Jump to content
matatatasalut

Cum sa dai crash unui smartphone prin sms !

Recommended Posts

Trebuie doar sa dati un sms cu "=" deci doar un egal va poate stinge telefonul ..

In principal asta mergea doar la telefoanele allviw=ew cu android 4.2.2 TOATE allview cu acel android s-au stins respectiv restartat dar am zis sa incerc si pe alte modele , Akai NEO , Orange Reyo adica un zte si inca un zte subliniez toate avand android 4.2.2

Trebuie doar sa dati un sms cu "=" deci doar un egal va poate stinge telefonul ..

Detin un Allview A5 smiley care avea 4.2.2 i-am facut update la 4.4.2 iar acum nu se stinge la primirea acelui mesaj. Incercati .

( Daca am postat intr-o categorie gresita rog un moderator sa imi mute topicul )

/comentati si voi cu testele facute .

Edited by matatatasalut
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dupa ce am vazut acest post, am decis sa testez un pic prin clasa,la scoala. Din fericire am colegi care au diferite telefoane cu android 4.2.2. Le-am trimis cate un mic sms cu "=" si spre surprinderea mea chiar a functionat. La unele, trebuia sa deschizi mesajul pentru a se inchide telefonul la altele nu :D

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce am vazut acest post, am decis sa testez un pic prin clasa,la scoala. Din fericire am colegi care au diferite telefoane cu android 4.2.2. Le-am trimis cate un mic sms cu "=" si spre surprinderea mea chiar a functionat. La unele, trebuia sa deschizi mesajul pentru a se inchide telefonul la altele nu :D

Ce modele erau? ;;)

Link to comment
Share on other sites

Nu are legatura cu versiunea de Android, are legatura cu firmware-ul folosit.

De la Allview aveti asa:

H2 Qubo

A5 Quad

Viper V1

A4 YOU

E2 Living

Viper i, P5 quad, P6 - nu prezita probleme.

Te contrazic putin am testat si pe allview p6 life si functioneaza si pe a 4 you si pe a5 smiley ...

//Edit si p5 quad se opreste !

Edited by matatatasalut
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...