Jump to content
SilenTx0

[RST] Pwnthecode [Beta]

Recommended Posts

1 hour ago, Webz said:

 

:))))

 

2016 te saluta !

 

Din cate stiu au mai ramas foarte putini interesati sa contribuie si se lucreaza cand este timp. Nu vreau sa vorbesc in numele altora dar cred ca este mai mult de lucru decat anticipat initial si conjunctura nu ajuta. De altfel e mai recomandat sa dai release la ceva decent decat sa dai drumul si sa fie greseli gramada (vezi Win10).

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
11 minutes ago, Niculescu9 said:

A murit proiectul? 

 

This site can’t be reached

www.pwnthecode.org’s server DNS address could not be found.

DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

 

:-(

Se va muta domeniul pe .com. Pana atunci site-ul va fi unreachable. Proiectul nu este inchis.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
36 minutes ago, ManutaDeAur said:

Ce se mai intampla? vad ca fiecare deadline se prelungeste... puteti sa faceti un topic in care sa specificati ca aveti nevoie de voluntari daca asta este ceea ce duceti lipsa

Proiectul este in mare parte finalizat. @SilenTx0 lucreaza la ceva tutoriale care necesita timp. Motivul pentru care platforma nu este momentan live este ca tutorialele nu sunt gata. Daca un user isi face cont acum, iar noi vom adauga tutoriale apoi, va trebui sa facem downgrade acelui user. Va fi un sistem de badge-uri, rank, experience etc.

 

Ca tot ai adus vorba de volutari, am avea nevoie de:

- developeri care sa realizeze aplicatii reale, dar vulnerabile intr-un fel sau altul (nu conteaza limbajul)

 

Ca si deadline, estimam ca la sfarsitul lui aprilie sa aiba loc releasul de Beta version.

 

PS: Aveti in vedere faptul ca facem asta free, iar unii dintre noi au joburi, faculta, copii, plm. Aveti rabdare :)

Edited by MrGrj
  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

On 1/17/2017 at 1:36 PM, MrGrj said:

Proiectul este in mare parte finalizat. @SilenTx0 lucreaza la ceva tutoriale care necesita timp. Motivul pentru care platforma nu este momentan live este ca tutorialele nu sunt gata. Daca un user isi face cont acum, iar noi vom adauga tutoriale apoi, va trebui sa facem downgrade acelui user. Va fi un sistem de badge-uri, rank, experience etc.

 

Ca tot ai adus vorba de volutari, am avea nevoie de:

- developeri care sa realizeze aplicatii reale, dar vulnerabile intr-un fel sau altul (nu conteaza limbajul)

 

Ca si deadline, estimam ca la sfarsitul lui aprilie sa aiba loc releasul de Beta version.

 

PS: Aveti in vedere faptul ca facem asta free, iar unii dintre noi au joburi, faculta, copii, plm. Aveti rabdare :)

 

Ceva noutati?

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Datorita eforturilor depuse de @SilenTx0 @sleed @QuoVadis , pwnthecode (varianta beta) este aproape gata. 

 

Ca orice platforma care se afla in beta, avem nevoie de cateva persoane care sa testeze aplicatia. Eventualele buguri, greseli, etc pe care le gasiti, o sa va rog sa mi le trimiteti mie, sau unuia din cei trei useri mentionati mai sus, prin PM (daca iese treaba si exista un numar rezonabil de testeri, probabil ca se va creea un canal pe Slack in care vom discuta tot ceea ce se gaseste in neregula pe platforma). 

 

NU postati problemele gasite aici pentru ca vor fi sterse! 

 

De asemenea, cei interesati de testare, va rog sa cereti link-ul catre aplicatie tot prin PM.

 

Pwp & Multumim anticipat!

 

 

Edited by MrGrj
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MrGrj said:

https://pwnthecode.com/

 

Enjoy!

 

PS: Momentan nu te poti loga cu ajutorul social media, dar cred ca te descurci si cu cont normal. Nu prea e timp si fiecare face ce poate. 

Mersi, bravoooo pentru proiect

Si voiam sa verific daca e up, dar am uitat :(

Nici n-am incercat sa ma loghez cu social media :))

Mi-am facut cont normal

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...