicitari baieti pentru ceea ce faceti si sper sa finalizati proiectul ,cat mai curand.

Link to comment
Share on other sites

Ar trebui sa termii tutorialele , de 3 luni de cand am aflat nu prea s-a mai completat nimic la SQLI , XSS ...

Merge destul de greu cu tutorialele/examenele pentru ca am r?mas doar eu sa ma ocup de ele.

Avem o serie de tutoriale care inca nu le-am urcat. Urmeaz? sa schimbam tot ce tine de frontend si sa modificam examenele. In scurt timp vom introduce versiunea in engleza a platformei.

Ps: c?utam persoane care stiu php si securitate web care sa ne ajute.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Felicit?ri, este un proiect unic sau mai exist? site-uri de genu'?

Mul?umim. Este unic în primul rând prin faptul c? informa?iile ce pot fi g?site în cadrul platformei sunt gratuite iar în al doilea rând prin modul în care sunt prezentate. Noi nu îi d?m utilizatorului doar un tutorial ci încerc?m s? îl ajut?m s? înve?e prin practic?, oferindu-i un loc sigur ?i legal unde s? se poat? antrena.

Link to comment
Share on other sites

@SilenTx0

1. Sa pui si despre vulnerabilitatile in javascript. Multi dintre noi le stim pe cele din php si MySQL injection dar in javascript... mai greu.

2. Si incea ceva, vezi ca mai e una numita SQLi in cookies sau asa ceva. Practic cookie-urile sunt vulnerabile la un anume tip de atac. Faza e ca nu stiu cum se cheama dar sigur NU ma refer la cookie stealing.

Se nume?te Header Injection.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...